Super Smash Bros. Brawl | Wii

Releasedatum: 27 juni 2008
Door Bastiaan Knol, 30 juni 2008 om 19:58 | Wii

Super Smash Bros. Brawl

We hebben er lang op moeten wachten, maar eindelijk kunnen we genieten van zijn pracht. Sinds de E3 van 2006 zaten we constant te smikkelen om Super Smash Bros. Brawl en nu de game eindelijk in de winkel ligt, kunnen we een oordeel geven, om vervolgens te beslissen of het de hoge verwachtingen waarmaakt.

De toenemende aankondigen van de afgelopen tijd omtrent content voor Super Smash Bros. Brawl was misschien wel hetgene wat deze titel zo in de kijker zette. De Super Smash Bros. franchise is befaamd om haar gameplay die tot de op dag van vandaag door geen andere game is geëvenaard. Met een maximum van vier spelers  kun je in één speelveld spelen en laat deze ook nog eens de bekende Nintendo personages zijn. Super Smash Bros. Brawl zet deze traditie voort en is van plan om ook nog enkele nieuwe toevoegingen te leveren, maar de vraag is dan natuurlijk of er wel genoeg vernieuwing in zit.

Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51922 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51893 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51904

Nieuwe aanpassingen aan de game
Om vernieuwing te realiseren én om de balans te behouden in het spel is er heel wat denkwerk benodigd van de ontwikkelaar. Over het algemeen is de gameplay van Brawl hetzelfde gebleven als dat van zijn voorgangers, wat voor de fans alleen maar fijn zal zijn. Het is de bedoeling om de tegenstander uit de ring te slaan maar er zal daarvoor wel flink wat schade moeten worden verricht zodat de tegenstander 'kwetsbaarder' zal worden. De interactiviteit met de speelvelden en items die gebruikt kunnen worden, is tevens aanzienlijk uitgebreider en leuker om te gebruiken. Dit was iets waarmee gerommeld kon worden aangezien dit geen directe gevolgen had voor de gameplay op enkele uitzonderingen na. Zo komen er geregeld personages uit de achtergrond het speelveld binnenlopen om vervolgens het leven van de spelers zuur te maken, wat soms in het voordeel van je kan werken maar een andere keer niet.

Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51977 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51926 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51978

Meer items dan ooit tevoren
De items speelden altijd al een grote rol bij Super Smash titels, zo ook bij Brawl. Er zijn enkele populaire items behouden, maar er is genoeg ruimte voor vernieuwing blijkt maar weer. Vele nieuwe Nintendo titels, waaronder Nintendogs, zijn verwerkt als item in Brawl. Het gebeurt niet vaak, maar als dit item langskomt tijdens de hitte van de strijd dan is het rennen geblazen, want eenmaal opgepakt komen de vriendelijke Nintendogs het scherm binnen stampen om vervolgens alles een kopje kleiner te maken. Het is erg leuk om met de items te experimenteren en het is niet zo dat je nogal kieskeurig moet zijn tijdens een gevecht, want je zult niet echt de tijd hebben om een item uit te kiezen.  De bekende Pokémon items zijn er ook weer, en deze zijn tevens ook uitgebreid met de nieuwste Pokémon uit de games.

Compleet nieuw is echter een item wat eruitziet als het Super Smash Bros. logo. Degene die het item kapot slaat kan zijn super aanval uitvoeren wat meestal een verwoestend effect heeft en er nog eens geweldig uitzien. Dit zal waarschijnlijk de 'most wanted' item worden tijdens elke wedstrijd omdat ze gewoonweg leuk zijn om te gebruiken, en onthoud ook dat deze maar één of twee keer in een wedstrijd zal langskomen. Dit is ook maar goed, want als deze te vaak langskomen zou het spel uiteraard bedolven worden onder de speciale aanvallen. Terugkomend op de balans mag er wel gezegd worden dat ondanks de veranderingen de game nog steeds in balans staat. Het is echter wel zo dat de schade die geleverd wordt in de gevechten wat minder is, en daardoor speelt het iets langzamer, maar dat hindert verder niet. Met ruim 35 personages waarvan er een stuk of tien compleet nieuw zijn moet er ook gelet worden op die balans. Gelukkig is het niet zo dat ook maar één personage beter is dan de rest, en elk personage komt zo wel op een aantal vlakken tekort. Solid Snake en Sonic zijn de opvallendste nieuwkomers, hoewel ze zich wel goed weten te integreren in de speelstijl van Super Smash Bros. Ze spelen ook erg lekker.

Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51928 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51923 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51949

Een uitgebreide en indrukwekkende singleplayer modus
Ondanks het feit dat er redelijk veel hetzelfde is gebleven is de singleplayer modus verbazingwekkend uitgebreid. Hierin wordt een simpel maar leuk verhaal uitgelegd wat de context tussen alle personages die in het spel voorkomen verduidelijkt. De lengte van deze modus komt neer op een goede tien uur speel plezier wat tegenwoordig sommige andere titels die singleplayer gebaseerd zijn niet eens halen. De modus zelf werkt in Mario-achtige stages, en er wordt heel veel gereisd. Door deze aanpak scoort deze modus met name erg goed in het kader variatie. Niet alleen zul je battle na battle hebben, maar je zult meer in stages terecht komen vergelijkbaar met de Adventure modus van Super Smash Bros. Melee. Jammer genoeg zakt de modus in een later stadia wel in elkaar, met name door de anti-climax in het verhaal, maar het is en blijft een volwaardige toevoeging. In deze modus is het overigens met name de bedoeling om alle personages en dergelijke vrij te spelen, hoewel sommige op moeilijkere manieren te krijgen zijn. Waar we uiteraard het meest naar uitkeken is de online multiplayer modus van Brawl, wat gelijk ook een enorm pluspunt is van de game. Dit is een compleet nieuwe toevoeging aan de serie en zal een grote helper zijn voor de groei van de online service van Nintendo. Je kunt met maximaal vier spelers te vuist gaan in meer dan 30 verschillende speelvelden. Verder hoeven we hier eigenlijk niet op in te gaan, want deze modus spreekt voor zichzelf: dezelfde gameplay als in de singleplayer maar dan online en wereldwijd, en dat staat zeker garant om één van de meest gespeelde titels voor de Wii te worden.

Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51984 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51994 Super Smash Bros. Brawl Screenshot 51959

Ga de strijd in in jouw eigen gemaakte levels
Verder is het spel qua modi erg uitgebreid zoals we gewend zijn van Super Smash Bros, wat uiteraard goed is en voor nog meer variatie zorgt in het spel. Met name alles wat onder de multiplayer valt, is in één woord fun. Er is zo veel aanpasbaar zodat je zelf je eigen gevechten kunt customizen in hoeveel levens je hebt en dergelijke. Er is verder de complete vrijheid in het bepalen van teams, tegenstanders en ga zo maar door. Naast de singleplayer modus is er ook nog een innovatieve Stage Builder. Hierin kun je je geheel eigen speelvelden maken om zo te bespelen in de multiplayer. Dit is heel erg uitgebreid en je kunt de gekste speelvelden creëren. Jammer is echter dat deze (momenteel) niet online gedeeld kunnen worden.

Je hebt de Adobe Flash Player en JavaScript nodig om deze video te bekijken.

Voor deze game koop jij een Wii!
Al met al kunnen we concluderen dat Super Smash Bros. Brawl een topper van formaat is. Het is misschien niet dé vernieuwing waar velen op gehoopt hadden maar wat de game doet doet hij goed. Het is gewoon zoveel plezier om deze game te spelen met een een wijd arsenaal aan personages waarbij er voor iedereen wel aan favoriet tussen zit. Solid Snake is en Sonic zijn twee excentrieke maar leuke toevoegingen voor de game en het lijkt net alsof beide precies passen bij de stijl van Super Smash Bros. Als antwoord op de vraag of er genoeg vernieuwing zit kunnen we helaas niet voluit 'ja!' schreeuwen, want de vernieuwing in Super Smash Bros. Brawl is helaas beperkt gebleven tot een aantal modi en kleine aanpassingen in de gameplay. Als Wii eigenaar zou je desondanks deze titel eigenlijk gewoon moeten aanschaffen, en als je nog geen Wii hebt is het nu de beste tijd om erover na te denken want Super Smash Bros. Brawl is een system seller die Nintendo in de toekomst zeker nog veel meer verkochte Wii's zal opleveren.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »
Super Smash Bros. Brawl is een geslaagd product wat misschien wisselvallig zal overkomen. Aan de ene kant is er iets te weinig vernieuwing, maar aan de andere kant zorgt de vernieuwing ervoor dat de titel nog een ruime tijd speelbaar zal zijn én dat je kunt overschakelen van Super Smash Bros. Melee naar Brawl. Alle overdreven cijfers en tienen die uitgegeven werden aan dit spel zijn onterecht, maar hoger dan een negen vierdient deze titel op zijn minst.
9,1Essentieel

