Mario Kart Wii | Wii

Releasedatum: 11 april 2008
Door Jan Hoos, 19 april 2008 om 16:25 | Wii

Mario Kart Wii

Mario Kart Wii is alweer het achtste deel uit de Mario Kart serie. Dit deel klonk veelbelovend, er zou een online modi zijn waarin je met 11 anderen zou kunnen racen en het snaken zou eruit gesloopt worden. Maar is de game daadwerkelijk zo goed geworden?

Concept
Mario Kart Wii is een vrolijke racegame met alle bekende Nintendo karakters. En dat zijn er dit keer heel wat! Naast de oude bekenden als Mario en Donkey Kong, zijn er namelijk een aantal nieuwe gasten in dit deel. Zo zul je bijvoorbeeld ook met Rosalina kunnen racen. De races worden dit keer gereden met twaalf deelnemers ,en je zit gewoon weer in je eentje in je voertuig, in tegenstelling tot het vorige deel, Double Dash. En let goed op het woordje voertuig. In Mario Kart Wii is het namelijk ook mogelijk om op motoren te racen.

Het leuke is dat alle karts en motoren er heel verschillend uitzien. Elke kart of motor heeft ook weer zijn eigen voor- en nadelen. Denk hierbij aan acceleratie of snelheid. Qua besturing merk je niet zo heel erg veel verschil tussen een kart of motor. Het enige echte verschil is dat een kart een snellere boost kan krijgen bij het driften en een motor een wheelie kan maken om iets sneller te gaan. Wat ook nieuw is, zijn de stunts. Door over schansen heen te rijden en je Wiimote te bewegen zal je karakter een stunt uitvoeren. Als je land krijg je ook weer een boost.

En met Mario Kart heeft Nintendo ook een nieuw stukje speelgoed meegeleverd: de Wii Wheel. Dit is een plastic stuurtje waar je de Wiimote in kunt doen. Hij ligt echt heel fijn in de hand en het voelt veel natuurlijker aan om met een stuurtje te racen dan een losse Wiimote op zijn kant. Maar als je het stuurtje niets vind kun je ook nog met de Classic Controller, Wiimote-nunchuck en GameCube controller racen.

Mario Kart Wii Screenshot 46486 Mario Kart Wii Screenshot 47424 Mario Kart Wii Screenshot 47422

Gameplay
De singleplayer in Mario Kart Wii is wederom lekker uitgebreid. Deze bestaat uit vier verschillende modi, namelijk Grand Prix, Time Trial, Vs Race en Battle. De Grand Prix is voor het grootste gedeelte hetzelfde gebleven als in de vorige delen. Er zijn 8 cups met elk 4 races. Aan het einde van die 4 races moet je zoveel mogelijk punten hebben gehaald door hoog te eindigen in de races. Er zijn drie soorten toernooien, de 50cc is alleen voor karts, de 100cc voor motoren en de 150cc voor beiden. Het rijden van zo’n Grand Prix is nog steeds erg leuk en is vooral erg hectisch! Zo komt het nog vaak aan op geluk vanwege al die items die de andere spelers naar je toegooien om je tegen te werken. Als je een cup hebt gereden krijg je een score. Die score is gebaseerd op je punten en rondetijden. Door alle cups te doorlopen zul je meer karakters en voertuigen vrijspelen. De banen in de cups zijn een mix van een set splinternieuwe en een stel klassiekers. De klassiekers komen bijvoorbeeld van de GameCube versie van Mario Kart, maar ook van de oude SNES Mario Kart.

Bij Time Trial kun je proberen snelle tijden te rijden op alle banen. Er is een Nintendo Staff Ghost waartegen je kunt racen of ghosts van je vrienden als je internet heb, maar daarover later meer. Als je alles wilt unlocken zul je ook de time trials moeten doorlopen. Door op de verschillende banen zo snel mogelijk te racen, zul je nog meer karakters en voertuigen vrijspelen.

