De top 10 beste games van 2015 volgens Jeroen Ruiter

Article
donderdag, 24 december 2015 om 22:14
xgn google image

Jeroen ging vrolijk mee dit jaar naar gamescom. Hij is een gamer in hart en nieren. Speelt veel op de PC, PS4 én schafte zelfs een Xbox One aan. Nu hoopt hij op een ticket naar E3. Maar voor het zover is, is dit de top 10 beste games van 2015 volgens Jeroen!

10. Dead Realm (Early Access)

Dead Realm is een kleine, simpele indiegame. Hoewel je er enorm veel lol mee kunt hebben, jaagt het spel je ook de stuipen op het lijf. Het is namelijk een soort van horror verstoppertje. De game heeft enkele mappen met drie verschillende gamemodi waarvan Seek & Reap toch wel de leukste is.

In Seek & Reap is één iemand de zoeker (in de vorm van een vieze baby, weerwolf of clown) en de rest gewoon mensen die zich verstoppen. Beide kanten hebben speciale krachten, zoals de baby die tijdelijk ontzichtbaar kan worden. Je hoort langzaam die kladdige voetstapjes dichterbij komen, maar je weet niet waar het vandaan komt. Dan begint die baby ineens uit het niets je ziel op te zuigen en moet je hem gaan helpen.

Het is enorm grappig en zenuwslopend. Het enige probleem? De game is vrij onbekend dus het ontbreekt nog wel eens in spelers. Dat mag de pret niet drukken want hij staat toch in mijn top 10!

9. Game of Thrones A Telltales Games Series

Hoewel episode 1 al uitkwam in 2014 was dat voor de overige 5 episodes niet het geval. De grand finale hebben we pas onlangs kunnen spelen. De Game of Thrones-versie van Telltale heeft verder niets te maken met de boeken of de serie dus voor spoilers hoef je niet bang te zijn. Het is gewoon een hele vette aanvulling op het Game of Thrones-universum.

De keuzes die je tijdens het spelen maakt hebben invloed op hoe je de rest van het verhaal te zien krijgt. Hierdoor krijg je vaak het gevoel van "had ik dat maar anders gedaan!", maar dat maakt het juist heel erg leuk. Ondanks dat we lang moesten wachten op die finale heeft de game een welverdiende negende plek gekregen.

8. Dying Light

Als ik ergens een groot fan van ben, dan zijn het grote open wereld survival games. Zoals bijvoorbeeld een DayZ of H1Z1. Dit jaar werd ik dan ook verblijd met een hele goede game in dit genre: Dying Light. Het is een enorme zombiesurvival game met elementen van freerunnen erin. Het voelt echt geweldig om over daken te sprinten en vervolgens zombies hun hoofden in te bashen met ijzeren pijpen.

's Nachts worden de zombies nog wat sterker, maar des te meer fun. Jammer genoeg konden we dit jaar niet meer aan de slag met de grootste DLC van de game tot nu toe. Waar ook auto's en kruisbogen worden toegevoegd. Ik heb hem wel stiekem al kunnen spelen op de Gamescom dit jaar dus ik wacht er met smart op!

7. Rocket League

Over het algemeen ben ik geen grote fan van racegames en al helemaal niet van sportgames. Voeg die twee echter samen en ik ben verkocht (What the f-?). Ik snap het ook niet helemaal, maar Rocket League heeft iets unieks wat het enorm leuk maakt. Ondanks dat het gewoon voetballen met RC-wagentjes is. Ik denk dat het aan de boosts ligt die je kunt gebruiken.

Daardoor kun je vliegen en de meeste gekke goals maken. Of wanneer je een bal uit je doel houdt met een sideflip, what a feeling! Door tijdelijke gamemodi en kleine DLC-packs blijft het ook leuk om te spelen. Een potje duurt ook maar vijf minuten dus het werkt heerlijk wanneer je weinig tijd hebt.

6. Grand Theft Auto V (PC)

Het klinkt een beetje afgezaagd om GTA 5 in de top 10 te stoppen, maar na enorm lang te hebben gewacht op de PC-versie was het toch echt de moeite waard. Zoals ik al duidelijk maakte in mijn review is dit de ultieme versie. Mits je natuurlijk ook een goede PC hebt die het aankan. Onlangs kwam de Pinnacle of V-mod uit die er nog eens een schepje bovenop deed, damn!

Na beide PlayStations heb ik op de PC voor de derde keer het verhaal uitgespeeld en weer teveel tijd in de multiplayer gestopt. Ik blijf maar terugkomen. Vooral met die gratis nieuwe content. Hoe lang zullen we nu weer moeten wachten op een nieuwe Grand Theft Auto? 2020? Of misschien eerst even een nieuwe Red Dead Redemption tussendoor? Fingers Crossed!

