BAFTA 2018 winnaars zijn bekend
Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation

De grote winnaar voor deze editie was de Brits-Amerikaanse film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, die maar liefst vijf titels in de wacht wist te slepen. Ook de films The Shape of Water, Blade Runner en Darkest Hour wisten een paar binnen te halen.

Helaas wisten de genomineerde Nederlanders geen prijs te pakken.Zoals cameraman Hoyte van Hoytema voor zijn bijdrage aan de oorlogsdrama Dunkirk. Regisseur Paul Verhoeven kwam in aanmerking voor de prijs voor beste niet-Engelstalige film, voor de film Elle. Ook make-upartiest Arjan Tuiten wist geen prijs te pakken voor zijn werk in de film Wonder.

De BAFTA 2018 winnaars

In het overzicht hieronder zie je de genomineerden en winnaars.

Beste film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

Beste regiseur: Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
Luca Guadagnino (Call Me by Your Name)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Beste hoofdrolspeler: Gary Oldman (Darkest Hour)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Jamie Bell (Film Stars Don't Die in Liverpool)
Timothée Chalamet (Call Me by Your Name)

Beste hoofdrolspeelster: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Annette Bening (Film Stars Don't Die in Liverpool)
Margot Robbie (I, Tonya)
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Saoirse Ronan (Lady Bird)

Beste mannelijke bijrol: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Hugh Grant (Paddington 2)​​​​​​​
Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Beste Britse film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Darkest Hour
The Death of Stalin
God's Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2​​​​​​​

Beste debuut van een Britse schrijver, regisseur of producent: Rungano Nyoni & Emily Morgan (I Am Not a Witch)
Gareth Tunley, Jack Healy Guttman & Tom Meeten (The Ghoul)​​​​​​​
Johnny Harris & Thomas Napper (Jawbone)
Lucy Cohen (Kingdom of Us)
Alice Birch, William Oldroyd & Fodhla Cronin O'Reilly (Lady Macbeth)

Beste niet-Engelstalige film: The Handmaiden
Elle
First They Killed My Father​​​​​​​
Loveless
The Salesman

Beste documentaire: I Am Not Your Negro
City of GhostsIcarus
An Inconvenient Sequel: Truth to Power
Jane​​​​​​​

Beste animatiefilm: Coco
Loving Vincent
My Life as a Courgette​​​​​​​

Beste originele script: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape of Water​​​​​​​

Beste bewerkte script: Call Me by Your Name
The Death of Stalin
Film Stars Don't Die in Liverpool
Molly's Game
Paddington 2 ​​​​​​​

Beste originele muziek: The Shape of Water
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread

Beste cinematografie: Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste montage: Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste productiedesign: The Shape of Water
Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk​​​​​​​

Beste kostuumdesign: Phantom Thread
Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya​​​​​​​
The Shape of Water​​​​​​​

Beste make-up en haar: Darkest Hour
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder​​​​​​​
Blade Runner 2049​​​​​​​

Beste geluid: Dunkirk
Baby Driver
Blade Runner 2049​​​​​​​
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi​​​​​​​

Beste speciale visuele effecten: Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes​​​​​​​

Beste Britse korte animatie: Poles Apart
Have Heart
Mamoon​​​​​​​

Beste Britse korte film: Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys​​​​​​​
Aamir​​​​​​​

Beste opkomend talent (publiekelijk bepaald): Daniel Kaluuya
​​​​​​​
Florence Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet​​​​​​​​​​​​​​