Krijgt de Nintendo Switch 2 deze nieuwe features?

News
donderdag, 19 december 2024 om 10:00 The Verge
20211005 switcholed8f1633465772

Het regent momenteel informatie over de Switch 2. Accessoiremakers strooien bijvoorbeeld met renders van de console, maar opvallender is een Reddit-gebruiker die allerlei details over de console deelt (en mogelijk over een launch game). Volgens The Verge is de kans groot dat het klopt wat deze gebruiker zegt.

Naar verluidt wordt de Switch 2 in het nieuwe jaar snel aangekondigd. Het is dan ook geen wonder dat er dingen beginnen te lekken: de console zal intussen getoond zijn aan partners. Een opvallende leak kwam onlangs van Reddit-gebruiker NextHandheld, die allemaal vragen over de console wilde beantwoorden, maar bewijs dat hij hem had gezien alleen nog voorzichtig deelde met mods van de NintendoSwitch2-subreddit.

Nintendo Switch OLED - Model + Mario Kart 8 Deluxe + 12 maanden Nintendo Switch online Image
Nintendo Switch OLED - Model + Mario Kart 8 Deluxe + 12 maanden Nintendo Switch online
EUR329
Op voorraad
Koop op bol.

Maar Sean Hollister van The Verge heeft hem ook te pakken gekregen en is na het zien van foto’s “grotendeels overtuigd” dat NextHandheld de waarheid spreekt. Daarmee zijn er wat details die ineens aannemelijk lijken. Zo zegt NextHandheld dat de console officieel de Switch 2 heet en dat het logo min of meer hetzelfde blijft, maar dan met een grote ‘2’ erin.

Interessanter zijn natuurlijk hardware-details. Er zijn al langer geruchten dat de Joy-Cons dit keer vastzitten met magneten, wat ook NextHandheld nu beweert. Nintendo zou ook magneten gebruiken voor Hall effect joysticks, wat zou betekenen dat de driftproblemen met de sticks verleden tijd zijn.

‘Switch 2 is stabieler en koeler’

Nintendo zou ook klachten over de kickstand ter harte nemen. Het OLED-model heeft een degelijke standaard, maar die van de originele Switch is een dun slap pootje. De Switch 2 zou een uitvouwbare standaard hebben in de vorm an een U, die ongeveer zo breed is als de hele console.

Verder lijkt het mogelijk dat er extra koeling komt via het dock. Op de vraag of er externe koeling is via het dock zegt NextHandheld namelijk dat het “de juiste vraag is om te stellen”. Volgens The Verge zijn er ook pootjes op de achterkant van het dock, wat zou kunnen betekenen dat Nintendo wil zorgen dat je het dock niet zo strak tegen een kast of muur aan kan zetten dat de koeling geblokkeerd wordt.

Extra koeling lijkt misschien niet zo heel interessant, maar als er noodzaak voor is, betekent dat waarschijnlijk dat de Switch 2 een heel stuk warmer wordt, in ieder geval als hij op tv is aangesloten. Vermoedelijk is er dus een functie die veel kracht gebruikt, maar niet werkt in handheld-modus. DLSS upscaling naar 4K lijkt een goede kandidaat.

Populair Nieuws

Laatste Reacties