LEGO-fan geeft flinke make-over aan set voor boekenwurmen

Article
maandag, 09 juni 2025 om 16:00
LEGO komt deze maand met een aantal book nooks, ook wel boekensteunen. Eén daarvan is van The Lord of the Rings, maar valt niet bij alle fans even goed in de smaak. Een fan komt met een flinke make-over voor de set. 
De confrontatie tussen Gandalf en de Balrog op de Bridge of Khazad-dûm is één van de meest iconische momenten in heel The Lord of the Rings. Een LEGO-versie van dit moment had dan ook hoge ogen moeten gooien bij fans. Maar niet iedereen vindt de book nook die LEGO uitbrengt even aantrekkelijk. 
LEGO Icons Boekensteun: The Lord of the Rings – Balrog Set - 10367 Image
LEGO Icons Boekensteun: The Lord of the Rings – Balrog Set - 10367
EUR95
Op voorraad
Koop op bol.
Een veelvoorkomend kritiekpunt is dat de set nogal kaal is. Er zijn wat pilaren, zoals in de Moria, maar vergeleken met de rijk gedecoreerde achtergronden van de book nooks van Sherlock Holmes en Harry Potter, heeft de Lord of the Rings-set weinig om het lijf. Een fan maakt er nu een groter en steviger bouwwerk van. 
the lord of the rings balrog 1

Geen book nook meer

Rebrickable-gebruiker rebelnili komt met een bouwwerk dat inspiratie haalt uit de book nook en een groot deel van dezelfde steentjes gebruikt, maar in veel andere opzichten flink afwijkt. Dat is niet in de laatste plaats omdat het helemaal geen book nook meer is. 
De set is omgetoverd tot iets dat meer heeft van een diorama. De Balrog staat op een groot plateau en de brug, waar Gandalf op te vinden is, heeft wat meer detail dan in de officiële set. Ook zijn er heel wat vuurelementen toegevoegd, met name aan de Balrog zelf. 
Een leuk detail uit de book nook dat de verandering wel overleeft is het gebruik van een donkere nogakleur voor delen van de poort waar de Balrog in staat. Die kleur moet de gloed van het vuur voorstellen, vandaar dat het ‘steen’ van Moria verschillende kleuren heeft. 
lego lord of the rings book nook

Wel extra steentjes nodig

Als je het bouwwerk van rebelnili bekijkt, heb je misschien het idee dat de officiële book nook lang niet genoeg steentjes heeft om deze versie te bouwen. En dat klopt. Hoewel de book nook-set in principe nodig hebt, gebruikt rebelnili 1490 extra steentjes. Om dit tafereel te bouwen, zul je dus wat geld over moeten hebben voor die extra steentjes. 
Hoewel de reactie op de officiële set wisselend zijn, is het wel interessant dat deze set überhaupt bestaat. Alle Lord of the Rings-sets van de laatste jaren zijn namelijk vrij grote en dure bouwwerken, of Brickheadz-figuren. Deze book nook is de eerste set die er qua formaat en prijsklasse tussenin zit. Wellicht betekent het dat LEGO op zoek is naar manieren om het Lord of the Rings-thema weer wat toegankelijker te maken. 

Populair Nieuws

Laatste Reacties