Reacties (24)

  1. dutchedm8's avatar
    dutchedm8
    773 XP
    20:20, 30 jun
    Mee eens. Leuk speel maar te weinig is veranderd.
  2. Reshpu's avatar
    Reshpu
    1.635 XP
    20:34, 30 jun
    Beste spel van het jaar :p
  3. Jesse.B's avatar
    Jesse.B
    2.925 XP
    20:44, 30 jun
    lijkt mij wel een vet spel jammer dat ik geen wii heb
  4. GE niss's avatar
    GE niss
    16.201 XP
    20:59, 30 jun
    @ JesserB

    Dat klopt man, mij lijkt het ook een vet spel.
  5. ThePoloNL's avatar
    ThePoloNL
    231 XP
    21:31, 30 jun
    Kijk, eindelijk eens een Wii game waar ik wél warm van word! Toppertje Smile
  6. Niels_x360's avatar
    Niels_x360
    2.444 XP
    01:09, 1 jul
    coole gameVery Happy
  7. Hunterr's avatar
    Hunterr
    3.641 XP
    01:39, 1 jul
    hij is zoooo wreed hé.. heb m nu al uit.. maar hij is echt die 9,1 waard!!
  8. Dordt-Elite's avatar
    Dordt-Elite
    7.131 XP
    10:54, 1 jul
    super spel dus, was ook wel te verwachten, eerdere deel was ook al geweldig om te spelen..Very Happy leuke review BTW
  9. Limpie's avatar
    Limpie
    2.584 XP
    20:50, 1 jul
    Ik neem aan dat je hem nog niet 100% uit hebt.... het spel barst van de extraatjes
  10. Out_Of_Ammo's avatar
    Out_Of_Ammo
    997 XP
    21:49, 1 jul
    "Voor deze game koop jij een Wii!"

    idd :p heb speciaal hiervoor een wii gekocht ^^ is zo zalig spel met vrienden.
  11. Placebo's avatar
    Placebo
    4.863 XP
    18:24, 3 jul
    het zal wel maar ik vind het 9,1x niets
  12. digibeast's avatar
    digibeast
    100 XP
    23:45, 3 jul
    @Plasebo: dat kan, ieder zijn smaak.

    Ik vind het btw een goede game, alleen fox en falco's final smash is irritant, dat schietding is veel te groot, ik raak er amper iemand mee XD verder topgame
  13. cotemcandy's avatar
    cotemcandy
    2.346 XP
    12:02, 12 jul
    k heb het spel, ik vind het wel leuk, maar de story modus is niet echt plezant (liever classic mode Tongue)
  14. Jeeej's avatar
    Jeeej
    2.095 XP
    20:08, 16 jul
    hm, dit is voor elke console gewoon een top game. over smaak kun je twisten, maar niet over de kwaliteit Very Happy
  15. Holderdash's avatar
    Holderdash
    1.419 XP
    11:28, 17 jul
    ik ben bijna de enige wii gamer die dit een kut spel vind
  16. GE niss's avatar
    GE niss
    16.201 XP
    13:23, 6 okt
    haha nou gefeliciteerd dan he.
  17. Jigsaw's avatar
    Jigsaw
    1.362 XP
    13:15, 6 okt
    Leuk spel dit! bij een kameraad gespeeld maar vond hem vet!
  18. stijn513's avatar
    stijn513
    747 XP
    20:09, 7 okt
    ik vond het echt een hele goede game
  19. Azzwanker's avatar
    Azzwanker
    4.727 XP
    11:17, 10 okt
    is deze echt zo goed?
  20. oceanguard's avatar
    oceanguard
    928 XP
    16:36, 29 jan
    het is volgens de beste wii game
  21. prik's avatar
    prik
    2.542 XP
    21:27, 3 mrt
    Enige Wii game uit mn collectie waar ik jammer genoeg nog niet veel aandacht aan heb besteed :$ Terwijl ik weet dat deze dat verdient!
  22. GE niss's avatar
    GE niss
    16.201 XP
    01:22, 4 mrt
    Een van me neefjes heeft deze epische partygame ook op zijn wii.. . maar voor mij was het af en toe iets te chaotisch.. . maar verder is het zeker zeker weten een dik pareltje voor de Wii console.. .
  23. son of a xgn gun's avatar
    son of a xgn gun
    808 XP
    07:46, 26 okt
    ik vind super smash bros brawl toch wel een van de beste games voor de wii
  24. Yassinius's avatar
    Yassinius
    83 XP
    15:49, 14 nov
    Super spel
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.