Kan je een maand zonder social media? Daag jezelf uit met een challenge

News
vrijdag, 02 mei 2025 om 11:00
social media 6557345 1280f1670517689
De laatste jaren is er veel discussie ontstaan rondom social media. Een drietal Nederlanders probeert mensen nu uit te dagen om een maand zonder de verslavende apps te leven.
Dankzij social media kan je altijd in contact staan met je vrienden en blijf je op de hoogte wat er gebeurt in het leven van je vrienden, familie en kennissen. Maar er is ook al een tijdje forse kritiek op de verschillende social media-apps. Het zou afdoen aan echte connecties met mensen en het werkt enorm verslavend. De algoritmes van de apps zijn erop ingericht dat je blijft scrollen.
Jan Bruin, Rutger Wessels en Janna Nieuwenhuijzen komen daarom dit jaar voor het tweede jaar op rij met een challenge: kap een hele maand met social media. Dat doen ze door middel van de bewustwordingscampagne Mei Social Vrij.
Het drietal roept niet alleen op om de apps niet te openen, maar om ze helemaal te verwijderen van je smartphone en focusapps te installeren op je PC of laptop, zodat je minder snel de neiging krijgt om toch nog even te checken op Instagram, Facebook of Snapchat.
Bruin was vijftien jaar geleden één van de eerste socialmediamarketeers in Nederland, die mensen en bedrijven juist overhaalde om gebruik te maken van social media. Maar in gesprek met NU.nl laat hij weten dat social media juist niet zorgde voor diepgang, maar oppervlakkigheid en negatieve gevoelens.
Ik was steeds op zoek naar prikkels. Steeds weer iets nieuws. Maar ik begon me juist slechter te voelen. Ik leefde oppervlakkig.
- Jan Bruin

Motivatie voor de social media-challenge

Het zal voor velen niet gemakkelijk zijn om zomaar te stoppen met social media. Ondergetekende maakt zich geregeld ook schuldig aan doomscrollen op Instagram, na ‘s avonds nog ‘even’ op de app te kijken. Het initiatief Mei Social Vrij heeft daarom ook een stukje motivatie voor Nederlanders die mee willen doen.
Op de site van Mei Social Vrij kan je je namelijk gratis inschrijven voor de challenge. Je krijgt vervolgens een maand lang toegang tot films en documentaires op Cinetree, een proefabonnement op de Groene Amsterdammer en elke dag tips, inzichten en offline activiteiten in je mailbox.
Als je nog meer motivatie nodig hebt, dan kan je ook de Mei Social Vrij Survivalgids aanschaffen voor 12,50 euro. Het boekje verschaft 31 tips om zonder social media door het leven te gaan en illustraties en tips van auteurs, journalisten en filosofen.

Populair Nieuws

Laatste Reacties