Unreal Tournament III | PS3

Releasedatum: 22 februari 2008
Door UltraRoy, 28 februari 2008 om 18:57 | PS3, 360

Unreal Tournament 3

Unreal Tournament 3, het vervolg op Unreal Tournament 2004, is nu eindelijk verkrijgbaar voor de PlayStation 3. Dit is overigens de tweede keer dat Unreal voor een console verschijnt, en of dit net zo goed uitpakt als toen op de PlayStation 2, lees je in deze review.

Concept
Unreal Tournament 3 is een game met supersnelle actie. De game bevat de oude vertrouwde manier van spelen zoals we die uit Unreal Tournament 2004 kennen. Degenen die geen die-hard PC gamers zijn kunnen nu dan ook genieten van Unreal Tournament op de console. In UT ben je aan het knallen met gespierde gasten in donkere levels waarin het er heel hard aan toe gaat.

Wanneer je de oude UT's ook gespeeld hebt zul je zien dat veel elementen weer in het derde deel terugkomen. De welbekende game modi zoals Deathmatch, Capture The Flag en Team Deathmatch zijn natuurlijk weer van de partij. Tevens zijn de extreem vette wapens, waaronder de rocketlauncher en minigun, er ook weer bij, evenals de vertrouwde gameplay. Tevens heb je deze keer de mogelijkheid om in Vehicle Capture the Flag met voertuigen te kunnen vechten en kun je rondsurfen op een surfboard. De enorme robots waarin je plaats kunt nemen geven je echt de vrijheid om omhoog te vliegen, op de grond te racen of wat dan ook.

Single player campaign
Ook nieuw in dit deel van UT is de single player campaign mode. Altijd was UT afknallen van levende medespelers en bots, maar dit keer kun je ook een verhaal volgen. Op zichzelf is dit een beetje een overbodige optie aangezien UT meer draait om gewoon met een dolle kop knallen. Het verhaal valt dan ook een beetje tegen. Verwacht dus niet teveel diepgang in deze mode.

In de campaign kun je de game modi Deathmatch, Team Deathmatch, Warfare en meer spelen met een verhaal rond de hoofdpersonage. Aangezien je in de mode Instant Action precies hetzelfde hebt, en de boel daarin ook nog eens uitgebreid aan te passen valt, is de campaign helemaal wat overbodig.

Vele mensen die UT3 voor de eerste keer in hun console stoppen zullen dan ook ongetwijfeld meteen online gaan spelen of tegen bots, het frag geweld is zowel on- als offline dan ook dik in orde. Wat tevens zeer meevalt is de A.I. van de bots, deze zit heel erg goed in elkaar en het is net alsof je tegen een 'echt' iemand speelt.

Geluid
De geluidseffecten van UT3 zijn echt kraakhelder, de impact van een bijvoorbeeld een raket is een beste knal die je hoort over je , indien je een 5.1 setje hebt. Dit is dan ook nog nooit een probleem geweest van Unreal, het geluid was altijd prima in orde en dat is het nog. Tevens hoor je meestal een vernederende stem als je door iemand vermoord wordt, wat extra frustratie oplevert. Of een zware stem die “Double Kill” roept als je twee mensen vlot achter elkaar omlegt. Het zijn allemaal van dit soort kleine dingetjes in UT die het spel zo vet maken, en het geluid speelt hier ook zeker een grote rol in

Grafisch
Grafisch is UT3 heel erg imponerend. De omgevingen zijn prachtig vormgegeven en kennen veel detail. Het enige nadeel van de grafische kant van het spel, en eigenlijk wel van alle games die de Unreal-engine gebruiken, is de 'texture pop-up.' Wanneer je aan het spelen bent zijn enkele textures soms nog niet volledig geladen, vooral aan het begin van een match zie je dit heel duidelijk. En dan ineens wordt de texture heel erg scherp, wat een vervelende overgang is.

De personages waar men mee speelt kennen ook veel detail en de animaties zijn zeer goed. Het zal je ongetwijfeld niet heel erg opvallen tijdens het spelen, maar die personages zijn echt ontzettend gedetailleerd en hebben ook nog eens een waanzinnige animatie. Tevens loopt het spel op een lekkere framerate waardoor de actie snel en soepeltjes verloopt.

Presentatie
Deze game staat als een huis, iedereen weet inmiddels waar Unreal Tournament voor staat en hoe het in zijn werk gaat. Dit nieuwe deel brengt misschien niet heel veel vernieuwing, maar dat is eigenlijk nog een goed ding ook. Het Amerikaanse spreekwoord luid immers; “Never change a winning team.” En dit is ook een beetje van toepassing op UT3, als iets goed is, waarom moet je het dan veranderen?