Mario Kart Wii Screenshot 46440 Mario Kart Wii Screenshot 46439 Mario Kart Wii Screenshot 46410

In Versus Race kun je in eentje tegen de computer racen in een serie losse races. Als eerste kan je de VS modus instellen. Wil je 50, 100 of 150cc, wat moet het niveau van de computer zijn, staan de items aan of uit, zijn het sterke of zwakke items, enzovoorts. Je kunt de VS mode rijden in Solo Mode of in Team Mode. Solo is ieder voor zich en in team mode zullen er twee teams rijden. De Solo Mode is eigenlijk hetzelfde als een Grand Prix, alleen kun je de races zelf uitkiezen. In Team Mode rijd je gewoon 6 tegen 6. Op het einde van een race worden de behaalde punten van de teamleden opgeteld en krijg je een overzicht welk team de meeste punten heeft.

In Battle kun je de Battle Mode tegen de computer spelen. Ook deze modus kun je helemaal instellen naar je eigen smaak. De Battle Mode is vooral leuk als je geen internet op je Wii hebt of geen vrienden die met je willen spelen. Maar de computertegenstanders zijn niet al te snugger dus is de lol er al snel van af. Je kunt als game modi Balloon Battles en Coin Runners doen. De Balloon Battles zijn meer een team deathmatch geworden. Als je alle ballonnen kwijt bent begin je gewoon overnieuw met 3 ballonnen. In Coin Runners moet je met je team zoveel mogelijk muntjes vinden die in een level liggen. Als je geraakt wordt door de tegenstander zal je een deel van je muntjes verliezen.

Dan is er nog een ouderwetse splitscreen multiplayer. De Versus en Battle Mode kun je met maximaal 4 mensen spelen. Deze zijn precies hetzelfde als de singleplayer modi. Ze zijn helemaal in te stellen naar je eigen voorkeur en de chaotische gameplay zorgt al snel voor een gezellige avond.

Mario Kart Wii Screenshot 46405 Mario Kart Wii Screenshot 46392 Mario Kart Wii Screenshot 46394

Online modus
Helemaal nieuw in Mario Kart Wii is de online modus. Nu hoef je niet meer allemaal vrienden uit te nodigen voor een multiplayer race, maar kun je gewoon online gaan. Je kunt wel met z’n tweeën online gaan, zodat je toch nog iemand naast je hebt zitten. Verder kun je nog kiezen of je tegen mensen van over de hele wereld wilt spelen of alleen tegen mensen uit Europa. Online kan je ook weer kiezen uit de Versus race en Battle Mode. Voor beide modi krijg je een aparte rating. Aan de hand van de ratings van je tegenstander en jouw persoonlijke resultaat, krijg je punten erbij of verlies je juist punten op het einde van de race. De toevoeging van een persoonlijke rating is ook weer net dat beetje extra wat het online spelen leuk, maar ook zeker frustrerend maakt. Zo kun je een hele race als eerste rijden maar net voor de finish met allemaal aanvallen bestookt worden, waardoor je als zesde binnenkomt, en aardig wat punten verliest.

Het zoeken van een online game gaat heel simpel in Mario Kart Wii. Je kiest je personage en de computer zoekt een game voor je. Tijdens het joinen van die game zie je waar iedereen in de game vandaan komt. Als er nog een race aan de gang is kun je live meekijken. Na die race krijg je de keuze of je de voorkeur voor een bepaalde baan hebt of dat het je niets uitmaakt. De computer zal als een rad van fortuin door alle gekozen banen lopen en er willekeurig één aanwijzen. Dan begint de race. Je ziet naast het personage van een speler de Mii en naam van de speler en een stuurtje als hij met een Wii Wheel racet. Wat vreemd is, is dat Nintendo in Mario Kart wel de namen van spelers laat zien en in het eerdere Super Smash Bros. Brawl niet. Je krijgt hierdoor namelijk wel echt het idee dat je online speelt, en niet tegen zomaar wat naamloze tegenstanders.

