Het slechte nieuws bij Ubisoft blijft maar doorgaan. De Franse uitgever sluit opnieuw een studio en ontslaat ook nog eens personeel bij drie andere studio’s.
De laatste paar jaar is gameontwikkelaar een stressvolle baan. Bij talloze studio’s en uitgevers vallen er namelijk ontslagen, van de QA-afdeling en marketing tot aan hoge posities. Daarnaast zijn er sinds 2023 ook een recordaantal studio’s gesloten, waardoor ontwikkelaars hun baan niet meer zeker zijn. Eén project dat niet volgens verwachting verkoopt kan het einde van een studio betekenen.
Ook Ubisoft heeft de laatste jaren veel last van financiële problemen. Zo viel recent nog Star Wars Outlaws tegen qua sales, was Skull and Bones een gigantische flop en zijn de servers van XDefiant gesloten, nadat de spelersaantallen sterk terugliepen. Door de tegenvallende resultaten van XDefiant werden er al twee studio’s gesloten en nu gaat Ubisoft weer verder.
De uitgever heeft namelijk bekendgemaakt dat de deuren van Ubisoft Leamington sluiten, zo laat een woordvoerder weten aan Eurogamer. Daarnaast zijn er ook ontslagen bij drie andere locaties, met 185 verloren banen als gevolg.
Als onderdeel van onze voortdurende inspanningen om prioriteit te geven aan projecten en kosten te verlagen om de stabiliteit van Ubisoft op de lange termijn te waarborgen, hebben we gerichte herstructureringen aangekondigd bij Ubisoft Düsseldorf, Ubisoft Stockholm en Ubisoft Reflections en de permanente sluiting van Ubisoft Leamington. Helaas heeft dit gevolgen voor in totaal 185 medewerkers. We zijn hen zeer dankbaar voor hun bijdragen en zullen hen ondersteunen tijdens deze overgang.- Ubisoft
De studio in Leamington was voorheen onderdeel van Ubisoft. De ontwikkelaar werd bekend door de DJ Hero games en heeft daarnaast ook meegeholpen aan de ontwikkeling van Guitar Hero en Call of Duty. In 2017 is de studio overgenomen door Ubisoft.
De studio’s waar ontslagen vallen hebben onder andere gewerkt aan Anno, The Settlers en Avatar: Frontiers of Pandora.