Door Redtigerxx, 3 januari 2009 om 16:15 | PS3, Wii, 360

Winnaar XGN VGA '08: Game van het Jaar

Na de winnaars bekend gemaakt te hebben van de individuele categorieën, is nu ook de 'Game van het jaar 2008' bekend. Lees snel verder om erachter te komen welke game het geworden is.

Onverwacht veel mensen hebben hun stem uitgebracht op hun favoriete games van 2008. We hebben sommigen van jullie hier al persoonlijk voor bedankt door ze een leuke prijs toe te sturen, maar we willen graag iedereen bedanken voor het uitbrengen van zijn of haar stem. Dankzij jullie weten we nu wat de populairste game is binnen de Benelux!

Bekijk de XGN Video Game Awards '08 uitslag in onderstaande video, voor een groter formaat ga je naar de XGN Video pagina.

Je hebt de Adobe Flash Player en JavaScript nodig om deze video te bekijken.

En de winnaar, beste game van het jaar, is:

Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV was dé free-roaming game van 2008. Je kon daadwerkelijk van alles doen in 'Liberty City', de stad waarin GTA IV zich volledig afspeelt. GTA IV neemt je mee in het verhaal van Niko Bellic, een immigrant uit Oost-Europa die opzoek is naar een beter bestaan in Liberty City, een stad die gebaseerd is op New York.

In diverse missies ga je in zee met criminelen en ambtenaren die allemaal gebruik willen maken van jouw expertise, namelijk het vermoorden van personen. In de missies van GTA IV ben je voornamelijk aan het schieten, wat overigens een stuk aangenamer is geworden met het nieuwe coversysteem. Verder ben je aan het rijden in auto's en op motoren voornamelijk om achter je slachtoffers aan te gaan en weg te vluchten van de politie.

Ook kent GTA IV een ware multiplayer modus waarin je met maximaal 16 spelers de straten van Liberty City onveilig kunt maken in verschillende gamemodi, met onder andere de free modus. In deze modus kun je als het ware de volledige wereld met andere mensen verkennen, inclusief politie, voetgangers en verkeer. Xbox 360 eigenaren hebben nog een extra ding om naar uit te kijken, in 2009 verschijnt er namelijk exclusieve downloadbare content voor GTA IV. Het eerste downloadbare pakket wordt 'The Lost and Damned'. Meer informatie kun je vinden in de geschreven- of videorecensie.

De spanning tijdens de 'Game Van Het Jaar'- verkiezing was om te snijden. LittleBigPlanet, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots en GTA IV hebben tot de laatste dag om de eerste plek gestreden, maar hieronder hebben we een overzicht van de uiteindelijke stempercentages:

Reacties (65)

