The Godfather: The Don's Edition Review

Review
maandag, 23 april 2007 om 12:37
xgn google image
Op de laatste vraag kunnen we natuurlijk eigenlijk direct al een antwoord geven. Já, de game is ook goed op de Playstation 3, want het is praktisch een Xbox 360 port. En já we worden er toch wel een beetje moe van. We hebben de game daarom dit keer ook niet helemaal uitgespeeld. Maar, veel van jullie zullen slechts één van de next-gen consoles bezitten. Daarom is het toch wellicht de moeite waard om de game aan te schaffen, ben je er nog niet uit, check dan even deze review!
Het leuke van The Godfather: The Don’s Edition is het Free-Roaming systeem. Dit kennen we natuurlijk allemaal van de GTA series. Nu zit dit ook in The Godfather: The Don’s Edition, je kunt veel side missies uitvoeren. Deze verlengen de speeltijd van de game enorm. Maar ook de stad zelf is erg groot. Je kunt dus heel wat dingetjes uitzoeken, en het zal daarom ook lang duren voor dat je alle routes uit je hoofd kent. Helaas is het dan wel zo dat je vaak lange ritten moet maken om de andere kant van de stad te bereiken, want de snelheid van de auto’s is minimaal. Het is in ieder geval wel leuk dat je kan doen en laten waar je zin in hebt, heb je geen zin in een missie dan ga je toch even wat shops overnemen!
Verhaal
In The Godfather begin je met een introductie filmpje waarin je als klein kind getuige bent van de moord op je eigen vader, waarna de moordenaar jou diep in de ogen kijkt, een blik die je je levenlang niet meer zal vergeten. Als je dit filmpje bekijkt weet je meteen wat je later te doen staat: wraak nemen! Maar dit kan natuurlijk pas als je groot en sterk bent. We zitten nu nog steeds in het introductie filmpje, hierin zie je dat je moeder op de Don afstapt en vraagt of hij jou niet onder zijn hoede wil nemen, je veroorzaakt als kind al veel problemen. Hier kan Don Corleone natuurlijk geen nee opzeggen, en hij besluit je te “recruiten”. En een game zou niet leuk zijn als je meteen als baas begon, dus is dat in deze game ook niet zo. Je begint helemaal onderaan de ladder en kunt door het winnen van respect en het spelen van missies steeds hoger komen en uiteindelijk de positie van de Don overnemen. Naarmate het spel vordert komen er steeds moeilijkere klussen op je af en zul je regelmatig wat kogels opvangen. Uiteindelijk loopt het allemaal uit de hand als de andere families, die zich ook in de stad bevinden, in drugs gaan handelen. Don Corleone doet dit niet en sluit zich dus buiten. Je zult stevig in je schoenen moeten staan om het helemaal tot de top van de ladder te halen.
Vernieuwing?
Já, er zijn wat dingetjes anders, zo had ik het al over de extra’s die bij de Xbox 360 versie via de marketplace downloadbaar zijn en hier standaard inzitten. Maar er wordt ook gebruik gemaakt van de nieuwe optie die op de SIXAXIS controller zit: motion-control. Zo zul je bijvoorbeeld als je iemand vastpakt deze heen en weer kunnen slingeren door je controller van links naar rechts en omgekeerd te bewegen. Het is een leuk extraatje die de game iets intensiever maakt en je meer in het spel betrekt. Maar buiten dit om is er weinig vernieuwing ten opzichte van de Xbox 360 versie, maar dat is helemaal niet erg!
Kartels en pixels
Op dit punt zat het al niet helemaal (oftewel: helemaal niet) lekker bij de Xbox 360 versie, grafisch was het een klein drama. Zo ook op de Playstation 3, ik heb het idee dat er helemaal niets veranderd is ten opzichte van de Xbox 360 versie. Het haalde lang niet alle power uit de Xbox 360 en ook lang niet uit de Playstation 3! Dat is erg jammer want het had zo mooi kunnen zijn als ze er wat extra tijd in hadden gestopt. Helaas heeft EA dat niet gedaan en is de game grafisch een beetje matig.

Winkeltjes overnemen blijft leuk!
In The Godfather heb je zoals ik al eerder genoemd heb, de mogelijkheid tot het overnemen van handeltjes en winkeltjes. Je kunt dit op een hoop verschillende manieren doen. De winkels neem je over door eerst met de eigenaar te gaan praten. Als de eigenaar meteen instemt dat jij de winkel beschermt tegen de gangs in de stad, dan heb je een makkelijke deal gemaakt. Meestal is dit echter niet zo. Elke winkel is van een bepaalde familie die zich in de stad bevindt. De Corleones hebben weinig winkels, het is dus aan jou de taak om veel winkels over te nemen en de Corleones weer op de kaart te zetten. Zoals ik al zei stemt een winkel eigenaar vrijwel nooit meteen in. Je zult de druk een beetje moeten opvoeren. Dit is bij elke winkel weer anders. Zo kun je de hele winkel kort een klein slaan om de druk op te voeren. Of de winkel eigenaar een aantal klappen verkopen. Het is de bedoeling dat je zoveel mogelijk geld van een eigenaar ontvangt, zodat je veel respect krijgt van de Don, en zelf ook steeds geld erbij krijgt. Maar ga niet te ver, want dan wil de winkeleigenaar nog wel eens agressief worden en zul je hem moeten vermoorden. Een winkel die je kunt overnemen wordt al beheerd door een andere familie, als je de druk op gaat voeren op de eigenaar zullen de beschermers van de winkel op je beginnen te schieten. Deze zul je dus ook af moeten maken. Als je eenmaal een winkel afgeperst hebt, kan het zijn dat de “backdoor” opengaat. Hier bevinden zich vaak ook handeltjes. Deze hoef je meestal niet af te persen. Vermoord de beschermers van het handeltje en je zult een deal met de eigenaar kunnen maken.
Conclusie
Wij werden er een beetje moe van maar als je de game nog niet gespeeld hebt en wel een Playstation 3 of andere next-gen console hebt is het zeker de moeite waard om hem aan te schaffen. Natuurlijk is de game grafisch niet optimaal, en ook de geluiden zijn niet altijd “je van het”. Maar het hele maffia gebeuren en de Free-Roaming gameplay maken de game zeer interessant en leuk om te spelen. Eindelijk kun je je in The Godfather: The Don’s Edition weer eens de baas voelen!
Cijfer: 7.3

Populair Nieuws