PS Vita ook niet backwards compatible met PSP in Europa?
Gerucht - Sony bevestigt dat de UMD's van de PlayStation Portable (PSP) niet getransformeerd kunnen worden naar de PlayStation Vita. Deze bevestiging geldt voor Amerika, de vraag is wat er met Europa gaat gebeuren.
In Japan, waar Sony's nieuwste handeld als eerste in de schappen lag, heeft men de beschikking over een Passport programma. Hiermee kunnen Japanse PS Vita-eigenaren hun UMD's - het formaat waarop PSP-games staan - registreren op hun PlayStration Network accounts en met een kleine vergoeding opnieuw de games downloaden en op hun PS Vita zetten.
Sony heeft nu al laten weten dat dit programma niet aangeboden zal worden in de Verenigde Staten, een uitleg is niet gegeven. Dit betekent dat mensen enkel oude PSP-games op hun PS Vita kunnen spelen door deze opnieuw te downloaden én dus te kopen via het PlayStation Network. Iets wat automatisch duurder is dan voor de Japanners die enkel een vergoeding bijbetalen.
De vraag is nu welke regel voor Europa gaat gelden. Hier ligt de PS Vita vanaf 22 februari in de winkels. We hopen vandaag meer duidelijkheid hierover te kunnen verschaffen.
WIN 3x Awesomenauts voor de PlayStation 3
S.T.A.L.K.E.R. mod voor Crysis wordt eigen free-to-play game
Nieuwe Bungie game niet op de E3
Inversion wederom uitgesteld
Nieuwe Star Wars game wordt op 31 mei onthuld
Veilinghuis Diablo III opnieuw uitgesteld
Reacties (4)
511 XP
11:40, 8 feb
Probleem is uiteraard dat niet alle PSP titels zijn omgezet naar de Vita.
Een ander probleem is uiteraard, dat je goedkoop (nieuw/tweede hands) een PSP titel koopt, en via dit mechanisme dus goedkoop aan de VIta versie kan komen.
HIer heeft Sony dus helemaal niet goed over nagedacht, en had dat ook beter niet kunnen melden.
540 XP
13:55, 8 feb
511 XP
14:12, 8 feb
Probleem van de VIta is dat hij geen UMD drive heeft en ook de spelen emuleerd. De spellen kunnen daarnaast niet 1op1 gedraait worden, en hebben dus een aanpassing nodig (kost dus centjes).
540 XP
19:53, 9 feb