Eerder dit jaar is
Ubisoft gekomen met de avontuurlijke platformer
Prince of Persia: The Lost Crown. En je kan de titel nu al voor een spotprijs in huis halen.
Het komt niet vaak voor dat een populaire gamefranchise snel wordt vergeten. Dat was alleen wel het geval voor
Prince of Persia. De reeks was het paradepaardje van Ubisoft, maar nadat Ubisoft Montreal een beetje met de formule ging experimenteren, werd er ineens een vervanger geboren:
Assassin’s Creed.
Het duurde niet lang voordat de nieuwe franchise de oude had overgenomen qua populariteit en de oude lieveling werd genegeerd en vergeten. In 2010 kwam het laatste deel uit, met de treffende naam Prince of Persia: The Forgotten Sands.
Eerder dit jaar is de reeks alleen plotseling teruggekeerd en deze keer in een nieuw, maar tegelijkertijd oud jasje.
Prince of Persia: The Lost Crown combineert namelijk de moderne en de klassieke stijl, door spelers te trakteren op een 2.5D action-adventure platformer, met een vleugje metroidvania.
Hoewel de game pas eerder dit jaar is uitgebracht, kan je de titel nu al met veel
korting in huis halen. Zoals tegenwoordig bijna de regel is met Ubisoft, wordt een paar maandjes wachten rijkelijk beloond.
Een heerlijk avontuur
Hoewel Ubisoft met Prince of Persia: The Lost Crown zich in relatief nieuwere wateren bevindt - het is alweer een lange tijd geleden dat de Franse uitgever is gekomen met een platformer - lijkt het bijna alsof het bedrijf nooit is gestopt met de reeks. Onze Theo heeft zich prima vermaakt met het nieuwe avontuur en heeft The Lost Crown beloond met een mooie 8
in de review.
Dit had hij te zeggen over de game:
“Ubisoft heeft met deze nieuwe Prince of Persia een heerlijke game neergezet. Je bent ruim 25 uur onder de pannen in dit avontuur, maar mist daarbij soms wel wat elementen. Zo mis je wat diepgang op sommige vlakken en is niet alles even bewonderenswaardig uitgewerkt.
Maar wat de game mist, maakt deze op andere vlakken meer dan goed. Alles draait heerlijk soepel en de wereld is dusdanig mooi uitgewerkt dat je de hele tijd nieuwe dingen ontdekt. The Lost Crown is dan ook een mooie comeback van de prins, maar niet genoeg om hem tot koning te kronen.”