Uncharted 2: Among Thieves
Het is bijna zover, het vervolg op de geweldige game Uncharted: Drake’s Fortune voor de PlayStation 3 ligt over een tijdje in de winkels. Met dit deel belooft ontwikkelaar Naughty Dog ons hetzelfde als Uncharted, maar dan beter, grootser, spectaculairder en mooier. Maar weet Uncharted 2: Among Thieves al deze verwachtingen waar te maken of valt het allemaal toch tegen?
Eind 2007 kwam Naughty Dog, onder andere bekend van Crash Bandicoot en Jak & Daxter, met een nieuwe game, namelijk Uncharted: Drake’s Fortune. De game werd ongelofelijk goed ontvangen bij zowel de critici als de gamers zelf. Misschien wel het enige minpuntje was volgens sommigen dat de game wat kort was en een mutliplayer of co-op modus ontbrak. Uncharted 2 bevat het nu allemaal: een geweldige singlepayer, een multiplayer en een co-op gedeelte.
In één woord…
We zullen beginnen met de singleplayer van Uncharted 2. Omdat er nu namelijk een co-op en multiplayer is toegevoegd, betekent niet dat de singleplayer er minder op is geworden, in tegendeel zelfs. Nathan Drake is terug en gaat opzoek naar de verloren schat van Marco Polo. Hij zal dit samen doen met de nieuwe, sexy en charmante dame Chloe Frazer. Maar dit zal niet het enige, nieuwe personages in de game zijn. Naast de oude bekenden en Chloe, komen er nog meer nieuwe karakters in het verhaal voor. Daarnaast zul je, in tegenstelling tot deel één, naar heel veel verschillende exotische locaties reizen.
Je begint dit keer met de scène die nu bijna iedereen waarschijnlijk wel kent. Nathan Drake zit bebloed in een trein die vrijwel helemaal kapot is en naar beneden hangt. Dit is trouwens niet gelijk de enige keer dat je in een level speelt die in zijn geheel beweegt. Later zul je ook hele levels in instortende gebouwen en bewegende treinen spelen.
Je hebt op het moment dat je in de kapotte trein zit geen idee wat je daar doet, en het enige wat je wilt, is zo snel mogelijk van de trein af komen om op vaste grond te staan. Tijdens het level zul je, door middel van flashbacks, langzaam gaan beseffen wat er is gebeurd en hoe je daar terecht bent gekomen. Op een gegeven moment zal Drake helemaal kapot zijn, je kunt niet meer verder en je zal nu terug gaan in de tijd.
…geweldig!
Je begint dan bij het begin en je zult langzamerhand verder gaan naar het moment waar de game jou liet starten. Het duurt een tijdje voordat je in dat level bent aanbeland. Dit is echter nog lang niet het einde. Je zult nog veel meer meemaken, bewonderen en lachen. Inderdaad, lachen. Het overweldigende verhaal bevat namelijk niet alleen vette actie, ontroerende scènes en vele vuurgevechten, het bevat ook veel humor. Dit is altijd op het juiste moment, en de juiste manier verwerkt in het verhaal en wie wil er nou niet even lachen?
Je zult de hele singleplayer lang op het puntje van je stoel zitten. De actie in de game is geweldig, maar het is ook weer niet te veel. Precies wanneer je verwacht, en misschien wel hoopt, dat de actie is afgelopen, is het ook afgelopen. De game zal dan even een ander soort gameplay bieden, zoals stealth, puzzelen, klimmen en klauteren.
Meer dan actie en avontuur
De basis van de gameplay kennen we al uit Uncharted, maar is nu op kleine puntjes verbeterd. Zo zijn de vuistgevechten iets veranderd, deze zijn nu simpeler en leuker om te doen. Nieuw zijn de verschillende stealth aanvallen in de game, deze zijn heel erg vet, maar je moet niet verwachten dat het niveau van bijvoorbeeld een Splinter Cell game bereikt wordt. Het voelt stiekem altijd wel lekker om zachtjes iemand zijn nek even te breken, over een rand heen te gooien, of te wurgen.
