Vorig jaar maakte
James Gunn, die tegenwoordig samen met Peter Safran aan het hoofd van
DC Studios staat, bekend dat
games onderdeel gaan uitmaken van de DCEU. Niet iedereen vindt dat een goed idee.
James Gunn maakte deze week
de plannen voor de nabije toekomst van de DCEU bekend. Daarbij herhaalde Gunn dat
games ook onder het gedeelde universum gaan vallen. Ook suggereerde hij dat acteurs die helden in films spelen deze rollen ook in tv series en animatie gaan vertolken, waardoor sommige fans zich afvragen of datzelfde geldt voor games. Dat zou volgens de creatieve directeur van Marvel’s Midnight Suns, Jake Solomon, geen goed idee zijn.
‘’Dit zou een nachtmerrie zijn geweest voor Midnight Suns,’’ schrijft hij op
Twitter.
‘’Ik snap het verlangen (denk ik), maar films en games zijn zo, zo anders. En de druk die dit legt op de gewelde stemacteurs in de gamewereld? Het zijn verschillende universums. En dat is hoe ze moeten/zullen blijven.’’
DC games wel losstaand?
In een
interview met DC zelf gaf Gunn al aan dat anders te zien:
‘’Het is niet alsof we een Superman film gaan uitbrengen en dan een Superman game. Het zal eerder zijn dat er een Superman film uitkomt, dan misschien twee jaar later een Supergirl film. Wat is het verhaal ertussen? Is er een Krypto (the Superdog) game dat zich afspeelt tussen de twee films?
Iets dat zich nog steeds afspeelt in de wereld met deze personages, maar zijn eigen ding is. We willen de aandacht geven aan games die ze verdienen.’’
Hoewel de games zich dus gaan afspelen in dezelfde wereld als de films, klinkt het dus niet alsof je de games moet spelen om de films te snappen.