Review: Wij openden alle 24 vakjes van de LEGO City Adventskalender 2026 en ontdekten iets bijzonders
Review
Mis geen gamingnieuws, techverhalen, LEGO-nieuws, F1-updates, deals, reviews, previews en entertainment meer. Voeg XGN toe aan je Google-favorieten.
Volg XGN op GoogleHet einde van het jaar nadert alweer en dus is het tijd om de adventskalenders uit te gaan zoeken. Dit jaar heeft LEGO® maar liefst vijf kalenders om uit te kiezen en wij pakten de LEGO City adventskalender 2026 alvast uit.
LEGO Adventskalenders 2026
De adventskalender is een jaarlijks feestje voor alle leeftijden. De hele maand december kan je elke dag een klein cadeautje uitpakken richting de kerstdagen. Er zijn adventskalenders voor alle leeftijden gevuld met cosmetica, bier en zelfs doe-het-zelf materialen.
Ook LEGO doet mee en de keuze wordt elk jaar groter. Dit jaar kan je uit maar liefst vijf verschillende LEGO Adventskalenders kiezen, van Marvel Avengers en Star Wars tot LEGO Friends en Disney prinsessen. In deze review nemen we een kijkje achter de vakjes van de serie waar het mee begon: de LEGO City Adventskalender 2026.

LEGO City Adventskalender 2026
De LEGO adventskalenders zitten allemaal op dezelfde manier in elkaar: de basis is een doos met 24 vakjes op willekeurige plekken. Elk vakje is genummerd van 1 tot en met 24. Elke dag mag je het vakje met het nummer van de dag openmaken en daarachter vind je een zakje met onderdelen. In het deurtje zie je wat je van de blokjes kan maken en dat verschilt natuurlijk per dag.
De doos zelf is vrolijk gekleurd in typisch LEGO City kleuren en laat al een beetje zien wat er achter de vakjes te vinden is. Natuurlijk weet je niet wat er precies achter elk deurtje zit en dat maakt het toch spannend. Daarnaast is de doos voorzien van een grote flap, waar een nog leeg tafereel te zien is.
Dit jaar is dat de werkplaats van de kerstman en zijn elfen en zien we buiten een besneeuwde wereld met kerstbomen en een start- en landingsbaan. Zou die voor de rendieren en de arrenslee zijn?

24 toffe cadeaus in december
Het thema voor de LEGO City adventskalender 2026 is dit jaar dus de werkplaats van de kerstman. Dat betekent dat veel van de dagelijkse cadeautjes daarmee te maken zullen hebben. Denk aan een werkbank om de cadeautjes te maken, diverse cadeaus die al af zijn, maar natuurlijk ook elfjes, de kerstman en zijn vrouw en de arrenslee.
Een vast terugkerend item is de kerstboom en het is altijd leuk om te kijken hoe deze dit jaar gebouwd is. Ook dit jaar is het weer gelukt om de boom nét iets anders te maken dan andere jaren, waardoor hij toch weer uniek is, terwijl hij prima naast de andere kerstbomen past.
Wij zijn ook erg gecharmeerd van de drie elfjes die in de set aanwezig zijn, compleet met punt-oren en accessoires als de bouwinstructies voor de cadeaus die gemaakt moeten worden.
Ook de sneeuwpop is een terugkerende figuur in de diverse LEGO adventskalenders en dit jaar is het een heel bijzondere. De sneeuwpop heeft het blijkbaar koud gehad en heeft maatregelen genomen. Wij zijn er in ieder geval erg over te spreken.
Combineren maar
De 24 cadeautjes uit de LEGO City Adventskalender vallen prima samen te gebruiken met de andere kerst-sets van LEGO. Zo past de arrenslee van Oma’s Kersthuis uitstekend bij de landingsbaan op de speelplaat, of kan de set ‘op avontuur met de arrenslee’ daarvoor gebruikt worden.
Lees ook
Ook kan de aftelkalender zelf gecombineerd worden met de set ‘aftellen met de kerstman’, die natuurlijk ook gebruikt kan worden om de datum bij te houden. Natuurlijk kan je ook de fantasie gebruiken om de cadeautjes met de Feestelijke kersttrein te bezorgen. Het is tenslotte LEGO, de mogelijkheden zijn eindeloos.
De LEGO City Adventskalender 2026: Elke dag een klein feestje
De LEGO City Adventskalender 2026 zit weer bol van leuke kleine LEGO setjes die het aftellen naar de kerstdagen extra feestelijk maakt. Het workshop thema is leuk en de diverse minifiguren zijn origineel.
De elfjes met hun puntoren zijn ronduit schattig en zouden perfect geweest zijn voor een Star Trek Vulcan, ware het niet dat de oren aan de muts vast zitten, niet aan het hoofd.
De LEGO City adventskalender is daarmee een toffe aanwinst voor wie zijn eigen City vrolijk wil aankleden, maar ook voor wie de hele decembermaand tot aan kerst dagelijks een leuk cadeautje wil.
Deze wil je hebben!