De puzzels zitten ook nog steeds in de game, echter zullen deze net iets minder aanwezig zijn dan in deel één. Maar de puzzels zijn nu wel hele grootse puzzels, waar je dus wel even mee bezig bent. Wat daarnaast wel jammer is, is dat er geen ondersteuning is voor de SIXAXIS-functie, zoals in Uncharted wel af en toe voorkwam.
Hoewel Uncharted 2 een erg lineaire game is, valt dit amper op door de veelzijdigheid van gameplay en de geweldige tussenfilmpjes. Deze filmpjes zullen tevens naadloos over gaan in gameplay. Soms zit je zelfs zo in het filmpje, dat je niet eens doorhebt dat je weer moet beginnen met spelen. De hele singleplayer lijkt gewoon één grote Hollywoodfilm, waarin je zelf de hoofdrol op je neemt. Kortom, de singleplayer van Uncharted 2 is in één woord: geweldig! Het is en blijft lineaire gameplay, maar het doet alles zo goed, dat je het amper merkt.
Samen spelen, samen delen
In Uncharted hield het na de singleplayer en wat bonussen en schatten verzamelen (wat ook weer aanwezig is in Uncharted 2) op. Er was geen multiplayer of co-op om nog door te gaan met het spel. In dit deel echter wel en dit is niet zomaar een multiplayer. Uncharted 2: Among Thieves bevat twee online modi: competitief en coöperatief. In de competitieve modus zul je de standaard opties hebben, zoals in we dat kennen in games als Call of Duty. Je hebt dus ook een punten- en levelsysteem, waarbij je door bepaalde acties uit te voeren, een bepaalde hoeveelheid dollars zult verdienen. Je kunt de actie aangaan op zes verschillende mappen die gebaseerd zijn op de levels uit de singleplayer. En voor de coöperatieve modus zijn er nu drie mappen. Deze zijn echter wel groter, en de omgeving van deze mappen zal veel interactiever zijn.
Je kunt in de multiplayer kiezen uit verschillende deathmatch-spelsoorten en doelgerichte soorten. Er zijn in totaal tien verschillende modi om online te spelen voor zowel coöperatief als competitief. De leukste modi is eentje waarin je met drie vrienden schatten moet vinden of andere objectives moet halen. Het is vrij lastig, maar daardoor ook een uitdaging. Je kunt soms wel meer dan een half uur bezig zijn met één missie. Deze missie zal dan ook uit verschillende submissies bestaan, zodat het ook leuk blijft voor langere tijd.
Als laatste heb je ook nog de Coöp Arena modus, waarin jij het, als team, tegen hordes vijanden moet opnemen. En ten slotte, is er ook nog een leuk extraatje in de multiplayer modus, namelijk 'Bioscoop'. Wanneer jij tijdens het spelen een vette actie uithaalt, kun je snel de opneemknop drukken, de video opslaan en vervolgens op je harde schijf zetten. De multiplayer is dus een geweldige toevoeging aan het spel en zorgt voor heel wat extra uurtjes aan speelplezier. En voor mee informatie over de multiplayer, kun je onze impressies over de multiplayer natuurlijk nog eens doorlezen.
Stof en krasjes
Waarschijnlijk zullen jullie al verschillende video’s gezien hebben van Uncharted 2. En wat gelijk opvalt, is hoe mooi de game er uitziet. Naughty Dog heeft geen enkel detail verloren laten gaan, van een stofje op een kast, maskertje aan de muur tot een kras in het raam, alles is in de game aanwezig. Uncharted 1 zag er al goed uit destijds, maar Uncharted 2 overtreft echt alles. De animaties zijn zo realistisch vastgelegd, dat dit heel, heel dichtbij het realisme uit een echte film komt. Het klinkt misschien raar, maar bij sommigen stukjes vonden wij de gameplay er beter uitzien dan de tussenfilmpjes zelf!
De velen verschillende omgevingen in de game zien er ook allemaal adembenemend uit. Het sneeuw blijft aan je schoenen en broek hangen, je voetstappen blijven zichtbaar in de sneeuw en meer van dat soort details. Uncharted 2: Among Thieves is op grafisch gebied dan ook zonder twijfel de mooiste game tot nu toe. Sommigen zullen misschien nog twijfelen of andere PS3-games, zoals Killzone 2 en Metal Gear Solid 4, mooier zijn, maar dat geeft ook aan hoe goed dit spel er uitziet.