De Battle Mode is ook lekker chaotisch! Het leuke is dat je gewoon ziet dat spelers heel anders reageren dan de computer. Ze gaan veel slimmer te werk, wat het af en toe flink frustrerend maakt. Online kun je niet kiezen of je Balloon Battle wilt of Coin Runners. Het wordt gewoon afgewisseld.

Na een race kom je in een menu waar je kunt kiezen of je wilt doorspelen of wilt stoppen. Als er een vriend online komt, kun je ook naar je vrienden menu waar je direct de game van je vriend kan joinen. Je kan ook een room opzetten die je vrienden kunnen joinen. Helaas kun je niet vrij chatten, maar bijna elke gewenste boodschap die je zou willen versturen is te kiezen als een standaard tekstje. Nintendo begint eindelijk door te hebben hoe ze een online modus in een game moeten stoppen, en dat is in Mario Kart Wii dan ook goed gelukt.

Mario Kart Wii Screenshot 46450 Mario Kart Wii Screenshot 46446 Mario Kart Wii Screenshot 46452

Mario Kart kanaal
Bij Mario Kart Wii zit ook een Mario Kart kanaal. Deze kun je los installeren op je Wii, maar je kan het ook gewoon vanuit Mario Kart openen. In het Mario Kart kanaal kun je ook vrienden toevoegen. Dit gaat heel gemakkelijk, je kunt de mensen uit je Wii vriendenlijst toevoegen door simpelweg op ‘add’ te klikken. Zij zullen dan een mailtje krijgen waar ze op ‘accept’ kunnen klikken als ze ook het Mario Kart kanaal gebruiken. Dit is alles. Meer is er niet nodig. Andere mensen moet je nog gewoon toevoegen door hun code in te typen. Dit keer is het een code van 12 nummers, dus je bent wel even bezig met het invullen.

Verder kun je in de Mario kart Channel Ghost Data downloaden of online random ghosts proberen te verslaan. Ghosts zijn time trial pogingen van andere spelers. Het Mario Kart kanaal houdt bij hoeveel tijden je verbroken hebt of juist verloren hebt. Het is erg verslavend om een goede ghost te downloaden en dan telkens proberen of je net iets sneller kunt zijn. Dan zijn er nog de Rankings. Je kunt Time Trial Rankings zien van je vrienden, de hele wereld of je continent. Per baan krijg je dan een overzicht en zie je gemakkelijk wie er het snelst is. Wat het nog eens extra leuk maakt is dat je een snelle tijd direct kunt proberen te verbeteren. Je selecteert de Mii met de snelle tijd en je download de ghost data. Vervolgens kun je proberen om die tijd te verbeteren. Omgekeerd werkt dit ook. Nadat jij in de singleplayer een snelle ronde hebt neergezet kun je die meteen uploaden naar je rankings en ze vergelijken met je vrienden. Dit is goed uitgewerkt, en werkt erg leuk en verslavend.

Mario Kart Wii Screenshot 46471 Mario Kart Wii Screenshot 46465 Mario Kart Wii Screenshot 46456

Conclusie
Grafisch brengt Mario Kart niet echt veel nieuws. De game ziet er goed uit maar het is niet echt goed te zien dat het een Wii game is. De geluiden in Mario Kart zijn ook weer de standaard stemmetjes. Er is wel aandacht besteed aan de verschillende karts en motoren, deze klinken allemaal weer anders. De gameplay van Mario Kart is ook weer lekker ouderwets! Het kan af en toe frustrerend zijn, omdat je een hele race eerste rijdt en dan net voor de finish geraakt wordt met alles wat er is en dan als laatste binnenkomt! Maar ja, zo is Mario Kart nu eenmaal en daarom houden we zo van het spel. Omdat er zoveel te doen en te unlocken valt, zal Mario Kart je best even bezig houden. Verder is er natuurlijk de online modus, waarmee je nog langer bezig kunt zijn. Nintendo heeft met dit nieuwe deel wederom een sterke Mario Kart titel neergezet.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »
Mario Kart zal je wel even zoethouden. Het is een leuke game geworden met veel verschillende banen, karakters en voertuigen. De online modus is ook een erg goede toevoeging aan het spel.
7,8Goed