  1. Hunterr's avatar
    Hunterr
    3.641 XP
    16:17, 3 jan
    Was al te verwachten he Smile
  2. GKillerX's avatar
    GKillerX
    2.615 XP
    16:19, 3 jan
    en een terechte titel!!!! en little big planet op 3 ? ik dacht 2 !
  3. coolgamer's avatar
    coolgamer
    4.473 XP
    16:20, 3 jan
    ik had het ook verwacht want het is echt een topgame
  4. nightwatcher's avatar
    nightwatcher
    4.354 XP
    16:26, 3 jan
    Toch nog een paar verassingen dus.
  5. BPC KillerR NL's avatar
    BPC KillerR NL
    383 XP
    16:38, 3 jan
    jammer voor burnout maar toch tof dat ie in het lijstje staat voor een game die in het begin van het jaar is uitgekomen ben de game alweer voor de derde keer aan het uitspelen
  6. keon's avatar
    keon
    583 XP
    16:41, 3 jan
    Onterecht. MSG4 heeft meer diepgang en is totaal een betere game. Zelfs LBP en Gears hebben meer kans gehad dan GTA. Ik snap het echt niet.
  7. stijn513's avatar
    stijn513
    747 XP
    16:54, 3 jan
    heeft niemand op Burnout Paradise gestemd?
  8. Mauritstheman's avatar
    Mauritstheman
    675 XP
    16:57, 3 jan
    op gevote en ik zie dat metal gear er dicht in de buurt zat Smile
  9. cotemcandy's avatar
    cotemcandy
    2.346 XP
    16:58, 3 jan
    had ik niet verwacht xD, (k dacht mgs, of lbp Tongue)
  10. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    17:02, 3 jan
    Ik begrijp het niet.
  11. TA FatihTalha TR's avatar
    TA FatihTalha TR
    757 XP
    17:05, 3 jan
    Ik had op MGS4 gevote. Khad verwacht dat MGS4 de game van het jaar zou zijn...
  12. Hoempfel's avatar
    Hoempfel
    1.536 XP
    17:05, 3 jan
    Burnout 0%? Racegames zijn ook niet zo poulair denk ik...
    Maarja GTA is een terechte winnaar, met een super verhaallijn en schitterende graphics (als je na gaat wat je allemaal kan doen enz.) was dit ook wel te verwachten. Ik heb me zeer veel met GTA vermaakt, maar ik ergerde mij aan alle 10-en die het kreeg. Tijdens het spelen kon ik wel een aantal ergernissen opnoemen (zoals de online multiplayer), maar ik speel het nu nog steeds met plezier.
  13. indo1991's avatar
    indo1991
    1.374 XP
    17:14, 3 jan
    ik hd dit wel zeker verwacht Tongue
    de game vn het jaar de anderoe zijn ook goed geplaats Very Happy vind ik
  14. Mythanics's avatar
    Mythanics
    566 XP
    17:17, 3 jan
    Ik had liever MGS4 gezien, maar dit is ook wel terecht. De game was gewoon goed alleen lag mij persoonlijk niet zo. Maar toch is de game een verdiende winnaar.(Hoewel MGS4 dat nog meer was Wink )
  15. OldskoolRikkie's avatar
    OldskoolRikkie
    3.781 XP
    17:42, 3 jan
    snap niet dat zon spel game van het jaar kan worden...vond het een leuk spel....maar game van het jaar??!!!!!!!!.zo geweldig was ie ook weer niet....het zal de hype wel wezen
  16. Jakfire's avatar
    Jakfire
    2.482 XP
    18:00, 3 jan
    Vergeet niet dat jullie zelf gestemd hebben op bovenstaande titels, blijkbaar vind de meerderheid van het publiek GTAIV de titel waard.
  17. BhNavyseal's avatar
    BhNavyseal
    1.616 XP
    17:50, 3 jan
    Was wel te verwachten en een mooie tweede plaats voor MGS.
  18. rikkiepower's avatar
    rikkiepower
    166 XP
    17:56, 3 jan
    haha op 2 en 3 een ps3 game Very Happy
  19. Denimo's avatar
    Denimo
    3.701 XP
    17:57, 3 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door rikkiepower
    haha op 2 en 3 een ps3 game Very Happy

    xD ja inderdaad, mooi! Very Happy Was te verwachten dit Very Happy geweldige game!
  20. patrick1991fox's avatar
    patrick1991fox
    446 XP
    17:59, 3 jan
    En terecht! het is gewoon een super game!!!
  21. stripclubDJ's avatar
    stripclubDJ
    515 XP
    18:11, 3 jan
    echt domme mensen die zeggen dat gta 4 daar niet hoort en ervoor helemaal hypen enzo ga dat spel is goed spelen man
    mgs4 echt niet ? het is niet een spel dat iedereen even kan spelen en gta 4 wel
  22. mrs crazyterorrr's avatar
    mrs crazyterorrr
    1.850 XP
    18:12, 3 jan
    had ik ook gestemt super game
  23. GE niss's avatar
    GE niss
    16.169 XP
    00:18, 7 jan
    Zelf ik ook.
  24. OldskoolRikkie's avatar
    OldskoolRikkie
    3.781 XP
    18:15, 3 jan
    heb dat spel goed gespeeld stripclubdj...vond het een leuk spel.....maar beste game nee..vergeleken bij de vorige gta`s viel deze me persoonlijk een beetje tegen....


