Vanquish | PS3

Releasedatum: 22 oktober 2010
Door Timo  23 oktober 2010 om 17:00 | PS3, 360

Vanquish

Voed een chimpansee op, leer hem verschillende taken uit te voeren en schiet hem de ruimte in. Tja, soms komen er de meest absurde ideeën in de mens naar boven. Zo ook bij de Japanner Shinji Mikami, bedenker van de Resident Evil serie. De beste man was de zombies vermoedelijk beu en liet al zijn nieuwe ideeën de vrije loop gaan. Wat krijg je als je deze vervolgens allemaal bij elkaar gooit? Juist, Vanquish.

Om te beginnen bij het begin, kruip je in het gevechtspak van Sam Gideon, een stoere onderzoeker die het militaire bedrijf DARPA en Amerika helpt nieuwe techniek te ontwikkelen. Toevallig heeft DARPA ook een enorm ruimtestation om de aarde zweven dat is overgenomen door de Russen. Om het pak uit te testen en om de Russische troepen van het ruimtestation te verdrijven. Het klinkt misschien wat gecompliceerd en absurd, maar alles wat je hoeft te weten, is dat er heel wat gemene Russische robots zijn en jij, samen met het team van de met steroïde volgepompte kolonel Burns, deze mechanische vijanden moet afknallen.

Dit is dan wel een third-person shooter, waarin het draait om de actie, maar een normale shooter kun je Vanquish niet noemen. De eerder genoemde gekke ideeën van Mikami zie je als eerste goed terug in Sam’s pak. Dit hypermoderne gevechtspak zorgt ervoor dat Vanquish niet zomaar een third-person shooter is. Dankzij de raketaandrijving in het pak kun je met hoge snelheid van dekking naar dekking glijden. Op de momenten dat je glijdt kun je de tijd ook nog eens vertragen om in slow motion schroot te maken van de Russische robots.

Vanquish Screenshot 155847 Vanquish Screenshot 155845 Vanquish Screenshot 155843

Leuk arsenaal
Om deze robots aan gort te knallen heeft Sam een leuk arsenaal aan wapens tot zijn beschikking. Naast je standaard aanvalsgeweer, shotgun en sniper, zijn er ook wapens als de lock-on laser, waarmee je gestuurde lasers kunt afvuren en de disc launcher, die een dodelijke discus afschiet. Al deze wapens zijn erg leuk om te gebruiken en elk wapen leent zich goed voor een specifieke situatie. Daarnaast kun je deze wapens onderweg ook nog upgraden.

Hierdoor kunnen wapens meer munitie houden en hebben ze een betere vuurkracht. Het maximale upgraden van je favoriete wapens is dan ook iets leuks om naar toe te werken tijdens het spelen. Het verschil in niveaus bij wapens is namelijk goed merkbaar. Wat echter jammer is, is dat niet alle wapens te upgraden zijn en voor het gevechtspak ontbreken deze upgrades zelfs helemaal.

Vanquish Screenshot 155831 Vanquish Screenshot 155829 Vanquish Screenshot 155827

Oververhitting
En dat is toch wel jammer, want er kleeft nogal een redelijk nadeel aan het Augmented Reaction Suit (ARS). Na overmatig gebruik (of schade) raakt het pak namelijk oververhit en vallen er enkele functies uit. Hierdoor word je al snel kwetsbaarder tegenover de gemene vijanden, die overigens altijd in de meerderheid zijn. Zoals je begrijpt zit hem hier dan ook de uitdaging in. Je moet goed met de krachten van het pak om kunnen gaan.

Gebruik je ze net iets te veel, dan zal het temperatuurbalkje al snel rood worden. Gebruik je de krachten echter te weinig, dan heb je een grote kans dat je het loodje legt. Echter is hier ook wat op gevonden. Voordat je namelijk dood gaat, krijg je nog een laatste kans. Bij teveel schade schakelt het pak over naar een slow motion modus, waardoor je nog de kans krijg om met dodelijke precisie jouw aanvallers uit te schakelen en jezelf te redden.

Vanquish Screenshot 157803 Vanquish Screenshot 157801 Vanquish Screenshot 157799

Grootschalige gevechten
Al deze verschillende gameplay-elementen werken uitermate goed en het is dan ook maar al te leuk om te doen. Maar ons favoriete aspect ligt toch wel bij de absurde verzameling van grootschalige gevechten die te vinden zijn tijdens de campagne. Hoewel de gehele setting niet drastisch zal veranderen, aangezien je je de hele tijd in één ruimtestation bevindt, zijn de verschillende hoofdstukken wel verschillend.