Epische muziek en realistisch geluid
Wanneer je de game opstart, hoor je tijdens het hoofdmenu al gelijk de epische muziek, die herkenbaar is voor de Uncharted franchise. Het lijkt weer vrij veel op de oude soundtrack, maar het is nu net iets anders. Je komt gelijk in de goede sfeer door de soundtrack van de game. Maar dat is natuurlijk niet de enige audio die uit je speakers zal knallen als je de disc in je PS3 stopt.
De geluiden van het schieten en de explosies klinken geweldig goed. Je kunt zelfs, na een tijdje spelen, makkelijk de wapens herkennen aan hun geluid. Ten slotte zijn de Engelse stemmen in de game erg sterk, en passen precies bij het personage. De Nederlandse stemmen, zoals vaker, vallen wat tegen. Maar gelukkig is er ondertiteling voor degenen die niet zo goed Engels kunnen.
Conclusie
Uncharted 2: Among Thieves is een echte topgame. Met de basis gameplay van Uncharted, verbeterde vuistgevechten, stealth aanvallen en meer, heb je haast niet eens meer door dat je een lineaire game zit te spelen. Wanneer je vervolgens klaar bent met de singleplayer, heb je nog altijd de grote multiplayer en co-op modus in het spel, die voor meer dan genoeg uren plezier zorgen. Grafisch is deze titel misschien wel de beste tot nu toe, en de audio in de game is ook overweldigend goed. Iedereen PS3-bezitter zou deze game in huis moeten halen en voor degenen die geen PlayStation 3 hebben, is er nu een hele goede reden om er één aan te schaffen.





















Releasedatum Killzone: Mercenary verplaatst, pre-order bonus bekend
Dare to Fly van Sony krijgt classificering
Actie-RPG Lords of the Fallen aangekondigd
Soundtrack The Last of Us op weg naar Sony Music Unlimited
Grip Games kondigt nieuwe titel genaamd Atomic Ninjas aan
Final Fantasy VIII opgepoetst in HD naar PC
Reacties (87)
3.024 XP
20:01, 29 sep
2.659 XP
20:05, 29 sep
2.008 XP
20:09, 29 sep
16.201 XP
10:26, 30 sep
1.526 XP
13:57, 30 sep
9.507 XP
20:05, 29 sep
2.008 XP
20:09, 29 sep
4.727 XP
20:14, 29 sep
2.066 XP
20:14, 29 sep
nou nee want als het zo is dan hoort deze game gewoon 9,8 te krijgen ik bedoel hij noemde geen enkel minpunt en als ik het zo lees en hoor echt geen enkel minpunt ja ok misschien dat je niet meer weet waneer de scene afgelopen en dat je weer aan het gamen moet.
maar de game is toch gewoon in een woord perfect waroom zeggen mensen dat niet als het zo blijft zullen mensen nooit perfect kunnen zeggen of een 10 geven voor een game dit is de beste game ever tot nu toe waroom dan geen 10 of 9,8 9,6 is echt lame behoorlijk zelf.
verder wat wil men nog meer ja dit overtrefen zal gebeuren maar tussen tijd laat ze de games echt goede cijfers geven dit is geen 9,6 waard dit is minimaal 9,8 waard.
3.737 XP
23:18, 29 sep
OT: Goede score, goede review en goed op tijd!
Lekker bezig XGN
338 XP
20:32, 29 sep
2.925 XP
20:37, 29 sep
338 XP
20:39, 29 sep
3.024 XP
20:42, 29 sep
Wat geef je dan?
338 XP
20:45, 29 sep
Dan kan je geen enkel spel een goed cijfer geven. Je moet nu dan spellen een 1 geven en stel een andere soortgelijk spel is beter dan geef je die een 1.1(weet ik veel). Dat is gewoon niet te doen. Er komen altijd wel spellen die beter zijn dan de andere.
