Door Rob Ottens  14 maart 2008 om 16:30 | Wii, 360

Nintendo probeert ontwikkelaars weg te lokken van Xbox Live Arcade

Binnenkort zal Nintendo eindelijk het Wii Software kanaal lanceren, beter bekend als WiiWare. Hiermee proberen ze ontwikkelaars weg te krijgen bij Xbox Live Arcade.

Nintendo biedt namelijk een flexibelere omgeving en betere opbrengsten, aldus een anonieme ontwikkelaar in gesprek met de website Develop.

Voor elke game die er verkocht wordt krijgt de ontwikkelaar een bepaald bedrag. Dit gebeurt ook op de Xbox Live Arcade, maar daar besloot Microsoft blijkbaar om dit bedrag recentelijk te halveren. Hierdoor kan er per game meer verdient worden door deze uit te brengen als WiiWare spel.

Ook belooft Nintendo dat hun online service niet vol zal staan met retro games, hier hebben ze immers het Virtual Console kanaal al voor. Op de Xbox Live Arcade staan flink wat remakes van oude spellen, of, zoals deze ontwikkaar het noemde, "the service is full of shit."

En de online service van de Japanse consolemaker zal flexibeler zijn. Hoe precies is nog onbekend, maar misschien mogen er op het WiiWare kanaal meer dan één of twee games per week verschijnen, zoals nu gebeurt met Live Arcade, en mogen de games gewoon zoveel ruimte innemen als de ontwikkelaar zelf wil?

We zullen moeten afwachten of het WiiWare kanaal inderdaad zoveel beter wordt. Binnenkort zal de Japanse versie online gaan, maar wanneer het Europese kanaal beschikbaar wordt is nog onbekend.

Reacties (4)

  1. Y-lo's avatar
    Y-lo
    2.502 XP
    16:55, 14 mrt
    ZO ZO ! nintendo gaat de strijd aan ! oorlog ! is wel mooi, misschien dat microsoft dan ook weer beter gaat nadenken ! misschien moet je het ook weer een beetje positief voor de gamers bekijken ! weer beter materiaal misschien !
  2. RayRipper92's avatar
    RayRipper92
    1.638 XP
    21:39, 14 mrt
    Nintendo doet iets TEGEN andere ? :O Wow!

    Nintendo doet nooit competatief Tongue Xbox Live Arcade is ook best shit met sommige versies van games, zouden veel beter kunnen maar er zitten echt ook toppers tussen hoor!
  3. Nemesis NL's avatar
    Nemesis NL
    3.723 XP
    16:15, 15 mrt
    Ik denk dat Microsoft het toch beter doet met Xbox Live Arcade. Maar dat is mijn mening.
  4. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    13:24, 16 mrt
    Ik denk dat het een minder groot succes wordt. Simpelweg omdat mensen minder redenen hebben hun Wii aan te sluiten op het internet.
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.