De Chief Financial Officer van Sony heeft in een recent interview gehint naar de volledige overname van Bungie. Volgens de CFO wordt de onafhankelijkheid van Bungie steeds minder terwijl de studio onderdeel wordt van PlayStation Studios.
Na een presentatie van de
nieuwe kwartaalcijfers heeft Sony ook een korte Q&A gedaan. Hierbij was ook de Chief Financial Officer Lin Tao aanwezig, die wat interessante dingen te melden had over Bungie en zijn aankomende game Marathon. Volgens Tao is Marathon nog steeds in productie en staat de game ook nog steeds gepland voor een release in dit fiscale jaar, dus voor 31 maart 2026. Daarna kwam de CFO echter met een opvallende uitspraak.
Volgens de CFO zou de onafhankelijkheid van Bungie namelijk langzaamaan afgebouwd worden om de gerenommeerde studio officieel onderdeel te maken van PlayStation Studios. Toen Sony de overname van Bungie afrondde was er oorspronkelijk afgesproken dat Bungie onafhankelijk kon blijven opereren, maar dan wel onder bepaalde voorwaarden. Die voorwaarden lijken echter niet behaald te zijn en dus wordt Bungie een onderdeel van PlayStation Studios gemaakt.
Bungie als onderdeel van PlayStation Studios
Wat de voorwaarden voor de onafhankelijkheid van Bungie precies waren is nooit duidelijk geworden, maar door de jaren heen zijn er genoeg geruchten geweest over financiële doelstellingen die behaald moesten worden. Met Destiny 2 dat spelers verliest, zeker na
de laatste teleurstellende uitbreiding, en Marathon dat nog niet echt in de smaak lijkt te vallen bij een groot publiek, zijn er serieuze zorgen over het voortbestaan van Bungie. Sony lijkt nu dan ook in te grijpen om de touwtjes officieel in handen te nemen.
De nieuwste game van Bungie, Marathon, zou oorspronkelijk verschijnen op 23 september, maar na
meerdere controverses en kritiek vanuit spelers is de game
uitgesteld voor onbepaalde tijd. Volgens Tao zijn er geen plannen om de game te annuleren, maar de CFO geeft daarbij wel aan dat het altijd een mogelijkheid is. Voor Bungie is het inmiddels echter een verhaal van wanneer de studio officieel onderdeel wordt van PlayStation Studios in plaats van of het gaat gebeuren.