XGN Opinie: Wat verwacht je van Grand Theft Auto V?
Vorige week kregen we de allereerste trailer te zien van Grand Theft Auto V. De eerste beelden waren alvast genoeg om de fans enthousiast te maken. Toch hebben we nog niet zoveel gezien van de eigenlijke game en dus vragen we deze week aan onze redactie wat hun verwachtingen zijn voor Grand Theft Auto V.

Eigenlijk kan ik dat in één zin omschrijven: wat niet? De Grand Theft Auto serie is altijd baanbrekend geweest, en ik verwacht dan ook dat dat met Grand Theft Auto V niet anders is. Wat we moeten verwachten is in ieder geval een minder serieuze gameplay dan in GTA IV, daar was alles net iets té realistisch. Dat is niet waar de serie groot mee geworden is. Rockstar zou er dan ook goed aan doen om de gameplay van Grand Theft Auto: Vice City te combineren met Grand Theft Auto: San Andreas. Ik wil lekker kunnen rondrijden in uitgebouwde voertuigen, mensen overhoop kunnen knallen en de politie in elkaar kunnen beuken. Want zeg nou zelf; dat is toch heerlijk?!


Grand Theft Auto V wordt ongetwijfeld dé grootste game van 2012, indien de game natuurlijk volgend jaar in de winkels verschijnt. Rockstar North, de ontwikkelaar van de Grand Theft Auto games, heeft zich vier jaar lang stilgehouden over een vervolg op Grand Theft Auto IV en dat kan alleen maar positief zijn. De vele vervolgen die eind dit jaar verschijnen ben ik een beetje beu. Waarom? Omdat de sequels allemaal binnen de één of twee jaar na hun voorganger verschijnen, waardoor de games niet erg veel verschillen. Ik denk niet dat dat het geval zal zijn met Grand Theft Auto V.
Er staat de franchise een grote verandering te wachten, zeker als we de woorden van Rockstar's Dan Houser mogen geloven. Veel aanpassingen, dat kan ik alleen maar toejuichen. Grand Theft Auto IV was subliem, maar de enige manier om een volwaardig vervolg af te leveren is door te innoveren en niet op de vertrouwde systemen te teren. Rockstar Games weet altijd iets nieuws te brengen en spelwerelden te ontwikkelen waar enorm veel in te doen is. Wat ik verwacht een grotere, betere en leukere game dan GTA IV. Dit gaat dé fucking game van 2012 worden!
"Dit wordt de grootste game van 2012!."

Keiharde porno. Nee, grapje. Nou ja, het spel wordt wel hartstikke tof. Dat weet ik haast zeker. Ik ben alleen benieuwd hoe ze het dit keer gaan aanpakken, nu ze 'terugkeren' naar San Andreas. Kun je weer gaan fitnessen of om de twee uur naar de Burger King gaan? En dat je dan echt weer zo dik wordt? Daar ben ik benieuwd naar. Ik ben ook benieuwd hoe het verhaal in elkaar zal zitten. Hij heeft het over zijn kinderen, hij heeft het over zichzelf. Wat betekent dat? Maar ja, daar is Rockstar Games dus goed in: ons heel erg nieuwsgierig maken. Ik vind dat wel verleidelijk. Kom maar op!

Wat ik van Grand Theft Auto V verwacht? Nou, dat de reeks weer teruggaat naar zijn roots: een kolossale open wereld waar het hebben van dikke pret voorop staat. In San Andreas kon ik urenlang auto's kapen om vervolgens met grote snelheid naar het vliegveld te racen, enkele honderden voorbijgangers neermaaiend. Vervolgens jatte ik een Boeing om met gepaste wijze het luchtruim onveilig te maken. Oh wat kon ik daar van genieten. Als ik dat zat was, ging ik de mooiste auto's zoeken en oppimpen tot ik erbij neerviel, om zo indruk te maken op de virtuele dames die op de straat liepen. Net als in het echte leven.
Ik heb erg genoten van Grand Theft Auto IV, maar de game nam zichzelf veel te serieus. Nu deeltje vijf terugkeert naar San Andreas, hoop ik dat Rockstar heeft geleerd van deze 'fout' en de fun factor weer flink omhoog gaat schroeven. Neem Saints Row als voorbeeld en het komt allemaal goed. De eerste trailer van GTA V heeft mijn gamershart in ieder geval al weer flink laten oplaaien.
"Ik hoop dat Rockstar de fun factor omhoog zal schroeven."

WIN 3x Awesomenauts voor de PlayStation 3
S.T.A.L.K.E.R. mod voor Crysis wordt eigen free-to-play game
Nieuwe Bungie game niet op de E3
Inversion wederom uitgesteld
Nieuwe Star Wars game wordt op 31 mei onthuld
Veilinghuis Diablo III opnieuw uitgesteld
Reacties (24)
2.862 XP
17:48, 8 nov
780 XP
17:49, 8 nov
On: Ik verwacht zoals hierboven staat een game waarbij humor en goede gameplay voorop staat . Ik heb enorm genoten van San Andreas, waar je enorm veel kon doen en de omgeving ook nog eens anders was. Hopelijk doen ze dat nu weer. Het verhaal maakt me nog geen eens zo heel veel uit, als er maar veel plezier te beleven valt!
1.181 XP
17:50, 8 nov
Eigenlijk verwacht ik dat niet maar hoop ik het.
Gewoon lol hebben in de story mode maar tegelijkertijd ook gewoon nog meer lol hebben in het rondklooien in de game.
94 XP
17:51, 8 nov
166 XP
17:56, 8 nov
559 XP
17:59, 8 nov
2.450 XP
17:59, 8 nov
3.781 XP
18:09, 8 nov
Aangezien deel 4 me behoorlijk tegenviel, denk dat ik daar ook teveel van had verwacht vooraf
1.878 XP
18:24, 8 nov
1.526 XP
18:39, 8 nov
3.018 XP
18:52, 8 nov
156 XP
19:05, 8 nov
Ik zie op andere websites mensen zeggen dat het zogenaamd niet zo mooi zal worden, omdat het nou eenmaal een grote open wereld is... maar kom op, Red dead redemption heeft ook een gigantische wereld én die is ontzettend mooi..
Ik hoop ook dat ze, zoals xmaxdeath zegt, split screen co-op doen (ook offline) zodat ik lekker met m'n vrienden kan spelen en grappig kan doen.
Dus mijn verlanglijstje:
*iets minder serieus, maar alsnog wel een beetje om het goede verhaal te onderbouwen
*mooie graphics
*offline co-op
Verder? Do what you're good at R*
604 XP
19:31, 8 nov
3.018 XP
19:34, 8 nov
Woh woh,wacht.. je heb een nieuwe GTA na de release,3 jaar geleden,10 minuten gespeeld en ziens dien niet meer?!?!
5.997 XP
20:32, 8 nov
Ik laat me verassen Los Santos in een Hd setting een nieuwe verhaallijn en nieuwe radio en tv stations is voor mij al meer dan genoeg voor vele uren spelplezier.
757 XP
21:05, 8 nov
767 XP
21:28, 8 nov
59 XP
21:56, 8 nov
1.657 XP
22:14, 8 nov
3.202 XP
01:00, 9 nov
51 XP
11:46, 9 nov
1.170 XP
17:04, 9 nov
511 XP
17:19, 10 jan
51 XP
19:29, 17 jan