2.066 XP
20:49, 29 sep
1.559 XP
21:56, 29 sep
3.024 XP
22:19, 29 sep
2.231 XP
22:21, 29 sep
3.164 XP
22:48, 29 sep
998 XP
16:46, 20 mei
2.066 XP
22:57, 29 sep
heb het al eerder verteld dit slaat tomb raider over gewoon overslaan zo goed is die ik heb de game niet gekocht omdat ik trouw wou blijven aan tr
verder geen enkel tr is tot nu toe goed alleen de vorige op ps de ps2 en ps3 zijn niet moeite waard.
ik snap je echt niet jij zegt dat deze game een 7,5 moet krijgen waroom in hemels naam?
wat mist deze game qua grapchis heeft alles en nog wat overtreft, qua gameplay realisticher kan het niet, qua geluid dik in orde, qua scene prachtig, qua alles , qua afwisseling van plaatsen noem maar op ja ik bind 9,6 niet genoeg omdat de game simpel weg meer verdient!!!
maar net als wat Alyss zij ze kunnen geen 10 geven omdat ze dan de hoogste cijfer hebben behaald maar toch vind ik deze game tot nu toe de beste aller beste!!
o yeah dit is geen mening maar feit!!
3.164 XP
23:17, 29 sep
Ook geef ik zoiezo niks om zulke games, dus ook niet tomb raider of gears of war(ja cover systeem lijkt er erg veel op). Maar houd meer van Shooters(Call of duty, Left 4 dead en halo), Fighting games(Ufc 2009 undisputed, Soul caliber 4, Wwe Smackdown vs Raw 2010) en Survival Horror games(Silent hill, Resident evil en Devil may cry 1.)
3.034 XP
23:29, 29 sep
3.012 XP
10:23, 2 sep
2.066 XP
23:27, 29 sep
goed ja dan is het mening he.
maar even wat anders waroom odst dat duidelijk bagger is wat iedereen heeft gezegd geef me ongelijk als je kan daag je uit.
terijwl uncharted 2 iets heeft bereikt wat geen enkel game heeft bereikt een 9,6 odst verdient niet eens een 6 is een goedkope versie van halo 3!!
3.164 XP
23:39, 29 sep
En de game is ook maar 40 euro. HEt is dus geen volwaardige game, wat Halo reach waarschijnlijk wel word. Dit is gewoon een erg grote Add On.
Hoe je het ook went of keert miljoenen mensen spelen halo, en vinden het ook daadwerkelijk leuk. Vernieuwing is niet nodig in dit soort games. Waar multiplayer op nummer 1 staat.
3.034 XP
23:58, 29 sep
Beste mulitieplayer zei je..............het is een multieplayer van 2 jaar oud, je loopt achter de feiten aan.
40,- zei je, de eerste 2 Miljoen hebben er dik 60,- Dollar voor gedokt die malloten, zo maak je nou Microsoft rijk.
En omdat er Miljoenen met Halo spelen komt omdat er niets anders is dan Halo.
Omdat het spel leuk is, is het echt geen 9 waard hoor en dat voor een ADDON.
ODST is compleet nep en oud als je met Killzone 2 en vooral Uncharted 2 gaat vergelijken.
3.164 XP
00:06, 30 sep
3.034 XP
00:10, 30 sep
Halo ODST is qua waarde niks waard, puur uitbuiten van fans.
En Halo3 heeft velemaal groter userbase dan Killzone 2, Killzone 2 zit nog in de kinderschoenen met online betreft, daar komt wel een verandering geloof me
2.066 XP
00:07, 30 sep
hee kiddo mond dicht en kijk even hier naar
http://www.youtube.com/watch?v=J7f3K3WbY94
vertel me wat je denkt te zien
oja en kiddo jij vergelijkt kil zone 2 met halo wat kan je vergelijken met uncharted? dead dingens jou fav game of wat ?
oja ik wou het dus niet verklapen maar mocht je de site hebben geopend dan kreeg je wat men een trailer noemt alleen in de trailer toonen ze beelden van echte gameplay dus aan jou de taak om uit te vogelen waar de gameplay is als je het opgeeft dan vertel k het je wel .
