De productie van The Witcher 4 is in volle gang en onlangs is de game gebruikt om Unreal Engine 5 te demonstreren. Dat was opvallend genoeg op PS5 en niet op PC. Dat is geen toeval, zo laat CD Projekt RED weten.
CD Projekt RED ontwikkelt games van oudsher in de eerste plaats voor PC. De allereerste beelden van The Witcher 4 waren ook opgenomen met PC hardware, maar de Unreal Engine 5 Tech Demo (die niet representatief is voor de game) draaide op PS5. Dat heeft ermee te maken dat CD Projekt RED zich dit keer meer richt op consoles, zo laat de ontwikkelaar weten aan Digital Foundry (via PC Gamer).
De reden daarvoor is dat de aanpak om eerst voor PC te ontwikkelen in het verleden voor nogal wat problemen heeft gezorgd. Het afschalen van een PC-game voor een console-versie gaat niet altijd soepel. Zowel The Witcher 3 als Cyberpunk 2077 hadden op console bij launch nogal wat problemen die op PC niet bestonden of minder erg waren. Met name Cyberpunk 2077 had een beruchte lancering op consoles.
Zodoende zijn consoles dit keer de prioriteit. Door de samenwerking met Unreal Engine 5 zag CD Projekt RED bovendien dat het maken van The Witcher 4 een uitdaging zou worden. Om de game die het bedrijf wil maken op 60fps te laten draaien op PS5, is er werk aan de winkel.
PC-spelers hoeven gelukkig niet bang te zijn dat The Witcher 4 op PC een ondergeschoven kindje wordt. CD Projekt RED is nog steeds van plan om op PC meer uit te pakken op technisch vlak dan op console. Maar het is makkelijker om vanaf een console-versie op te schalen naar een PC-versie, dan een PC-game af te moeten schalen om hem op console aan de praat te krijgen.
Hoe dit allemaal uitpakt, moeten we zien wanneer de game uitkomt. Het is alleen nog niet bekend wanneer dat is. De volledige productie van de game is pas vorig jaar begonnen, dus het kan nog wel even duren voordat The Witcher 4 klaar is en in de winkel ligt.