Reacties (28)

  1. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    16:58, 19 apr
    Mooie review en dit is tenminste een geloofwaardig cijfer voor een game die ooit al eens is uitgebracht en weinig vernieuwing heeft.
  2. Gamer90's avatar
    Gamer90
    1.792 XP
    17:39, 19 apr
    Leuk spel
  3. RayRipper92's avatar
    RayRipper92
    1.638 XP
    17:53, 19 apr
    Ik vind het eerder toch een 8.0 of 8.5 maarja smaakverschil... heel leuke game, ben er al een hele tijd mee bezig!
  4. wii_guy's avatar
    wii_guy
    515 XP
    17:58, 19 apr
    Ja inderdaad een beetje een mager cijfer. En met de volgende uitspraak ben ik het ook niet eens: "De gameplay van Mario Kart is ook weer lekker ouderwets!" Die stuurtjes zijn toch heel erg nieuw?
  5. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    18:51, 19 apr
    De gameplay is ouderwets, de besturing erg nieuw? Wink

    En ik zie nu al dat Mariofans dit cijfer inderdaad te laag gaan vinden maar als je deze game echt op technisch vlak bekijkt en inziet dat het allemaal veel vernieuwender en mooier kon zijn zal je dat cijfer wel terecht vinden.
  6. Gulzt's avatar
    Gulzt
    451 XP
    19:21, 19 apr
    Het maken van wheelies en stunts om zo nog snellere tijden te zetten vind ik toch nog wel een mooie verrijking aan de interface.

    Daarbij ben ik blij dat je lang niet zoveel blauwe schilden krijgt als op de DS. Je kan eens pech hebben, maar meestal blijft het er bij 1 of 2 per match. Met een gezonde voorsprong kun je dat nog best hebben Smile
  7. tg92's avatar
    tg92
    3.514 XP
    20:10, 19 apr
    zo dit valt me toch aardig tegen. ik had hoger verwacht voordat ik deze las
  8. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.477 XP
    21:09, 19 apr
    Ik denk dat je sowieso niet puur op het cijfer af moet gaan maar vooral naar de review. Daarin zie je dat het een goed spel is, maar feitelijk is het bijna niks nieuws onder de zon
  9. KING's avatar
    KING
    225 XP
    22:02, 19 apr
    De review zelf is er heel positief over en dan een 7,8? :'Wink
  10. Jan Hoos's avatar
    Jan Hoos
    573 XP
    16:49, 20 apr
    Gister was ik weg dus vandaar geen reactie van mij op dit topic maar zoals Mindstate zegt:

    De game kan wel heel goed spelen maar feitelijk is er niets nieuws onder de zon. De manier van besturen is inderdaad veranderd maar in het spel merk je daar niets van. Je moet nog steeds racen en items op elkaar afschieten. Het is een erg goed spel en vandaar een 7,8

    Een 10 is dit spel niet waard. Dan zou hij net zo vernieuwend als Mario Galaxy moeten zijn en dat is hij niet. Als je de game technisch bekijkt valt het allemaal reuze mee. Maar het is toch een uitstekende game! En vooral de online mode Smile