Je zult vechten op massaal grote bergen waar de gebouwen om je heen tegen de vlakte gaan, op hoge snelheidstreinen die ondersteboven naast elkaar op de rails bewegen, complete wegen zullen onder je voeten afbrokkelen en de robots die je tegenkomt zijn soms torenhoog. Een deel van de sensatie van Vanquish is dan ook terug te vinden in deze enorme robots, die je zult moeten verslaan met strategisch denken.

Vanquish Screenshot 155537 Vanquish Screenshot 154045 Vanquish Screenshot 145392

Goddelijke harde uitdagingen
De hele campagne kan worden voltooid in ongeveer zes uur, dus een erg lange game is het niet. Gelukkig wordt de replaywaarde wat omhoog geschroefd door een ‘God Hard’ moeilijkheidsgraad die je na de eerste speelbeurt vrijspeelt en een scoresysteem. Voor elke missie wordt er door dit scoresysteem bijgehouden hoeveel keer je dood gaat, hoe lang je erover gedaan hebt, hoeveel slachtoffers je hebt gemaakt en meer van dat soort cijfers. Het wordt hierdoor net wat aantrekkelijker om de campagne, of bepaalde hoofdstukken ervan, opnieuw te doorlopen. Mocht je het toch beu worden, dan kun je aan de slag met een Challenge modus. Hierin word je in een afgesloten ruimte neergezet waarin hordes van vijanden tevoorschijn komen. De actie hierin kan soms erg chaotisch worden en ziet vooral erg vet uit.

Geweldige omgevingen en hypermodern geluid
En dat geldt niet alleen voor deze modus, de gehele game ziet er namelijk geweldig uit. Alleen al alle lichtjes, bewegende deeltjes en de raketaandrijving van het pak zijn een lust om naar te kijken. Maar er is natuurlijk meer dan alleen het pak in de game. De omgevingen zijn overweldigend en door de overvliegende voertuigen en dingen die overal om je heen ontploffen heb je echt het gevoel dat je een grootschalige strijd voert. Wanneer je naar slow motion overschakelt, zul je letterlijk de kogels om je oren zien vliegen.

Naast dat je ze ziet, hoor je ze natuurlijk ook maar al te goed. Het geluid in de game is namelijk prima verzorgd. De hypermoderne geluidjes van Sam’s pak zitten allemaal in het spel verwerkt en elk wapen heeft net een ander geluid. Daarnaast zijn de stemmen in het spel soms wat overdreven, vooral die van kolonel Burns, maar wel erg passend bij de personages zelf. De soundtrack weet tenslotte de spanning goed op en af te bouwen, maar steekt niet boven de rest uit.

Verrassing van het jaar
Vanquish is misschien wel de verrassing van het jaar 2010. Het combineert absurde explosieve actie met geweldige solide gameplay. Het verhaal en de ontwikkeling van de karakters mag dan niet van de hoogste plank komen, je zult tenminste wel een leuke tijd doorbrengen met Vanquish. Deze tijd is, door het gebrek aan modi buiten de campagne en Challenge modus om, echter aan de korte kant. Dat neemt niet weg dat Vanquish één van de beste Japanse shooters ooit is.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »
Vanquish is een verrassend goed spel. Het is echter jammer dat je er snel mee klaar bent, want de game speelt heerlijk weg en is een lust voor het oog. Deze titel is dan ook zeker een aanrader als je op zoek bent naar een unieke en vooral erg toffe shooter.
8,0Geweldig

Reacties (26)

