De Oscar nominaties 2018 zijn bekendgemaakt!

    Eerder deze maand deden wij onze Oscar voorspellingen en nu is het moment aangebroken. De Oscar nominaties 2018 zijn namelijk officieel bekendgemaakt. Welke films wisten de meeste nominaties binnen te slepen?

    Vandaag zijn de nominaties bekendgemaakt voor de 90th Academy Awards, beter bekent als de Oscars. Wij hebben alle nominaties hieronder op een rij gezet. Je kunt ook hier klikken om alle winnaars van vorig jaar te aanschouwen!

    Alle Oscar nominaties 2018 op een rijtje

    Beste Film:

    • Call Me By Your Name
    • Darkest Hour
    • Dunkirk
    • Get Out
    • Lady Bird
    • Phantom Thread
    • The Post
    • The Shape of Water
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    Beste Acteur:

    • Daniel-Day Lewis (Phantom Thread)
    • Daniel Kaluuya (Get Out)
    • Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq)
    • Gary Oldman (Darkest Hour)
    • Timothée Chalamet (Call Me By Your Name)

    Beste Actrice:

    • Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
    • Margot Robbie (I, Tonya)
    • Meryl Streep (The Post)
    • Sally Hawkins (The Shape of Water)
    • Saoirse Ronan (Lady Bird)

    Beste Mannelijke Bijrol:

    • Christopher Plummer (All The Money In The World)
    • Richard Jenkins (The Shape of Water)
    • Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
    • Willem Dafoe (The Florida Project)
    • Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

    Beste Vrouwelijke Bijrol:

    • Allison Janney (I, Tonya)
    • Laurie Metcalf (Lady Bird)
    • Lesley Manville (Phantom Thread)
    • Mary J. Blige (Mudbound)
    • Octavia Spencer (The Shape of Water)

    Beste Regie:

    • Christopher Nolan (Dunkirk)
    • Guillermo del Toro (The Shape of Water)
    • Greta Gerwig (Lady Bird)
    • Jordan Peele (Get Out)
    • Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

    Beste Aangepaste Scenario:

    • Call Me By Your Name (James Ivory)
    • The Disaster Artist (Scott Neustadter & Michael H. Weber)
    • Logan (Scott Frank, James Mangold en Michael Green)
    • Molly's Game (Aaron Sorkin)
    • Mudbound (Virgil Williams en Dee Rees)

    Beste Originele Scenario:

    • The Big Sick (Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani)
    • Get Out (Jordan Peele)
    • Lady Bird (Greta Gerwig)
    • The Shape of Water (Guillermo del Toro & Vanessa Taylor)
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh)

    Beste Animatiefilm:

    • Coco
    • Ferdinand
    • Loving Vincent
    • The Boss Baby
    • The Breadwinner

    Beste Korte Animatiefilm:

    • Dear Basketball
    • Garden Party
    • Lou
    • Negative Space
    • Revolting Rhymes

    Beste Korte Film:

    • DeKalb Elementary
    • The Eleven O'Clock
    • My Nephew Emmett
    • The Silent Child
    • Watu Wote/All of Us

    Beste Camerawerk:

    • Blade Runner 2049 (Roger Deakins)
    • Darkest Hour (Bruno Delbonnel)
    • Dunkirk (Hoyte van Hoytema)
    • âââââââMudbound (Rachel Morrison)
    • The Shape of Water (Dan Laustsen)

    âââââââBeste Kostuum Ontwerp:

    • âââââââBeauty and the Beast (Jacqueline Durran)
    • Darkest Hour (Jacqueline Durran)
    • Phantom Thread (Mark Bridges)
    • The Shape of Water (Luis Sequeira)
    • Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

    Beste Documentaire (film):

    • Abacus: Small Enough to Jail
    • Faces Places
    • Icarus
    • âââââââLast Men in Aleppo
    • Strong Island

    Beste Documentaire (kort):

    • Edith+Eddie
    • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
    • Heroin(e)
    • Knife Skills
    • Traffic Stop

    Beste Montage:

    • Baby Driver (Paul Machliss en Jonathan Amos)
    • Dunkirk (Lee Smith)
    • I, Tonya (Tatiana S. Riegel)
    • âââââââThe Shape of Water (Sidney Wolinsky)
    • âââââââThree Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)

    Beste Geluid Montage:

    • Baby Driver (Julian Slater)
    • Blade Runner 2049 (Mark Mangini en Theo Green)
    • Dunkirk (Richard King en Alex Gibson)
    • The Shape of Water (Nathan Robitaille en Nelson Ferreira)
    • Star Wars: The Last Jedi (Matthew Wood en Ren Klyce)

    Beste Geluid Mix:

    • Baby Driver (Julian Slater, Tim Cavagin en Mary H. Ellis)
    • Blade Runner 2049 (Ron Bartlett, Doug Hemphill en Mac Ruth)
    • Dunkirk (Mark Weingarten, Gregg Landaker en Gary A. Rizzo)
    • The Shape of Water (Christian Cooke, Brad Zoern en Glen Gauthier)
    • Star Wars: The Last Jedi (David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Stuart Wilson)

    Beste Visuele Effecten:

    • Blade Runner 2049 (John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert en Richard R. Hoover)
    • Guardians of the Galaxy Vol 2 (Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner en Dan Sudick)
    • Kong: Skull Island (Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza en Mike Meinardus)
    • Star Wars: The Last Jedi (Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan en Chris Corbould)
    • War For The Planet Of The Apes (Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon en Joel Whist)

    Beste Niet-Engelse Film:

    • A Fantastic Woman
    • The Insult
    • Loveless
    • On Body and Soul
    • The Square

    Beste Makeup & Haarstijl:

    • Darkest Hour (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski en Lucy Sibbick)
    • Victoria & Abdul (Daniel Phillips en Lou Sheppard)
    • Wonder (Arjen Tuiten)

    Beste Originele Muziek (Soundtrack):

    • Dunkirk (Hans Zimmer)
    • Phantom Thread (Jonny Greenwood)
    • The Shape of Water (Alexandre Desplat)
    • âââââââStar Wars: The Last Jedi (John Williams)
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell)

    Beste Originele Nummer:

    • "Mighty River" uit Mudbound
    • âââââââ"Mystery Of Love" uit Call Me By Your Name
    • "Remember Me" uit Coco
    • "Stand Up For Something" uit Marshall
    • "This Is Me" uit The Greatest Showman

    Beste Productie Ontwerp:

    • Beauty and the Beast (Sarah Greenwood en Katie Spencer)
    • Blade Runner 2049 (Dennis Gassner en Alessandra Querzola)
    • Darkest Hour (Sarah Greenwood en Katie Spencer)
    • Dunkirk (Nathan Crowley en Gary Fettis)
    • The Shape of Water (Paul Denham Austerberry, Shane Vieau en Jeff Melvin)

    © 2005 - 2020 XGN B.V. Alle rechten voorbehouden.