GTA 6 Trailer 3 is er! Nou ja... niet echt. Toch staat Grand Theft Auto VI na een relatief rustige periode weer volop in de schijnwerpers, waardoor fans opnieuw reden hebben om op te letten. Sony brengt Rockstars blockbuster weer onder de aandacht met de nieuwe campagne “It Happens on PS5” en maakt zo de weg vrij voor een nieuwe golf van de GTA 6-hype.
GTA VI keert terug
De sfeer van Vice City duikt al vroeg op, met jetski's die tijdens een razendsnelle achtervolging over het water scheuren. Daarna schakelt de reclame over naar bekende gezichten, waarbij Jason op een vluchtauto springt die door Lucia wordt bestuurd, voordat hij in een andere scène op een motor over de weg raast met een laagvliegend watervliegtuig vlak achter zich.
Jason en Lucia verschijnen tegen het einde nog een keer wanneer hij de kofferbak van een auto dichtslaat. De herkenbare scènes zijn afkomstig uit eerder uitgebracht materiaal van Rockstar, met name Trailer 2, al voegt Sony aan delen van de presentatie nieuw geluid toe.
Die bekende beelden weerhouden fans er niet van om alles nauwkeurig te bekijken. Sommige kijkers vinden dat de scène met Jason en Lucia er grafisch minder sterk uitziet, terwijl anderen de discussie over een downgrade afdoen omdat de beelden zelf niet nieuw zijn. De snelle scènes laten bovendien weinig ruimte voor zinvolle visuele vergelijkingen.
GTA 6 staat niet alleen in de schijnwerpers. Sony's campagne bevat ook Marvel's Wolverine, 007 First Light en God of War Laufey, terwijl creators, installaties en lokale activaties de promotie wereldwijd buiten het scherm brengen.
De reacties van het publiek zijn alleen niet allemaal positief. Kritiek op Sony's plan om vanaf januari 2028 te stoppen met de productie van PlayStation-discs klinkt nog altijd door op sociale media, waarbij sommige kijkers de campagneslogan verdraaien tot variaties op “discs don't happen on PS5”. Al heeft dit niets met GTA te maken, maar met Sony.
Het is nu wachten op de Extended Look die over slechts enkele dagen plaatsvindt op Netflix. Spannend!
Is het nieuwe GTA 6-materiaal van PlayStation Trailer 3? Nee, de reclame gebruikt voornamelijk opnieuw scènes die eerder in GTA 6 Trailer 2 te zien waren. Sony voegt aan delen van de presentatie wel nieuw geluid toe.
Wanneer vindt de GTA 6 Netflix Extended Look plaats? De Extended Look staat gepland voor 27 augustus om 15.00 uur ET. De aandacht verschuift naar dit evenement, terwijl de verwachtingen rond een afzonderlijke Trailer 3 wat naar de achtergrond verdwijnen.
Waarom verschijnt GTA 6 opnieuw in PlayStation-reclames? Sony heeft de bredere marketingcampagne “It Happens on PS5” gelanceerd met grote huidige en aankomende games. GTA 6 verschijnt daarin naast titels als Marvel's Wolverine, 007 First Light en God of War Laufey.