De nieuwe Walkman van Sony gaat mogelijk tot 40 uur mee op één acculading. Volgens gelekte informatie krijgt de NW-ZX900 ook twee keer zoveel RAM-geheugen als zijn voorganger.
Daar staat wel een nadeel tegenover: de muziekspeler weegt 345 gram en is daarmee een stuk zwaarder dan het vorige model.
Sony heeft de nieuwe Walkman nog niet officieel aangekondigd. Volgens geruchten verschijnt het apparaat in november, maar ook dat is nog niet bevestigd.
Nieuwe Sony Walkman krijgt veel betere batterijduur
De NW-ZX900 zou tot 30 uur meegaan bij het streamen van muziek. Wie muziek afspeelt die op het apparaat zelf staat, kan zelfs rekenen op een batterijduur van 40 uur. Dat is ongeveer twee keer zo lang als bij de voorganger, de NW-ZX707.
Ook onder de motorkap verandert er het nodige. Het RAM-geheugen zou worden uitgebreid van 4 GB naar 8 GB en Sony zou een krachtigere processor gebruiken. Daarnaast draait de nieuwe Walkman naar verwachting op Android 16.
Het scherm blijft 5 inch groot, maar krijgt volgens het lek een hogere resolutie. Waar de vorige Walkman een scherm van 720p had, zou het nieuwe model een resolutie van 1080p krijgen.
Verder zou de muziekspeler ondersteuning bieden voor Bluetooth LC3 en Qualcomm aptX Adaptive. Wie liever met een kabel naar muziek luistert, kan gebruikmaken van een 3,5mm-koptelefoonaansluiting of een gebalanceerde 4,4mm-aansluiting. Opladen gaat via USB-C.
Hoewel het scherm even groot blijft, verandert Sony volgens de geruchten wel iets aan het ontwerp. De NW-ZX900 zou een aluminium behuizing krijgen en het verhoogde gedeelte aan de achterkant van zijn voorganger verliezen.
De afmetingen zouden uitkomen op 13,9 × 7,7 × 1,75 cm. Opvallend is vooral het gewicht. Met 345 gram is de nieuwe Walkman maar liefst 118 gram zwaarder dan zijn voorganger. Dat is een toename van ongeveer 52 procent.
Voor een draagbare muziekspeler is dat een behoorlijk verschil. Zeker voor mensen die hun Walkman dagelijks meenemen, kan het extra gewicht een nadeel zijn.
Volgens de gelekte informatie beschikt het apparaat verder over 64 GB opslagruimte. Wie een grote muziekcollectie heeft, kan de opslag uitbreiden met een microSD-kaart.
Nieuwe Sony Walkman krijgt mogelijk stevig prijskaartje
Ook de prijs lijkt flink te worden. Volgens de geruchten gaat de NW-ZX900 omgerekend ongeveer 1.145 euro kosten. Sony heeft nog geen officiële Europese prijs bekendgemaakt, dus het is nog niet duidelijk hoeveel de muziekspeler in Nederland gaat kosten.
Vooral de batterijduur van maximaal 40 uur is een interessante verbetering. Ook het extra werkgeheugen en het scherpere scherm zijn welkom. Daar staat tegenover dat de Walkman een stuk zwaarder wordt en mogelijk behoorlijk duur is.
Of de verbeteringen het hoge prijskaartje waard zijn, zal pas duidelijk worden wanneer Sony de NW-ZX900 officieel aankondigt.
Wanneer wordt de Sony Walkman NW-ZX900 verwacht? Het gelekte bericht wijst op een introductie in november.
Hoelang gaat de batterij mee? Volgens de gelekte informatie bedraagt de batterijduur 30 uur bij streaming of 40 uur bij het afspelen van lokaal opgeslagen muziek.
Hoeveel gaat de NW-ZX900 kosten? Een eerste bericht noemt een prijs van ongeveer 1.145 euro.