3.034 XP
00:13, 30 sep
3.164 XP
00:23, 30 sep
Ik geef toe Uncharted is kwalitatief een van de beste games van dit moment. Maar het is niks voor mij. Dit geld tevens voor Killzone 2, die ik graag zou willen zien op de xbox 360. Omdat mijn ps3 online problemen heeft. Maar dit is helaas nie mogelijk.
3.034 XP
01:46, 30 sep
Het ging me ook om de kwaliteit en de waarde van het spel, dat 9.6 voor een hollywood game om zo even te verwoorden en een kopie en plakken en vervolgens een sticker erop (ODST) een 9 kreeg slaat echt helemaal nergens op, er zijn geen professionele reviewers meer of ze zijn echt moeilijk te vinden.
3.012 XP
10:26, 2 sep
Voor de PS3 bezitters is Killzone 1 van de meest verkocht exclusive's...
2.066 XP
00:25, 30 sep
hee ben je je tong kwijt of zo?
ik vroeg je iets waroom reageer je niet erop en kom niet met een of andere smoes jij wou argumenteren kom ik met feiten raak je je tong kwijt goed.
ik geef je nog 1 kans mats je tong dan terug komt ga naar de site en kijk het zo lang je dat niet doet ga niet tegen me in want ik vind het echt zinloos alsof ik tegen eeen muur sta te praten!!!!
3.164 XP
00:35, 30 sep
De game is gewoonweg prachtig, dat heb ik ook toegegeven. Maar graphics zeggen mij totaal niks.
3.060 XP
00:43, 30 sep
3.164 XP
00:47, 30 sep
2.578 XP
00:54, 30 sep
1.862 XP
01:18, 30 sep
1.862 XP
01:20, 30 sep
3.034 XP
01:42, 30 sep
6.113 XP
06:38, 30 sep
372 XP
09:23, 30 sep
1.566 XP
12:20, 30 sep
Waarvoor zijn de nieuwe generaties consoles voor. Ik dacht voornamelijk voor de graphics, want op de xbox - ps2 kan je ook een game hebben met een goed verhaal en gameplay. En als je de consoles iets verandert ook online.
1.526 XP
13:55, 30 sep
954 XP
13:56, 30 sep
954 XP
13:56, 30 sep
Vind ik ook lekker veel
2.066 XP
14:15, 30 sep
dat is lekker weinig man o man jullie snappen het nog steeds niet he uncharted 2 heeft iets gedaan wat tot nu toe geen enkel game heeft kunnen doen de game is gewoon 100 procent we kunnen dagen jaaaaaren eeuwen erover zeuren maar dit is de waarheid.
der is geen enkel minpunt niet eens 1
anders had ik dat gehoord in de recensie vinden jullie niet?
ag en wat betreft koelkastje met dat wij ps3 altijd graphcis geil zijn wel , waroom kocht jij je xbots dan niet vanwege de grapchis en de games?
als de xbots die met betere grapchics kwam dan waren echt alle xbots bezitters even geil als de ps3 bezitters hoor want dat is het doel van de ps3 en de xbox.
mooiere grapchics moooiere gameplay en verhallijn met andre woorden mooiere games!!
dat is wat uncharted heeft bereikt maar niet iedereen is blij ermee!!
3.024 XP
14:21, 30 sep
1.108 XP
14:50, 30 sep
Btw waarom moet een reactie op een review altijd uitlopen op een fanboy war? Bedoel als je een playstation 3 hebt en haat hebt tegen xbox 360 hoef je niet bij elke review van een ps3 spel meteen doen van 'Zo'n game zie je niet op de xbox' en 'Op de xbox zal die veel lelijker zijn en blabla bla ik bedoel komop zeg gewoon of je hem goed vindt of niet maar niet bij elke review/nieuwtje over xbox en/of playstation meteen die hatelijke opmerkingen ertussen gooien ik bedoel wat bereik je er nou mee behalve geïrriteerde mensen en het eigenlijk wegjagen van mensen om een reactie achter te laten aangezien die alleen maar fanboy reacties ziet staan.
Bedoel er is niks mis mee met fan zijn van 1 bepaalde console en van de ander niks aan vinden maar laat iedereen dan toch lekker in zijn of haar waarde en boor niet steeds alles en iedereen in de grond als diegene geen playstation heeft!
