Nintendo probeert ontwikkelaars weg te lokken van Xbox Live Arcade
Binnenkort zal Nintendo eindelijk het Wii Software kanaal lanceren, beter bekend als WiiWare. Hiermee proberen ze ontwikkelaars weg te krijgen bij Xbox Live Arcade.
Nintendo biedt namelijk een flexibelere omgeving en betere opbrengsten, aldus een anonieme ontwikkelaar in gesprek met de website Develop.
Voor elke game die er verkocht wordt krijgt de ontwikkelaar een bepaald bedrag. Dit gebeurt ook op de Xbox Live Arcade, maar daar besloot Microsoft blijkbaar om dit bedrag recentelijk te halveren. Hierdoor kan er per game meer verdient worden door deze uit te brengen als WiiWare spel.
Ook belooft Nintendo dat hun online service niet vol zal staan met retro games, hier hebben ze immers het Virtual Console kanaal al voor. Op de Xbox Live Arcade staan flink wat remakes van oude spellen, of, zoals deze ontwikkaar het noemde, "the service is full of shit."
En de online service van de Japanse consolemaker zal flexibeler zijn. Hoe precies is nog onbekend, maar misschien mogen er op het WiiWare kanaal meer dan één of twee games per week verschijnen, zoals nu gebeurt met Live Arcade, en mogen de games gewoon zoveel ruimte innemen als de ontwikkelaar zelf wil?
We zullen moeten afwachten of het WiiWare kanaal inderdaad zoveel beter wordt. Binnenkort zal de Japanse versie online gaan, maar wanneer het Europese kanaal beschikbaar wordt is nog onbekend.
WIN 3x Awesomenauts voor de PlayStation 3
S.T.A.L.K.E.R. mod voor Crysis wordt eigen free-to-play game
Nieuwe Bungie game niet op de E3
Inversion wederom uitgesteld
Nieuwe Star Wars game wordt op 31 mei onthuld
Veilinghuis Diablo III opnieuw uitgesteld
Reacties (4)
2.502 XP
16:55, 14 mrt
1.638 XP
21:39, 14 mrt
Nintendo doet nooit competatief
3.723 XP
16:15, 15 mrt
1.480 XP
13:24, 16 mrt