Tevens kent de game een tal aan extra opties, zo kun je namelijk je eigen maps maken en mods installeren. Op verschillende websites vind je talloze UT3 mods en maps. Dit werkt zo ontzettend goed en dit zorgt er tevens voor dat de levensduur van het spel alleen maar langer wordt. Nog een zeer leuke feature is het aansluiten van een toetsenbord en muis op je PlayStation 3, wanneer je dit gedaan hebt kun je deze als controller gebruiken, net als een PC dus. Tevens kun je zelf met de Unreal Editor zelf nieuwe levels maken die je on- en offline kan spelen.

Replay
Van UT3 kan je geen genoeg krijgen, het online fraggeweld is zo verslavend dat je het blijft spelen. Tevens bieden de zelfgemaakte maps en mods steeds weer vernieuwing toe aan de game. De community achter Unreal Tournament is ook zeer groot, want het is ondertussen één van de meest bekende en geliefde franchises geworden. Unreal Tournament is dan ook zeker je geld waard en je zal er niet snel op uitgekeken zijn.

Conclusie
De enorm vette graphics, het zeer goed uitgewerkte online geweld, de zelfgemaakte maps en mods optie, de mogelijkheid om een toetsenbord en muis als controller te gebruiken en meer maken Unreal Tournament 3 echt een game die je in huis moet halen. Dit is het spel wat iedereen nu online gaat spelen op zijn PlayStation 3.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »
Wanneer je deze game nog niet hebt moet je maar heel snel naar de winkel gaan om hem te halen. Dit is echt een regelrechte topper.
9,0Essentieel

Reacties (15)

  1. oscar's avatar
    oscar
    199 XP
    19:43, 28 feb
    ik vind de wapens kut. het zijn toch geweren?! dan horen die kogels toch niet 5km per uur te gaan...
    en ik vind het ook stom dat je niet gewoon je eigen gekozen wapen kan behouden het gedurende potje. die moet je overal vinden in de map.
  2. fablex's avatar
    fablex
    4.040 XP
    19:57, 28 feb
    Alleen die raketten enzo gaan toch langzamer? Dat is vrij logisch lijkt me, anders heb je als doelwit niet de kans om em te ontwijken.
  3. Edwin1989's avatar
    Edwin1989
    195 XP
    00:06, 29 feb
    fablex, idd klopt...
    ook is een wapen met oneindig veel ammunitie, die je dus constant kan gebruiken, niet echt logisch, er moet toch een beetje uitdaging in het spel zitten (lees: veel campers zouden met oneindig veel raketten heel veel punten halen terwijl het losers zijn)
  4. anoniem's avatar
    anoniem
    0 XP
    14:23, 29 feb
    Die kogels zijn zo snel omdat het hoort bij de game. Het gaat om snelheid, je moet snel reageren of het is game over.
    Nice review. Alleen het woord tevens wordt te veel gebruikt.
  5. Cruzh's avatar
    Cruzh
    236 XP
    03:21, 2 mrt
    Campaign is om in te komen op het spel, voor de n00bs enzo, je kunt volgens mij ook nog dingen unlocken? ohja -vehicle ctf wwas er ook al in ut2k4
  6. Stefann's avatar
    Stefann
    21 XP
    01:22, 3 mrt
    Ik vind het online vet. Alleen de campaign zuigt omdat je team mates dan de orb pakken en nooit doen wat ze moeten doen ermee. Je team mate bots zuigen.
  7. impact's avatar
    impact
    116 XP
    09:42, 6 mrt
    Krijg hem vandaag binnen

    Hoop dat het beetje druk is online
  8. Joris's avatar
    Joris
    474 XP
    11:51, 6 mrt
    misschien ga ik deze nog kopen, tis alleen een beetje duur, want er komen zo veel games uit :|
  9. Ubiytsa's avatar
    Ubiytsa
    6.086 XP
    16:30, 6 mrt
    @Stefann

    Het is de bedoeling om hun opdrachen te geven Wink Dan doen ze precies wat jij wil.
  10. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    00:05, 4 apr
    Vette shooter!
  11. Strikeh's avatar
    Strikeh
    4.163 XP
    20:15, 6 aug
    beste shoooter die ik al speelde
  12. GE niss's avatar
    GE niss
    16.069 XP
    13:35, 2 nov
    Vind first person niks aan maar heb 'm bij een homie gespeeld en het online game is super.
  13. cotemcandy's avatar
    cotemcandy
    2.346 XP
    20:16, 1 nov
    die ga ik ZEKER WETEN kopen als ik me ps3 heb (sorry dat ik altijd op elk bericht nu zoveel reacties zet maar ik probeer zo'n bon van 60 euro te winnen)
  14. prik's avatar
    prik
    2.542 XP
    11:02, 16 mrt
    Toegevoegd aan wenslijst!
  15. Brakke's avatar
    Brakke
    5 XP
    15:16, 11 feb
    Ik ben op zoek naar mensen die 3 tot 5 uur Unreal Tournament3 of Rainbow Six: Las Vegas 2 willen spelen en daar enkele vraagjes over willen oplossen. Voor meer info mail naar bram.vanoirbeek@inbox.com

    Bedankt!
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.