Nintendo haalt zijn grootste mislukking terug en dit keer werkt het wél

Preview
dinsdag, 03 februari 2026 om 17:00
_4665813b

Mis geen gamingnieuws, techverhalen, LEGO-nieuws, F1-updates, deals, reviews, previews en entertainment meer. Voeg XGN toe aan je Google-favorieten.

Volg XGN op Google
Nintendo pakt flink uit dit voorjaar. Nieuwe games verschijnen om de haverklap, terwijl bestaande titel Super Mario Bros. Wonder een flinke uitbreiding krijgt. En dan is er nog de Virtual Boy die beschikbaar wordt gemaakt voor Nintendo Switch Online-leden met een Switch 2. In onze Nintendo Switch 2 Virtual Boy preview ontdek je hoe het voelt om daarmee aan de slag te gaan.
Luuc was onlangs in Frankfurt en zijn ervaringen lees je hieronder. 
En dat is belangrijk, want de komst van de Virtual Boy is best bijzonder. Want ja, het zwarte schaap van de familie, wat moet je ermee? Zo dacht Nintendo er lange tijd ook over, maar binnen een jaar na de release van de Nintendo Switch 2 mag de verstoten zoon toch opdraven. 
Maar dan wel met een aantal haken en ogen. Want als je die games wil spelen, mag óók nog eens flink de portemonnee trekken. Je moet een aparte accessoire hebben bovenop je Switch Online + Uitbreidingspas-lidmaatschap als je de gelimiteerde catalogus wil proberen. Die accessoire kost 79,99 euro of 19,99 euro voor een kartonnen versie die doet vermoeden dat het Labo-karton nog niet op was.

Wat is de Virtual Boy?

Maar wat is de Virtual Boy eigenlijk? Het is de grootste flop in de geschiedenis van Nintendo, die in 1995 verscheen. Het apparaat bevatte altijd al een indrukwekkende techniek, want het is feitelijk Nintendo’s VR-bril maar dan 20 jaar voordat virtual reality echt doorbrak. Het apparaat rendert stereoscopisch 3D, maar werkte in de praktijk niet al te best.
In totaal vloog het apparaat nog geen 800.000 keer over de toonbank. In totaal werden slechts 22 games in totaal uitgebracht voor het systeem. En die games komen nu (samen met twee onuitgekomen titels) naar Nintendo Switch Online toe. Leden die de accessoire kopen kunnen met die games aan de slag.
Switch-and-Switch-2-Virtual-Boy-slide-in

Niet echt ergonomisch

En dat is best geinig, al is het apparaat anno 2026 nog altijd best vreemd. Je moet gezicht echt in de bril hangen en het apparaat moet dus op een vlakke ondergrond staan. De hoogte van het apparaat staat redelijk vast, waardoor je, als je een beetje lengte hebt, je voorovergebogen in de bril hangt en het apparaat bijna knuffelt.
Uiteraard doe je dit nadat je je Switch 2 daadwerkelijk in het systeem geplaatst hebt. Eenmaal geïnstalleerd in de bril moet je nog vooraf instellen wat de afstand is tussen je ogen voor optimaal beeld. Anders werkt het 3D-effect niet goed. Let ook op dat je niet een te grote neus hebt, want anders stoot je deze geregeld tegen de bril aan. Niet prettig.

Leuk voor een keertje

Maar wanneer je eenmaal een game speelt, is het verbazingwekkend leuk. Zelf gingen we met Warioland Virtual Boy aan de slag. Dat speelt bijzonder leuk, want de game is echt ontworpen met dat 3D-effect in het achterhoofd.
Zwaaiende obstakels schieten heen en weer. Niet van links naar rechts, maar van voren naar achteren en die zie je dan ook echt op je af slingeren en weer van je wegtrekken. Die ervaring is best grappig en uniek, maar een ander label plak je er niet snel op.
Op voorhand lijkt de Virtual Boy een apparaat voor de liefhebber en voor de verzamelaar die het leuk vinden om zoiets in de kast te hebben staan. Het is voor die beste vriend die graag een nieuw speeltje aan je laat zien, maar waarna het niet snel meer aanraakt. Lange sessies met het apparaat kunnen we ons ook nog niet voorstellen. Maar dat komt ook doordat we slechts tien minuten met het apparaat aan de slag konden tijdens onze previewsessie.
loading

Populair Nieuws

Loading