  25. east_side's avatar
    east_side
    1.011 XP
    18:16, 3 jan
    Gta the reals hit alleen jammer dat der geen content voor ps3 is
  26. OldskoolRikkie's avatar
    OldskoolRikkie
    3.781 XP
    18:16, 3 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door rikkiepower
    haha op 2 en 3 een ps3 game Very Happy


    haha grow up fanboy
  27. killer1000's avatar
    killer1000
    3.034 XP
    19:14, 3 jan
    Meen jullie dat nou echt GTA 4 CRAP!!!
    Laat me toch niet lachen, dat spel is echt smakenloos.

    MGS4 was de terechte winnaar voor mij en Fallout3 maar geen stomme gangster spel, totaal geen smaak van game's.

    Maar ja, Kids houden van gangster gedoe Wink
  28. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    19:21, 3 jan
    Kom op, je begint jezelf wel een beetje belachelijk te maken. Ik persoonlijk vind MGS4 niet heel tof, maar hoor je mij zeggen dat het een smakeloos spel is? Beetje triest om de voorkeuren van anderen zo te veroordelen.

    Mijn stem ging uit naar LittleBigPlanet, maar kan me in GTA4 ook goed vinden Smile Was een toffe game
  29. killer1000's avatar
    killer1000
    3.034 XP
    19:41, 3 jan
    Mindstate, wat ik ermee bedoel is dat ze een stomme spel met gangster achtige typjes en trekjes maakt en daar hoop jongen mensen en ontzettent hoop kinderen daarop stemmen.

    Is gewoon vanwege de HYPE niet de game zelf. En als ik me zelf belachelijk maakt, hoe wil jij dat nou weten ?

    Maak ik jou belachelijk? of voel je belachelijk gemaakt?

    Je moet nietzo overkomen, ik VIND het gewoon dat GTA 4 gewoon een stomme gangster game meer niet totaal geen gameplay of variatie's het is alleen maar op mensen schieten,rennen , mensen slaan en beetje auto rijden, meer niet waar is daar zo speciaals aan?

    Ik beoordeel mensen niet voor hun keuze, probeer toch eens begrijpend lezen, veel hebben er echt last van echt waar, compleet misverstanden.

    Ik typ alleen dat mensen echt menen, en dat ik GTA 4 gewoon CRAP vind en dat ik moet lachen dat het spel gewoon smakenloos is, dat is puur mijn mening en ik maak niemand belachelijk als hij voor GTA 4 heeft gestemd anders heb ik het wel laten weten.

    Maar kinderen houden ook veel van gangster gedoe, dat zie ik hier overal en dat is precies waar kinderen van houden van een spel Wink en dat zijn er veel Smile

    Dus probeer eens wat zorgvuldig te lezen en niet gelijk te zeggen dat ik me zelf belachelijk maakt, want je maakt jezelf echt zelf belachelijk met zo'n redenering Wink
  30. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    21:26, 3 jan
    Door Grand Theft Auto IV te betitelen als "een stom spel met gangster achtige typjes en trekjes voor kleine kinderen", sla je de plank gewoon volledig mis. Grand Theft Auto IV is een zeer sterk spel, met een goed verhaal en gewoon een heel vermakelijke game. Die miljoenen mensen zullen dat echt niet van niks hebben.

    "Je moet nietzo overkomen, ik VIND het gewoon dat GTA 4 gewoon een stomme gangster game meer niet totaal geen gameplay of variatie's het is alleen maar op mensen schieten,rennen , mensen slaan en beetje auto rijden, meer niet waar is daar zo speciaals aan?"
    - God, hier kun je dan op elke game wel zoiets zeggen. Dan kun je zeggen dat FIFA09 waardeloos is, aangezien het maar gewoon voetbal is, wat is daar speciaal aan. Call of Duty is niks, aangezien je daar een beetje moet rondrennen en schieten.

    En het is niet de eerste keer dat ik je zo'n aparte reactie zie neerzetten, ik heb geen problemen met begrijpend lezen. Misschien heb jij een probleem met het normaal neerzetten van je punt.

