Je hoort het niet vaak, maar LEGO heeft een set na release veranderd. Drie onderdelen van een set die een half jaar uit is, zijn van kleur veranderd. Als je de set al hebt en de update mee wil krijgen, hoef je hem waarschijnlijk niet opnieuw te kopen.
In januari van dit jaar kwam LEGO voor het eerst in jaren met een set van de ARC-170 Starfighter, te zien in Star Wars: Revenge of the Sith. Het is dus goed mogelijk dat de set al maanden in je collectie zit. Maar LEGO heeft hem veranderd: in nieuwere exemplaren zijn de getinte cockpitramen vervangen door volledig doorzichtige elementen.
De verandering is ook te zien in de officiële productfoto’s. Het is onduidelijk waarom deze drie elementen zijn veranderd, maar mogelijk heeft het te maken met de stickers die erop moeten. De witte details op deze stickers blijven namelijk mooier wit op een doorzichtig element dan op een getint element.
Als je zelf ook de voorkeur geeft aan volledig doorzichtige cockpit-elementen, dan baal je misschien als je de set al hebt. Maar verschillende eigenaren van de set
melden op Reddit dat je de vernieuwde versie kan krijgen zonder de set opnieuw te kopen. LEGO’s klantenservice zou de nieuwe ramen en een vervangend stickervel opsturen als je erom vraagt.
Meerdere nieuwe LEGO Star Wars-sets op komst
Als je helemaal tevreden bent over de ARC-170 Starfighter zoals hij is, heb je misschien meer interesse in nieuwe sets. Daar hoef je niet lang op te wachten, want op 1 augustus verschijnen er
meerdere nieuwe Star Wars-sets. Er is bijvoorbeeld een nieuwe UCS AT-ST op komst, samen met bouwbare figuren van
Wicket the Ewok en K-2SO.
Daarnaast zijn er nog meer Star Wars-sets op komst. Bovendien is 1 augustus sowieso een datum waarop veel LEGO-sets verschijnen. Er is dus veel om te bouwen in de rest van de zomervakantie.