WhatsApp geeft stickers mogelijk binnenkort een nieuwe manier om reacties over te brengen. Gebruikers zouden audio kunnen toevoegen aan afbeeldingen en geanimeerde ontwerpen.
De berichtendienst van Meta werkt ook aan aanpassingen voor het personaliseren van stickers en het invoerveld voor berichten.
Android Authority ontdekte de functies tijdens het onderzoeken van WhatsApp-versie 2.26.41.11. De toevoegingen zijn nog in ontwikkeling, maar geven een indruk van hoe het platform de bestaande mogelijkheden voor stickers kan uitbreiden.
WhatsApp stickers kunnen spraakopnames bevatten
Met de beoogde audiofunctie kunnen gebruikers geluid toevoegen wanneer ze een sticker van een afbeelding maken. In de werkbalk aan de rechterkant van het scherm verschijnt dan een pictogram met geluidsgolven, waarmee de audio-optie toegankelijk wordt.
Gebruikers kunnen hun eigen stem opnemen of een audiobestand selecteren dat op hun apparaat is opgeslagen. Elke opname mag maximaal 10 seconden duren. Zo kunnen makers een korte gesproken reactie of een ander geluid aan hun ontwerp toevoegen.
Zodra een sticker in een gesprek wordt gedeeld, kunnen ontvangers het geluid met een luidsprekerpictogram in- of uitschakelen. Hierdoor is de audio beschikbaar zonder dat gebruikers daarnaast een afzonderlijk spraakbericht hoeven te versturen.
Voor geanimeerde stickers werkt de functie iets anders. WhatsApp haalt automatisch vijf seconden audio uit de oorspronkelijke video waarmee de sticker wordt gemaakt. Gebruikers kunnen dat geluid vervangen door een eigen audiobestand dat op hun apparaat staat.
WhatsApp ontwikkelt ook een instelling waarmee gebruikers de rand kunnen verwijderen die automatisch rond stickers wordt geplaatst tijdens het maken ervan.
De optie verschijnt in de werkbalk voor het maken van stickers. Gebruikers kunnen de rand daar in- of uitschakelen. Zo krijgen ze meer controle over het uiteindelijke ontwerp zonder dat ze daarvoor een afzonderlijk bewerkingsproces nodig hebben.
Deze toevoeging is minder ingrijpend dan audio-ondersteuning, maar kan handig zijn voor mensen die hun stickers een andere uitstraling willen geven dan de standaardstijl van de app.
Een andere verandering betreft het invoerveld voor berichten, waarvoor WhatsApp een indeling met twee regels test.
In het voorgestelde ontwerp typen gebruikers hun berichten op de bovenste regel. Snelkoppelingen voor bijlagen, GIF's, stickers en foto's verhuizen naar de onderste regel. Hierdoor verandert de manier waarop deze hulpmiddelen naast het tekstveld worden weergegeven.
Kunnen WhatsApp-stickers eigen geluiden bevatten? De functie is nog in ontwikkeling. Gebruikers zouden hun stem kunnen opnemen of audiobestanden kunnen selecteren voor stickers die van afbeeldingen zijn gemaakt.
Hoe lang mogen geluidsstickers zijn? Audio voor stickers op basis van afbeeldingen mag maximaal 10 seconden duren. Geanimeerde stickers gebruiken aanvankelijk vijf seconden audio uit de oorspronkelijke video's.
Gaat WhatsApp stickerranden verwijderen? WhatsApp test een optie waarmee gebruikers automatisch toegevoegde randen kunnen in- of uitschakelen. Een definitieve release is nog niet bevestigd.