    Heb jij überhaupt je wel in de game verdiept?
  31. Redtigerxx's avatar
    Redtigerxx
    1.955 XP
    20:16, 3 jan
    Grand Theft Auto IV is één van de beste en uitgebreidste games van 2008 en een terechte winnaar. Ik had zelf liever Fallout 3 zien winnen, maar het lijstje bestaat toch alleen maar uit de beste games van 2008.
  32. tg92's avatar
    tg92
    3.514 XP
    20:23, 3 jan
    mijn mening: onterecht.. ik vind eerder dat fallout 3 deze verdiende en anders MGS4 dat zijn de echte goede games. GTA 4 is echt gewoon overhyped en het is een prima spel daar niet van maar fallout slacht GTA gewoon helemaal af. maar dat is niet zo gek. kijk een voorbeeld gametrailers daar had de crew GTA gekozen en haast iedereen was het daar niet mee eens. hier komen ook veel jongere mensen. mensen die alleen denken van : ohh op gta kan je gangster zijn, mensen doodmaken en auto's stelen dus spel van het jaar. onterecht
  33. SnoesePoesNL's avatar
    SnoesePoesNL
    125 XP
    20:26, 3 jan
    kdagt dat FO3 wel bovenaan kwam staan... juistTongue
    btw: kan de stem van dat filmpie nog iritanterxD
  34. flipse's avatar
    flipse
    1.862 XP
    20:55, 3 jan
    als MGS MP was had die gewonnen denk ik...
  35. fablex's avatar
    fablex
    4.112 XP
    21:04, 3 jan
    Metal Gear Online kwam erbij toch Wink
  36. florian's avatar
    florian
    2.231 XP
    21:56, 3 jan
    gta 4 heeft da nie verdient...
  37. Azzwanker's avatar
    Azzwanker
    4.682 XP
    22:02, 3 jan
    GTA 4 zuigt zwaar
  38. Azzwanker's avatar
    Azzwanker
    4.682 XP
    22:11, 3 jan
    GamePro chose LittleBigPlanet as PS3 and overall GOTY. "Despite the deluge of ultra-violent shooters, our favorite game this year was the user-fueled platforming fun of LittleBigPlanet."
    GameTrailers chose Grand Theft Auto 4 as PS3 and overall GOTY. "The game manages to create characters and situations that make you genuinely care."
    GameSpot chose Metal Gear Solid 4 as PS3 and overall GOTY. "It's surprisingly easy to pick up and, at the risk of sounding cliche, it's almost impossible to put down even after you've beaten it."
    GameSpy chose LittleBigPlanet (but chose Fallout 3 as its overall GOTY). "There's nothing like this game anywhere else, and that's the beauty of LittleBigPlanet."
    IGN chose Metal Gear Solid 4. "Metal Gear Solid managed to tie almost every plot point together, piled on the cinematic flair and played more accessibly than any previous game in the series"
    Joystiq chose Metal Gear Solid 4 as their top PS3 game of the year. "MGS4 experiments with previously unknown possibilities of the medium (you know, it's "innovative"Wink, while sticking to some established conventions."
  39. Welkers's avatar
    Welkers
    6.160 XP
    12:29, 4 jan
    Het leukste is dat het niet die websites zijn die kiezen, maar de bezoekers Wink Dus uiteindelijk jullie zelf!
  40. killer1000's avatar
    killer1000
    3.034 XP
    22:16, 3 jan
    Mindstate, ik verdiep me niet in gangster game's ik oordeel over meer niet, maar ik oordeel niet over mensen wat jij wel doet.

