Heavy Rain | PS3

Releasedatum: 26 februari 2010
Door Limpie, 3 april 2010 om 17:30 | PS3

Heavy Rain: The Taxidermist

Het is heel goed mogelijk dat je op dit moment nog bezig bent met het voor de zoveelste keer uitspelen van Heavy Rain omdat je per se de trophy voor de 23 verschillende eindes wilt hebben. Toch komt Quantic Dream nu al met een uitbreiding voor Heavy Rain, maar kan deze je nog shockeren?

Madison Page
Het verhaal in The Taxidermist speelt zich af voor het verhaal dat we hebben gespeeld in Heavy Rain zelf. Ook dit verhaal draait uiteraard om de zoektocht naar de Origami Killer, en jij speelt als Madison Page. Zij is onderzoeksjournaliste die al een hele tijd op zoek is naar de moordenaar. Je denkt een spoor te hebben gevonden en het spel start bij een huis van iemand waarvan jij denkt dat het de Origami Killer is.

De spanning die we kennen uit Heavy Rain is al vanaf het begin voelbaar in The Taxidermist. De beste man die je zoekt is namelijk niet thuis en de voordeur is dus ook niet open. Nadat je het huis hebt geïnspecteerd vind je een open raam en klim je naar binnen. Aan jou uiteraard de taak het huis te onderzoeken, want je bent nou eenmaal onderzoeksjournaliste. Door de muziek en de sfeer die in het huis hangt ben je constant op je hoede. De bewoner kan namelijk op ieder moment thuis komen, en als hij jou betrapt zal het waarschijnlijk niet goed aflopen.

Heavy Rain Screenshot 139768 Heavy Rain Screenshot 139767 Heavy Rain Screenshot 139766

Opgezette dieren? (Spoiler alert!)
De in jouw ogen verdachte is een jager die dieren opzet voor zijn plezier, en die dan in zijn huis neerzet of ophangt. Er is alleen één bijkomstigheid, dat nogal verdacht overkomt. Er zijn namelijk een hoop vrouwenspullen te vinden zoals sieraden en kleding. De rest van het huis wijst er alleen niet op dat er een vrouw woont, dus wat doen die spullen hier?

Als je beneden alles hebt doorzocht is uiteraard de bovenverdieping aan de beurt. De spanning wordt steeds extremer en voor je het weet sta je ineens in een kamer met een hoop opgezette wezens. Deze wezens zijn alleen geen dieren, maar een aantal vrouwen die al een tijdje vermist zijn. En natuurlijk, je raadt het al. Op dat moment komt nou net de bewoner thuis en zul je moeten ontsnappen. Gelukkig weet je voor dat de gestoorde moordenaar thuiskomt nog wel even snel een paar foto's te maken zodat je een leuk artikel voor in de krant hebt.

Heavy Rain Screenshot 139773 Heavy Rain Screenshot 139774 Heavy Rain Screenshot 139772

Vijf einde's
Hoe The Taxidermist eindigt is net als in het hoofdverhaal van Heavy Rain helemaal van jou afhankelijk. Je hebt namelijk in totaal vijf eindes, die uiteraard alle vijf compleet anders zijn. Nadat je The Taxidermist hebt uitgespeeld zul je zien welke van de vijf je al gehaald hebt en kom je er dus gelijk achter welke je nog niet hebt. Wat je precies moet doen om deze wel te halen kun je niet zien, maar de namen van de eindes geven je zeker een hint.

Tevens kun je kiezen op welk punt van de scène je weer opnieuw wilt beginnen, zodat je bepaalde zaken ongedaan kunt maken. Net als in Heavy Rain zijn er namelijk een hoop momenten waarop het verhaal een andere wending kan nemen. En dat maakt deze scène net zo aantrekkelijk als het hoofdverhaal in Heavy Rain.

Een 'must buy'
Iedereen die aan het einde van Heavy Rain er bijna spijt van had dat het spel al over was, moet The Taxidermist eigenlijk wel aanschaffen. Voor maar €3,99 kun je de uitbreiding namelijk al downloaden en zeg nou zelf, dat is niet veel geld voor een uitbreiding van een half uur, die je nog eens vijf keer kunt spelen ook.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »
De ongekende spannende filmachte sfeer van Heavy Rain ontbreekt ook niet in deze scène, en is dus zeker de aanschaf waard.
9,0Essentieel

Reacties (15)

  1. gamer_PS3's avatar
    gamer_PS3
    1.968 XP
    18:00, 3 apr
    Jammer een beetje kort maar de 5 verschillende eindes maken het wel een beetje goed!
    Ga hem zeker kopen nadat ik Heavy Rain maar eens heb gehaaldVery Happy
  2. IDWGROEP's avatar
    IDWGROEP
    2.762 XP
    18:35, 3 apr
    Had dit donderdag ook gedownload zal binnen kort deze DLC eens proberen dit lijkt me wel leuk.
  3. sjeun's avatar
    sjeun
    2.739 XP
    19:42, 3 apr
    leuke recensie trouwens
  4. q4roel's avatar
    q4roel
    3.737 XP
    19:58, 3 apr
    Ziet er erg leuk uit. I like.
  5. Darkness's avatar
    Darkness
    4.849 XP
    21:16, 3 apr
    wow hoog cijfer voor dlc
  6. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.681 XP
    22:17, 3 apr
    ja verrasend hoog cijfer denk dak tog maar heavy rain moet gaan spielen binnekort
  7. Cooky's avatar
    Cooky
    9.507 XP
    15:06, 4 apr
    Prima recensie,ga ik zeker aanschaffen voor die paar euro.
  8. DaVe295's avatar
    DaVe295
    2.559 XP
    15:53, 4 apr
    Goeie recensie met een goede DLC.
  9. Alyss's avatar
    Alyss
    3.024 XP
    16:56, 4 apr
    Dan zullen we deze maar moeten gaan aanschaffen. Klinkt zeer goed, en ook een super cijfer.
  10. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    3.060 XP
    20:46, 4 apr
    Dit zat dus al bij de special edition, erg spannend en ik schrok zelfs een paar keer!
  11. thorgal67's avatar
    thorgal67
    7 XP
    21:31, 13 apr
    ik vond het echt wel de leukste episode van het hele spel. Erg spannend en creepy....ik wil meer !!!
  12. bgerris's avatar
    bgerris
    821 XP
    12:32, 11 mei
    het is jammer dat ik deze game uit engeland heb gekocht nu kan ik hem niet kopen uit de nederlandse psn store-,-
    volgende keer maar ff opletten voordat ik wat bestel
  13. Kapitein Koek's avatar
    Kapitein Koek
    505 XP
    12:35, 11 mei
    Reactie van JCVito1989

    Dit zat dus al bij de special edition, erg spannend en ik schrok zelfs een paar keer!



    Watje Tongue
  14. DZ-TH-13's avatar
    DZ-TH-13
    1.024 XP
    22:46, 12 aug
    te gek...
  15. son of a xgn gun's avatar
    son of a xgn gun
    808 XP
    07:38, 26 okt
    zeer hoog cijfer voor dlc
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.