5. Overwatch (bèta)

Oké, oké ik weet het. De game is nog niet officieel uit, maar ik ben een rebel. Na al flink wat uurtjes in de bèta te hebben gestoken, kon ik hem niet weglaten. Het is nu eenmaal echt een goede game. Nu al! In het begin was het een beetje spannend omdat dit de eerste nieuwe franchise is van Blizzard in een lange tijd, maar het is helemaal goed gekomen.

Het is een actievolle, dynamische shooter waar volgend jaar een hoop mensen plezier aan gaan beleven. Daarbij heeft Blizzard ook beloofd dat er gratis nieuwe personages en mappen blijven worden toegevoegd. Onbetaalde DLC?! Gaan we terug in de tijd ofzo? Het zou me heel erg verbazen als ik Overwatch niet in een hoop top 10-lijstjes van 2016 tegenkom.

4. Guitar Hero Live

Het leek even alsof het tokkelen op een neppe gitaar was uitgestorven, maar toen kwam er Guitar Hero Live. Een game waar ik ook meer dan tevreden over was. De opnames zien er vet uit, het nieuwe online-gedeelte is goed uitgewerkt en die nieuwe gitaar voelt awesome. Het is ook wel leuk om te zien dat Guitar Hero Live bredere muzieksoorten pakt, niet alleen rock en metal.

Het minpunt vind ik alleen dat er op de disc weinig nummers staan en online heb je speciale tokens nodig om on-demand te spelen. Hierdoor ontbreekt een beetje dat gevoel van perfectioneren. Zoals je dat vroeger deed met Through the Fire and Flames van Dragonforce bijvoorbeeld. Ondanks dat is het een hele vette game geworden!

3. Call of Duty Black Ops 3

Met CoD-games als Advanced Warfare en Ghosts verloor ik de franchise een beetje uit het oog. Het gaf ontwikkelaar Treyarch echter wel extra tijd om Call of Duty Black Ops 3 te maken en daar ben ik dik tevreden mee. Een soort dubbele singleplayer, uitgebreide multiplayer, enorme zombiemodus en de terugkomst van Dead Ops Arcade. Black Ops 3 heeft enorm veel content. Misschien zelfs dingen die nog niet ontdekt zijn.

Hoewel de meeste lol natuurlijk in de multiplayer gaat zitten, heb ik ook enorm genoten van de andere modi. Misschien moet ik dat verhaal nog maar eens spelen om het echt te begrijpen. Ik hoop in ieder geval dat we vaker dergelijke Call of Duty-games gaan zien. Neem gewoon eens wat meer tijd ontwikkelaars!

2. ARK Survival Evolved (Early Access)

De nummer twee verbaas ik mezelf eigenlijk een beetje mee, maar ik ben erg dol op survival games. In ARK leef je op een eiland vol met dinosaurussen waar je moet overleven. Je kunt enorme basissen bouwen en uiteindelijk de dinosaurussen ook temmen. Het voelt heel erg of om rond te rennen op een T-rex of te vliegen op een grote Quetzal.

De game zit momenteel nog in Early Access en kent aardig wat bugs. Ondanks dat is het heel vet om te spelen en er wordt ook regelmatig nieuwe content toegevoegd. Om enigszins een idee te geven kun je hieronder de basis van mijn huidige Tribe (een soort clan) Bobbers zien die ik samen met mijn partner in crime IkliD steeds groter maak. Hij is nu eigenlijk al te groot om op een screenshot te krijgen...

De top 10 games van 2015

De top 10 games van 2015

1. Heroes of the Storm

Daar is die dan! De nummer 1 van dit jaar is zonder twijfel Heroes of the Storm geworden voor mij. De MOBA (ook al noemt Blizzard het zelf niet zo) van Blizzard heeft me enorm aangetrokken. Ten eerste omdat ik er veel makkelijker in mee kon komen. In games als League of Legends of DOTA 2 moet je enorm veel spelen om goed te zijn, maar hier ligt de drempel wat lager.

Ten tweede ben ik als Blizzard fanboy nu eenmaal goed bekend met alle Heroes uit de game. Dat maakt het net even leuker. Ondertussen heb ik alle Heroes vrijgespeeld en al aardig wat skins verzameld, maar ik ben nog lang niet klaar met spelen. Het blijft gewoon leuk! Blizzard weet me toch altijd weer in zijn games te trekken.

Nu denk je misschien waar zijn dan games als StarCraft II Legacy of the Void en The Witcher 3 Wild Hunt in je lijstje? Nou die heb ik simpelweg nog niet gespeeld. Misschien dat ze het wel gehaald hadden, maar dat zullen we nooit weten helaas. Ik ga ze nog wel spelen hoor. Geen zorgen. Voor nu: veel gameplezier tijdens de feestdagen en voor het nieuwe jaar iedereen!

Populair Nieuws