    En ik VIND dat spel zwaar zuigt meer niet Smile

    En het is niet de eerste keer dat je mij uitmaakt dat ik zelf belachelijk maakte met je vermeende reactie's. Wink

  41. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    22:38, 3 jan
    Ik oordeel niet over mensen, ofwel? En ik vind persoonlijk dat je niet kunt zeggen dat een game crap is, als je hem niet eens gespeeld hebt. Mij lijkt Gothic bijvoorbeeld ook helemaal niet tof, maar je hoort mij niet zeggen dat het een kutgame is.
  42. GE niss's avatar
    GE niss
    16.169 XP
    00:21, 7 jan
    Hoowww, Killer1000 is geownt.
  43. Out_Of_Ammo's avatar
    Out_Of_Ammo
    997 XP
    22:22, 3 jan
    jammer had gehoopt op MGS4 op nr 1, maar GTAIV is ook wel goed
  44. tg92's avatar
    tg92
    3.514 XP
    23:27, 3 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door Mindstate
    Ik oordeel niet over mensen, ofwel? En ik vind persoonlijk dat je niet kunt zeggen dat een game crap is, als je hem niet eens gespeeld hebt. Mij lijkt Gothic bijvoorbeeld ook helemaal niet tof, maar je hoort mij niet zeggen dat het een kutgame is.
    hij zegt dat hij vind dat het spel zwaar zuigt. eigen mening kom op zeg. ik vind het ook een verschrikkelijke overhypte baggergame, maarja jammer dan je maakt je druk om niks. GTA 4 is hier GOTY.. dus wees blij jij hoeft neit te stressen want jij vind het een terechte winnaar
  45. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    00:40, 4 jan
    ik word persoonlijk gewoon wat moe van mensen die altijd wel iets te zeuren hebben over een uitslag. Was het fallout geworden, dan hadden hier weer een bende fanboys gestaan die vonden dat gta had moeten winnen. kom op, het is een fucking polletje op een gamesite :'Wink
  46. florian's avatar
    florian
    2.231 XP
    23:31, 3 jan
    little big planet eeft et meer verdientVery Happy
  47. Magneto 360's avatar
    Magneto 360
    87 XP
    11:37, 4 jan
    Erg voorspelbaar en niet echt te recht.
  48. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    12:01, 4 jan
    Volkomen terecht. Mijn stem is ook naar GTA IV uit gegaan.
  49. anoniem's avatar
    anoniem
    0 XP
    12:20, 4 jan
    Jahh, free-roaming game van het jaar.. maar bijv. fallout 3 was weer beter dan GTA IV in een ander genre en dus vind ik niet echt dat GTA IV de beste was van het jaar..
  50. Materazzi's avatar
    Materazzi
    1.201 XP
    12:26, 4 jan
    Terechte winnaar! In deze game zit alles in!
  51. MrSoKoLoV's avatar
    MrSoKoLoV
    4.608 XP
    12:31, 4 jan
    Mooie video, heb er naar blijven kijken, wat natuurlijk ook de bedoeling is Wink. Ik geef toe Gta IV hoort in de top 5 maar persoonlijk vond ik MGS4 toch wel beter gemaakt, vooral op grafisch gebied.
  52. Pepko's avatar
    Pepko
    134 XP
    12:36, 4 jan
    ik had op MGS4 gestemd, GTA wordt heel gauw saai vindt ik als je het een tijd speelt. maar dat vind ik met alle GTA games die ik tot nu toe heb gespeeld
  53. lexxxus21's avatar
    lexxxus21
    1.979 XP
    14:06, 4 jan
    ik had ook op MGS4 gehoopt maar GTA is ook cool
  54. killer1000's avatar
    killer1000
    3.034 XP
    14:44, 4 jan
    Mindstate, niet zo om mijn mening huilen oke Smile
    Ik beargumenteer het goed tenimste waarom het spel zo ZUIGT Smile
  55. Mindstate's avatar
    Mindstate
    1.480 XP
    23:09, 4 jan
    Ik begrijp uit deze reactie dat je zinnen op zijn? De enige persoon die hier om een fucking poll zit te huilen ben jij
  56. Dravir's avatar
    Dravir
    7.636 XP
    15:09, 4 jan
    was wel te verwachten, maar toch een leuk initietief!
  57. Redtigerxx's avatar
    Redtigerxx
    1.955 XP
    17:20, 4 jan
    Mensen die concluderen dat dit een "slechte" game is, zijn niet echt objectief. Waarschijnlijk verwachten die mensen gewoon teveel van een titel en valt hij daarom een beetje tegen. Maar GTA IV is gewoon één van de betere games van 2008, dat valt niet te ontkennen. En dit is de keuze van allee XGN leden, niet van de redactie.
  58. DZ-TH-13's avatar
    DZ-TH-13
    1.024 XP
    19:50, 4 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door stijn513
    heeft niemand op Burnout Paradise gestemd?