    Verrijking van de gameplay bedoel je. De interface zijn dingen zoals het menu en de metertjes in je scherm Wink
  11. Gizmo38's avatar
    Gizmo38
    1.181 XP
    18:42, 20 apr
    Erg leuk om te spelen, maar inderdaad heel erg weinig vernieuwing. Een goede review.
  12. tuk's avatar
    tuk
    229 XP
    23:31, 20 apr
    goeie review en redelijk cijfer, maar pas op dat je er niet teveel een opsomming van maakt.
  13. Dordt-Elite's avatar
    Dordt-Elite
    7.131 XP
    07:28, 21 apr
    leuke review ben het niet op alle punten eens maar komt ook omdat ik mario kart echt een geweldig sel vind,, maar verder klopt het allemaal wel, niet echt grafisch zoveel beter. maar blijft een geweldig spel naar mijn mening
  14. Jan Hoos's avatar
    Jan Hoos
    573 XP
    17:01, 21 apr
    Ben ik met je eens Very Happy
  15. GE niss's avatar
    GE niss
    16.066 XP
    18:46, 25 apr
    Mario Kart ziet er echt leuk uit hee, ook het game beeld. jammer dat die niet na de 360 komt, want het is echt een mooie leuke game.
  16. GE niss's avatar
    GE niss
    16.066 XP
    19:01, 25 apr
    @ Gulzt,
    haha leuke foto man die mario die beweegt Smile
  17. nightwatcher's avatar
    nightwatcher
    4.354 XP
    20:21, 26 apr
    Lijkt me een faire review!
  18. q4roel's avatar
    q4roel
    3.498 XP
    20:48, 26 apr
    Ik heb het wel een beetje gehad met nintendo, mij wii staat hier stof te happen en dat is niet zonder een reden.. Overigens heb ik wel net een paar maanden een PS3 met Condemned 2, COD 4, R&C Future en Uncharted.. zou het daar aan liggen? Wink
  19. Myst's avatar
    Myst
    1.320 XP
    00:57, 7 mei
    Moet een leuke game zijn, maar moet 't vooral van de multiplayer/online hebben...
  20. Cobrakai's avatar
    Cobrakai
    1.953 XP
    00:40, 18 jun
    mooi gemaaktSmile
  21. GE niss's avatar
    GE niss
    16.066 XP
    00:30, 18 aug
    ik heb in dit wiekent met me neefje deze game zitte spelen en ik moet zegge dat de heel vet is, en eigenlijk vind ik de nieuwe baanen leuker dan de ouwe, die heb ik al 1000 keer gespeelt melt me neefjes en nichtjes in hun eigen spel.

    leuke game en tot de volgende keerrrrr.
  22. renzo's avatar
    renzo
    109 XP
    11:24, 29 aug
    wel grappig maar ik snap niet alle hype eromheen.
    gewoon hetzelfde als altijd alleen weer wat mooier, paar nieuwe wapens, paar nieuwe circuits.
    bowser's castle en rainbow road zijn 2 van de moeilijkste denk ik zo (beetje te moelijk Tongue)

    nee ik vind het wel leuk maar het wordt zeker niet mijn favoriet, ik zal wel nog eens de originele mario kart voor de snes willen hebben in de vc Smile
  23. Jigsaw's avatar
    Jigsaw
    1.362 XP
    10:36, 6 okt
    geef mij maar de Mario Kart op de SNES
  24. Dravir's avatar
    Dravir
    7.562 XP
    21:09, 9 dec
    Goeje review, leuk spel!
  25. dj922's avatar
    dj922
    464 XP
    13:25, 8 jan
    ik heb nog nooit een mario kart gehad dus laat ik het maar eens proberen, dat er weinig vernieuwing is maakt dan ook niet uit.
  26. Danielle's avatar
    Danielle
    13 XP
    17:28, 12 mrt
    mario kart is in de winkels niet aanteslepen
    ze gaan als broodjes over de toonbank
    dat zecht al genoeg
    ik moest de game al bestellen bij bol .com
    bij ons in de winkels waren ze al uit verkocht
    hopen dat ik hem snel krijg
  27. Nikitschka's avatar
    Nikitschka
    31 XP
    17:30, 14 jul
    Ik vind het echt een hele goede game.
    k Speel het vaak bij n vriendin en ga het zekrz zelf ook kopen binnekort Smile
    -Xx,
  28. stoffie's avatar
    stoffie
    2.570 XP
    05:02, 18 sep
    super game die je moet hebben als je een wii hebt, punt uit.........
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.