3.060 XP
17:09, 30 sep
Ik vraag me al tijden af waarom je xbox360 boven ps3 zou kiezen en tot nu toe krijg ik daar maar geen antwoord op...
1.979 XP
15:33, 30 sep
Fout Crysis is denk ik wel mooier maar is wel een pc game..
3.703 XP
15:46, 30 sep
3.060 XP
17:04, 30 sep
3.034 XP
21:31, 30 sep
Vergelijken met de Top van de PC grafische games zoals Crysis VS Uncharted en Killzone 2
3.164 XP
19:42, 30 sep
3.060 XP
21:12, 30 sep
3.034 XP
21:31, 30 sep
Jullie 360 eigenaars liepen jaren geleden met de grootste mond de 360 heeft de beste grafisch de beste online de beste games, en nu zit je blijkbaar te huilen met een game zoals ODST wat gewoon Halo3 is met een sticker erop ODST en klaar.
Dat is pas genaaid voelen, over dom gesproken he
Dus peel jij maar met je ODST en ik ga morgen gewoon met de BETA aan de slag
1.566 XP
20:19, 30 sep
Waarom zouden er nieuwe consoles op de markt komen. Voor de graphics toch, dus dan heb jij toch genoeg aan een xbox of ps2?? Maar jij hebt toch een xbox360 gekocht.
2.066 XP
21:35, 30 sep
hee ik snap je daad werkelijk niet he of jij bent dom of je doet dom in iedere geval 1 van de 2 want:
waroom koopt men in hemels naam een ps3 of xbox als ze niet willen genieten van gamen?????????????????
welke woord snap je niet van de reden is dat men wilt gamen nieuwe manier van gamen meer grapchics meer gameplay leuker , leuker verhaallijnen , qua alles welke van dit allemaal snap je niet want ik ben het ten einde raad met jou of jij bent dom of je doet dom of je wilt gewoon graag aandacht.
als je aandacht wilt dan hier een lolly en een fles melk have fun!!
2.066 XP
21:37, 30 sep
correctie willem wij gaan dus ik jij en nog paar miljoenen !!
3.034 XP
21:39, 30 sep
En ik maar proberen me rustig te houden, nu moet hij nog harder huilen
3.164 XP
22:22, 30 sep
2.066 XP
23:30, 30 sep
hee kiddo wtf is mis met grapchics geil jullie xbotws fans waren dat ook met benadrukken op waren want xbox is niet meer de nummer 1 met grapchis dan wil je toch wel gaan afreageren op iemand of iets now doe dat ergens anders kiddo.
ga maar met je ODst spelen have fun
3.164 XP
23:43, 30 sep
En Odst heb ik niet, maar ik ga lekker met een game spelen die tenminste vernieuwend is: L4D.
3.034 XP
01:02, 1 okt
Hah, ik geloof er niks van dat geen ODST hebt, die heb je echt wel
Verder sloopt Uncharted 2 alle 360 games als het gaat om de gameplay en de grafische dingen
Take that
100 XP
00:20, 1 okt
3.164 XP
01:06, 1 okt
Kijk mn gamercard op t forum. En je ziet dat ik dat spel nog nooit gespeeld heb. Left 4 dead owned uncharted!
Ouderwets ? Deze game is nooit hetzelfde. En de graphics zijn voldoende, deze gameplay veegt de vloer aan met elke game op dit moment.
6.113 XP
20:09, 1 okt
3.886 XP
21:58, 1 okt
1.555 XP
11:48, 2 okt
599 XP
12:39, 2 okt
Verder kijk ik echt uit naar Uncharted 2, heb gisteravond nog even de eerste weer uitgespeeld.
2.681 XP
00:36, 4 okt
3.382 XP
16:38, 6 okt
1.862 XP
14:54, 16 okt
598 XP
10:29, 18 okt
2.502 XP
13:19, 20 okt
3.737 XP
11:41, 24 okt
4.270 XP
10:59, 3 nov
4.474 XP
20:04, 5 nov
194 XP
00:00, 20 mrt
187 XP
12:44, 27 mrt
998 XP
16:50, 20 mei
194 XP
13:27, 21 mei
477 XP
16:46, 30 okt