    Wat denk je? Wink
  59. Daicheck's avatar
    Daicheck
    1.289 XP
    20:26, 4 jan
    het is heel simpel, mensen zonder een ps3 zullen niet op mgs4 en lbp stemmen (ps3 exclusive), maar wel op GTA4 .

    Exclusive spellen krijgen alleen stemmen van zijn console bezitters, maar games zoals gta4 die op XBOX en ps3 uitkomt kunnen dus uit beide kanten stemmen krijgen.

    Zelf vind ik dat mgs 4 en de game van het jaar mag worden. Een ware kunstwerk, kwa graphics, verhaal , voice-over. Alleen hetis niet geschikt voor minderjarige spelers die het verhaal waarschijnlijk niet zal begrijpen, omdat ze moeite zullen hebben met het moeilijke Engels. Zelfs ik moet me woordenboek bij pakken!
  60. tg92's avatar
    tg92
    3.514 XP
    20:58, 4 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door Redtigerxx
    Mensen die concluderen dat dit een "slechte" game is, zijn niet echt objectief. Waarschijnlijk verwachten die mensen gewoon teveel van een titel en valt hij daarom een beetje tegen. Maar GTA IV is gewoon één van de betere games van 2008, dat valt niet te ontkennen. En dit is de keuze van allee XGN leden, niet van de redactie.
    nee het is gewoon geen slechte game het is gewoon voor mij niet GOTY en ook aardig overhyped
  61. killer1000's avatar
    killer1000
    3.034 XP
    21:41, 4 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door Redtigerxx
    Mensen die concluderen dat dit een "slechte" game is, zijn niet echt objectief. Waarschijnlijk verwachten die mensen gewoon teveel van een titel en valt hij daarom een beetje tegen. Maar GTA IV is gewoon één van de betere games van 2008, dat valt niet te ontkennen. En dit is de keuze van allee XGN leden, niet van de redactie.


    Eigenlijk beoordeel jij stiekem mensen die het spel slecht vinden tot (niet objectief), ik was toch heel duidelijk geweest met mijn argument................right Wink

    Kom op Dirk, je kan het beter Smile en ik weet dat het JOU game is en dat je gewoon een mooi game vind, en dat respecteer ik ook, naar mijn mening zuigt deze game echt en je kan het lezen waarom deze game ook zuigt Wink
  62. Redtigerxx's avatar
    Redtigerxx
    1.955 XP
    23:13, 4 jan
    Ik ga hier verder niet op reageren, gelukkig zijn er meer mensen met mijn eens, aangezien GTA IV gewonnen heeft. Ga hier aub niet op reageren. Wink
  63. like-tj's avatar
    like-tj
    725 XP
    14:34, 5 jan
    he top gta vind k egt een top game lbp kan k niet over oordelen heb de game nog niet gespeeld dus en mgs is ook goed was een mooie nominatie met een terechte winaar gr tj
  64. q4roel's avatar
    q4roel
    3.581 XP
    16:27, 5 jan
    Ik kan helaas niets zeggen over MGS4 en Fallout 3 omdat ik die maar beperkt heb gespeeld en zelf niet bezit. Van Littlebigplanet had ik HEEL VEEL verwacht, maar die bleek juist hard tegen te vallen voor mij.
    Ik heb daarom ook min of meer tegen mijn zin in op GTA IV moeten stemmen, simpelweg omdat ik geen oordeel kan geven over games die ik nog niet gespeeld heb.
    GTA IV was overigens niet slecht, maar is gewoon hard gehyped en heeft TE positieve reviews gekregen..
  65. analkingdom123's avatar
    analkingdom123
    613 XP
    17:15, 26 sep
    ik zou voor fallout of gta kiezen
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.