  1. mrsimpsonfreak's avatar
    mrsimpsonfreak
    1.071 XP
    17:03, 23 okt
    geen slechte puntenTongue maar kan het mij niet permiteren het te kopen
  2. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.028 XP
    22:24, 23 okt
    Was gister nog bij de mediamarkt zag em liggen limited edition voor 55,- wou em bijna meenemen zag k opeens dj hero 2 liggen heb k die maar meegenomen Tongue
  3. l3ulletBoy's avatar
    l3ulletBoy
    3.587 XP
    17:08, 23 okt
    Echt weer een goeie recensie, vind de game zelf er gaaf, wil hem ook graag halen maar er komen al zoveel vette games uit Sad
    Goed cijfer al had ik zelf een 8,5 gegeven Wink
  4. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    6.119 XP
    17:10, 23 okt
    Ik heb hem gekocht en hij is tof maar behoorlijk pittig en Ars is natuurlijk een wat ongelukkig gekozen naam hahaha.
  5. Alyss's avatar
    Alyss
    3.024 XP
    17:12, 23 okt
    Lijkt mij een hele goede game. Alleen erg jammer dat het zo kort is. Misschien iets voor de budgetbak?
  6. Lolmutsen's avatar
    Lolmutsen
    3.216 XP
    17:29, 23 okt
    mooi punt
  7. pimonpon1's avatar
    pimonpon1
    2.488 XP
    17:34, 23 okt
    Lijkt me een leuke game,alleen er komt veel te veel uit :-(
  8. mrsimpsonfreak's avatar
    mrsimpsonfreak
    1.071 XP
    17:55, 23 okt
    daar zeg je me watTongue
  9. Braadworst's avatar
    Braadworst
    3.074 XP
    18:09, 23 okt
    supergoede game, als de game wat langer was geweest was het een 9 waard
  10. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.681 XP
    18:10, 23 okt
    Veel 8ten laatste tijd
  11. BERII66's avatar
    BERII66
    2.370 XP
    18:59, 23 okt
    Denk toch dat ie in mijn budgetlijst gaat belanden aangezien ik er niet veel meer kan als singleplayer spelen.
  12. AssassinsCreedII's avatar
    AssassinsCreedII
    1.417 XP
    19:57, 23 okt
    zeer vette game, maar wacht nog ff, misschien voor kerst ofzo
  13. lilrobbie22's avatar
    lilrobbie22
    1.220 XP
    20:19, 23 okt
    mooie rencensie en goede punt hoop maar niet dat ie maar 4 uur duurt !
  14. opii's avatar
    opii
    1.137 XP
    20:23, 23 okt
    Mooi cijfer mis dat ik deze wel haal als hij iets goedkoper is.Want hij is wel bijzonder en orgineel en dat is altijd goed Smile
  15. zalikffmeelopen's avatar
    zalikffmeelopen
    1.562 XP
    21:57, 23 okt
    Verrassing van het jaar met een 8? Lijkt me dus niet
  16. anoniem's avatar
    anoniem
    0 XP
    22:24, 23 okt
    Mwaaa het spel is wel oké maar die 4 uur duurt?! No thanks
  17. flipse's avatar
    flipse
    1.862 XP
    01:29, 24 okt
    Mooi cijfer maaruh ik ga hem voorlopig niet aanschaffen....
  18. DUTCHpownerNL's avatar
    DUTCHpownerNL
    582 XP
    09:27, 24 okt
    nope me to er komen en zijn toch wel betere games
  19. IDWGROEP's avatar
    IDWGROEP
    2.762 XP
    11:37, 24 okt
    Leuke recensie weet het nog niet met deze game het cijfer is goed maar de game lijkt me niks ,maar een keer halen uit de budgetbak.
  20. stephanj10's avatar
    stephanj10
    4.270 XP
    11:41, 24 okt
    Heb het helaas het geld niet voor maar die cover viel mij wel op in 3d.
  21. q4roel's avatar
    q4roel
    3.741 XP
    19:57, 24 okt
    Net cijfer. Ik weet niet of het wat voor mij is, maar zodra de prijs wat is gedaald gaat deze er toch wel komen denk ik.
  22. IIGCBIIRuthless's avatar
    IIGCBIIRuthless
    3.382 XP
    12:23, 25 okt
    Goeie recensie ik ga hem misschien wel een keer halen maar een gameplay van 4 uur is erg matig als de game 10 uur duurde dan had hij zeker een 8,5 gescoord.
  23. joeri1000's avatar
    joeri1000
    1.013 XP
    23:21, 25 okt
    leuk en aardig spel hoor maar ik heb echt en K*t hekel aan korte games, veeeel betalen voor weinig gameplezier not my thang, en ik denk niemands thing. mischien is het wat om dat soort consumenten elementen mee te nemen in de review? Maar ik ga nu wel de demo checken uit nieuwsgierigheid, het Pak idee deed me wel denken HALO dat wel xD
  24. Dravir's avatar
    Dravir
    8.214 XP
    16:22, 26 okt
    geen multiplayer online/offline, das wel heel jammer.
    lijkt me een heel leuk spel en ga het 99% zeker ook wel kopen (eerst reach Tongue)
  25. Cooky's avatar
    Cooky
    9.507 XP
    19:43, 28 okt
    Prima recensie,het klinkt in ieder geval goed maar ik ga hem niet halen voor de volle prijs.
  26. call of assassin's creed's avatar
    call of assassin's creed
    477 XP
    11:27, 29 okt
    veel te kort
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.