Doom The Dark Ages verschijnt op 15 mei. Dat heeft Xbox bekendgemaakt tijdens de Developer Direct van vanavond. In de nieuwe beelden wordt meer gameplay getoond van de aanstaande first-person shooter en XGN kreeg al een klein kijkje achter de schermen.
In de nieuwe Doom ga je terug met de Doom Slayer naar de middeleeuwen. Dat betekent een compleet andere speelstijl en arsenaal aan wapens.
Doom (2016) richtte zicht op Run & Gun, wat evolueerde in Doom Eternal naar Shoot & Jump. De mantra voor de prequel is Stand & Fight. Je bent eerder een tank dit keer, uitermate krachtig en nog steeds snel.
Zo kun je nu bijvoorbeeld strafen naar links en rechts, terwijl je blijft schieten. Ook komen er nieuwe melee-opties om de hoek kijken, terwijl de Doom Slayer ook een schild heeft waarmee hij vijanden kan pijnigen.
Opvallend is dat veel verschillende acties op één knop zitten. De verschillende melee-opties zitten bijvoorbeeld op één specifieke knop. Alles rondom het gebruiken van het schild zit ook op één knop. The Shield Saw is de naam van dat schild. Daarmee kun je onder andere blocken, aanvallen deflecteren, vijanden parryen en het schild gooien om schade aan te richten.
Doom games zijn nooit gemakkelijk geweest, maar daar komt verandering in met Doom The Dark Ages. Er is veel meer aanpasbaarheid qua moeilijkheidsgraad.
Zo ziet ontwikkelaar id Software de parry window zelf als genereus, maar kun je dit middels een slider in het menu zelf nog verder aanpassen. Natuurlijk kun je het spel hierdoor ook moeilijker maken door de window van je timing nog krapper te maken dan in FromSoftware games.
Tevens is er een compleet nieuw un-synced glory kill system. Normaliter was het een animatie waarbij je even de controle verloor als speler. Dat is in het nieuwe systeem niet langer het geval, waardoor spelers meer controle houden over de glory kills.
Dat hangt ook samen met de grotere focus op melee combat in Doom: The Dark Ages. Als je constant duivelse monsters kapot slaat, zou het gek voelen als je ineens geen controle meer hebt over de Doom Slayer.
Doom The Dark Ages krijgt overigens geen multiplayer, een modus die je in voorganger Doom Eternal wel terug kon vinden. Alle focus ligt op de campaign, wat dan ook de grootste ooit is voor de reeks.
Door geen multiplayer in Doom: The Dark Ages te stoppen, kon de studio zich richten op het toevoegen van de Atlan mech-gameplay en de draken-mounts waarmee je vanuit de lucht ook kogelregens los kunt laten.
Verder doet Finishing Move de muziek voor Doom The Dark Ages, een grote verandering. Voor de vorige twee delen was Mick Gordon verantwoordelijk voor de heavy metal soundtrack, maar na een vrij publieke splitsing was tussen id Software en de artiest leek het er al op dat Gordon niet terug zou keren. Dat is nu bevestigd.
Doom The Dark Ages verschijnt op 15 mei op PlayStation 5, Xbox Series-consoles en PC.