De Yo-Kai komen dit jaar nog een keer naar je
3DS toe voor een geüpdatet avontuur dat je waarschijnlijk al wel kent. Of Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters nog net zo leuk is als zijn twee voorgangers? Dat lees je natuurlijk in de Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters Review!
Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters moet je eigenlijk zien als de
ultimate edition van
Bony Spirits en
Fleshy Souls. Deze twee games werden wisselend ontvangen en kregen van ons een niet al te best cijfer van
een 6.0. Onder andere vanwege passieve
gameplay en het feit dat het niet echt als een game aanvoelt.
Alle Yo-Kai verzamelen!
Natuurlijk is
Psychic Specters geen compleet nieuw avontuur met nieuwe gameplay. Maar de titel doet wel degelijk een aantal dingen anders en dat is misschien maar goed ook. Zo kan je in de nieuwe Yo-Kai game de avonturen uit zowel Bony Spirits als Fleshy Souls beleven. Hoewel deze verhalen niet compleet van elkaar verschillen is er wel een ander groot voordeel; alle Yo-Kai zijn te verkrijgen in deze game.
Daarmee bedoelen we niet alleen de Yo-Kai die exclusief waren voor een van de twee versies van Yo-Kai Watch 2. In Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters heb je de mogelijkheid om 19 nieuwe Yo-Kai te verzamelen. Wanneer je dit combineert met het feit dat je beide verhaallijnen van de voorgaande games kunt spelen kom je uit op een game die compleet aanvoelt.
Niet al te moeilijk
Wanneer je de Yo-Kai aan het verzamelen bent dien je ze (vaak) eerst te verslaan. Dit gebeurt door middel van het inmiddels bekende vechtsysteem dat
Yo-Kai Watch spelers waarschijnlijk al wel goed kennen. Je hebt in totaal zes Yo-Kai die je op een bepaalde manier over een ring kunt verdelen. Wanneer je dit op de juiste manier doet, zal je negen van de tien keer als winnaar uit de bus komen. Bij de tiende keer was je dan waarschijnlijk niet aan het opletten en had je niet door dat het om een baasgevecht ging.
Helaas is Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters er niet moeilijker op geworden dan zijn voorganger. Je hoeft de game dan ook niet te kopen voor zijn spannende gevechten waardoor je op het puntje van je stoel komt te zitten; deze zitten er eenvoudigweg niet in. Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters is een titel die je om zijn eigen krachten dient te waarderen, want die heeft de game op andere vlakken wel degelijk.
Knotsgek avontuur
In de basis is Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters namelijk gewoon een knotsgek Japans avontuur met koddige wezentjes en een nog gekkere verhaallijn. Zo zal je strijden tegen een tyfoon Yo-Kai die ervoor zorgt dat er andere Yo-Kai door de stad worden geblazen, of ben je je best aan het doen om zo goed mogelijk een maaltijd te verorberen. Dat laatste is een van de minigames die Yo-Kai Watch 2 rijk is en laat zien dat de titel zich in elk geval niet al te serieus neemt.
De wereld van Yo-Kai Watch 2 is er eentje waarin je jezelf uren kunt verliezen doordat je op zoek bent naar die ene zeldzame kever of juist die ene Yo-Kai die je steeds wel weet te vinden, maar geen vrienden met je wil worden. Je krijgt van iemand de opdracht om drie karpers te vangen in een rivier of je bent achter een kraai aan om ervoor te zorgen dat deze het horloge van je vriend teruggeeft.
Reizen met goede muziek
Een nadeel van de wereld is dat je het reizen erdoor aan het begin vooral met de trein moet doen en je daar soms letterlijk op aan het wachten bent. Daarnaast kan je deze reis ook niet skippen. Gelukkig word je wel vermaakt door de leuke gesprekken in de trein of een Yo-Kai die even bij je komt buurten en met je wil vechten. Verder kun je later in de game naar verschillende plaatsen in de wereld teleporteren.
Het beleven van jouw Yo-Kai avontuur doe je onder het genot van muziek van de hand van Kenchiro Saigo. Deze Japanse componist is niet direct de bekendste, maar wanneer je naar de soundtrack van Yo-Kai Watch 2 luistert, zal duidelijk zijn dat zijn onbekendheid onterecht is. De componist heeft voorheen ook meegewerkt aan de
Professor Layton games en
Ni No Kuni. Genoeg reden om hem aandacht te geven dus.
Yo-Kai Watch 2 Psychic Specters Review - Geen revanche, wel verbeterd
Yo Kai Watch 2 Psychic Specters is geen must-have voor je 3DS dit jaar. Maar het is wel degelijk een vermakelijke titel. Het heeft zo zijn tekortkomingen, zo kent de game niet echt heel erg spannende gevechten en kan het treinreizen nog wel eens frustrerend zijn aan het begin van de game. Maar als je daar eenmaal doorheen prikt, zal je jezelf toch kunnen vermaken met een leuke titel die een leuk avontuur biedt.
Tel daar de leuke, enge, grappige en soms ronduit angstaanjagende Yo-Kai bovenop en je hebt een game die bij vlagen toch best wel vermakelijk zal zijn. Is Yo-Kai Watch 2 de game van het jaar of een Pokémon killer? Nee dat niet, maar je zal er in ieder geval meer dan genoeg plezier mee kunnen beleven.
Cijfer: 7