Plus:
- 24 kleine cadeautjes die elke dag een klein feest maken
- Toffe minifiguren met de kerstman en -vrouw, elfjes en een bijzondere sneeuwpop
- Veel minibouwwerkjes zijn te combineren met andere sets
Min:
- Elk dagelijks cadeau is in plastic verpakt, niet in papier
- Mini-handleidingen voor kinderen soms niet goed te volgen
8,0
Meer LEGO nieuws lezen? Volg dan onze hub!
Lees ook
Populair Nieuws

De Vrijdagavondshow #5: Gamestudio sluit deuren, 70 LEGO-figuren en Final Fantasy winnen!

Black Friday begint vroeg: deze thuisbatterij deals van Zendure wil je niet missen

Win een exemplaar van Phantom Blade Zero met de giveaway van XGN

Deze 5 videodeurbellen zijn in 2026 het overwegen waard, maar welke is écht de beste?

Prijsvraag: XGN geeft een LEGO-set of game naar keuze weg - zo maak jij kans!
Reminder - Deze LEGO-minifiguren kun je normaal niet kopen, maar nu wel met een bizarre korting
Laatste Reacties
- Helder :-)
LenK07-11-2026 - Reolink is de beste. Geen cloudkoppeling, geen leugens over zogenaamd lokaal opgeslagen data (Eufy…), en goede integratie met Home Assistant.
Krekatos07-11-2026 - Na het zien van de beelden van Phantom Blade Zero staat deze eigenlijk al een tijdje op mijn lijstje. Ik hou van games met een sterke sfeer en vooral van gevechten waarbij je echt even moet opletten in plaats van lukraak op knoppen te rammen. Als ik deze via XGN kan winnen, heb ik in ieder geval een mooie nieuwe game om me helemaal in vast te bijten.
maikelf07-11-2026 - FF rebirth nu 8,99 bij Nintendo Ik kon niet vinden of dit al ergens stond. https://www.nintendo.com/nl-nl/Games/Nintendo-Switch-2-games/FINAL-FANTASY-VII-REBIRTH-3016562.html
LenK07-11-2026 - Ik ga hem zeker een keer aanschaffen, maar ik ben erg blij dat het een scu6 is geworden want ik heb vaak moeite met de vernieuwde versies van oudere games!
Lelystadse07-11-2026 - Ik dacht een sier bouwsel maar het werkt echt! Gewledig1
Lelystadse07-11-2026 - Mooi verslag en kijk uit naar de eerste streams op Twitch. Komt er een let's play bij jullie?
Lelystadse07-11-2026 - Laat ik dan maar hopen dat ik win en de switch versie van Zelda binnen sleep
Lelystadse07-11-2026 - lelystadse simpel omdat ik daar al 51 jaar woon!
Lelystadse07-11-2026 - Ik heb nu een tijdje de game gespeeld, hij is echt goed! Ik meld me maandag maar even ziek :-p
LenK07-11-2026

