Gamen kan alleen hartstikke leuk zijn, maar soms doe je liever iets met vrienden. Voor zulke momenten hebben wij deze lijst van vijf beste co-op-games van 2025 gemaakt.
Monster Hunter Wilds
Niet alle co-op-games op deze lijst moet je spelen met je vrienden. Monster Hunter Wilds is een prima game om solo te gaan. Maar de multiplayerversie mag er zeker ook wezen.
Wat doe je in Monster Hunter Wilds? Het zit hem in de naam: je jaagt op monsters, in het wild. Deze monsters zijn meestal een aantal maten groter dan jij. Gelukkig ben jij behendig, en heb je grote wapens om korte metten met ze te maken.
Monster Hunter knipt eigenlijk alle poespas weg en stelt de vraag: wat als we (bijna) alleen maar coole baasgevechten doen? Het resultaat is een heerlijke actiegame met een gameplayloop waarin je constant je gear aan het verbeteren bent en grotere uitdagingen aangaat.
Als je samenwerkt met vrienden zijn er dingen mogelijk die voorheen moeilijk waren. Hamers en andere blunt wapens zijn goed in het breken van hoofden en monsters KO slaan voor wat ademruimte, terwijl je scherpe wapens nodig hebt om een staart af te snijden.
Je kan van wapen wisselen tijdens het jagen, en sommige wapens doen allebei een beetje. Maar met vrienden gaat het toch een stuk gemakkelijker.
Speel Monster Hunter Wilds nu op PlayStation 5, Xbox Series en pc. Wil je eerst meer lezen over de game? Check dan
onze review.
PEAK
Zoek je PEAK gameplay? Dan zit je hier goed. In PEAK gaan jij en je vrienden op vakantie, terwijl elke keer het vliegtuig crasht. Om van het onbewoonde eiland waar je op crasht te komen, zullen jullie alle gevaren moeten overtreffen en naar de hoogste top klimmen. Zo kan het noodvliegtuig jullie vinden en oppikken. Willen jullie het meeste uit de game halen? Maak dan gebruik van de heerlijk chaotische proximity chat.
Om deze klim te maken, zullen jullie moeten zoeken naar de beste route. Ook zul je slim om moeten gaan met de items die je onderweg vindt. Je honger eet genadeloos van je staminabalk, terwijl je die nodig hebt om te klimmen. Dus elke seconde en elke maaltijd telt.
Ontwikkelaar Aggro Crab updatet PEAK met regelmaat. Recentelijk is de optie toegevoegd om een teamgenoot op te eten als je genoeg honger hebt. Als dat kan, ziet die 'vriend' er zelfs uit als een heerlijk gebraden kippetje. Verwacht dus steeds nieuwe uitdagingen en vreemde toevoegingen.
De kleine indiestudio achter deze game maakt niet alleen co-op-games. Hun eerdere games, Going Under en Another Crab's Treasure zijn ook toppertjes die het ontdekken waard zijn. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar deze review van
de kindvriendelijkere soulslike.
Speel PEAK nu op pc.
Elden Ring Nightreign
Elden Ring is voornamelijk gemaakt voor singleplayer, maar voor de Nightreign-spinoff is dat niet zo. Deze expandalone is gemaakt om met je vrienden te spelen.
De spinoff zet de gebruikelijke
soulslike om in een roguelite waarin jij je best moet doen om wapens te vinden en te levelen voor het tijd is voor de eindbaas. Dit kan alleen, maar het wordt sterk aangeraden om met zijn drieën te spelen.
Dat betekent niet dat je de hele tijd aan elkaar gekluisterd zit. Sterker nog, opsplitsen kan een goed idee zijn. Anders heb je nooit de tijd om de hele kaart te verkennen, en wie weet waar je de beste goodies gaat vinden?
Elden Ring Nightreign staat ook helemaal los van het hoofdspel. Het speelt zich wel af in dezelfde wereld, maar je kan het spelen zonder voorkennis en je hoeft het hoofdspel niet eens in je bezit te hebben.
Speel Elden Ring Nightreign nu op PlayStation 4/5, Xbox One/Series en pc. Lees er alles over in
onze review.
Split Fiction
Veel co-op-games zijn leuk voor drie of vier spelers. Maar wat als je een stelletje bent, of graag speelt met je broertje of zusje? Daarvoor heb je gelukkig games zoals Split Fiction.
Split Fiction is niet alleen beter met vrienden, je kan het spel niet eens spelen zonder partner. Gelukkig hoeft maar één van jullie in het bezit te zijn van de game. Jullie spelen allebei als schrijvers. Door een ongeluk komen jullie in elkaars verhalen terecht.
Om te ontsnappen zullen jullie samen moeten werken. Maar de regels, die veranderen elke keer dat je in een ander verhaal terecht komt. Deze sprongen kunnen best groot zijn, want de twee personages zijn hele andere schrijvers.
Van alle games op deze lijst, heeft Split Fiction waarschijnlijk het meest consistente en interessante verhaal, ondanks dat je steeds verschillende verhalen bezoekt. Het gaat namelijk om vertrouwen en hoe grote bedrijven creatieve ideeën stelen.
Co-op-games zijn trouwens een specialiteit van ontwikkelaar Hazelight Studios. Zij staat ook bekend om
It Takes Two en
A Way Out, en studiohoofd Josef Fares maakte ook de coöperatieve singleplayer
Brothers: A Tale of Two Sons.
Speel Split Fiction nu op PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch 2 of pc. Of lees eerst
onze review.
Borderlands 4 (12 september)
Borderlands is terug van weggeweest met deel vier. Je kan dus weer lekker looten, shooten en op zoek naar de mysterieuze vaults.
Je speelt Borderlands 4 prima alleen, maar het is wel echt een stuk leuker met wat vrienden. De heerlijke chaos wordt dan een tikkeltje chaotischer, en er is ook meer loot om te verdelen.
Dit nieuwe deel vindt plaats op een nieuwe planeet en met nieuwe vault hunters. Dat betekent niet dat er geen terugkerende gezichten zijn. Claptrap is natuurlijk weer van de partij en een hoop anderen zijn met New Haven meegereisd. De toon is wel wat aangescherpt nadat Borderlands 3 wat tegenviel in dat aspect.
Dat is niet het enige dat Gearbox heeft verbeterd. De gameplay voelt beter, en er zijn nog meer wapens om uit te kiezen. Ook hebben de vault hunters nu meer persoonlijkheid, zodat het voelt alsof je in een personage stapt en niet een zielloos lichaam bestuurt.
Speel Borderlands 4 nu op PlayStation 5, Xbox Series X/S en pc. Vanaf 3 oktober kun je er ook mee aan de slag op de Switch 2. In
onze review vertellen we er alles over.
Ga lekker aan de slag
Dit waren de vijf beste co-op-games van 2025. Zo is er weer een hoop voor jullie om op de wachtlijst te zetten. Welke game pakken jullie binnenkort op?