Skate 3 | PS3

Releasedatum: 14 mei 2010
Door Max van Zeeland, 2 mei 2010 om 19:00 | PS3, 360

Skate 3

Gespeeld - De laatste jaren wint de Skate serie veel aan populariteit ten koste van de Tony Hawk games. Na een onsuccesvol experiment uit de serie van Tony Hawk, kan Skate 3 misschien wel de genadeklap uitdelen, maar heeft het derde deel dat potentieel wel?

Zelfde principe, nieuwe omgeving
Iedereen kent Skate van de revolutionaire besturing, waarbij je met de rechter analoge stick alles uit de trukendoos haalde. In Skate 2 kwamen we weer in aanraking met deze innovatieve beturing, en nog wat andere vernieuwingen. Maar nu Skate 3 er bijna aankomt, moeten we toch even zoeken naar een compleet nieuw element om deze serie levend te houden.

Laten we maar beginnen met een nieuwe stad. Skate 3 speelt zich af in Port Carverton. Een leuke, hippe, moderne stad met genoeg obstakels en ramps om jou als skater de kans te geven om even flink te gaan shredden. In tegenstelling tot de stad uit Skate 2 worden de skaters in Port Carverton als helden onthaald. Skateboarden is helemaal geen misdaad in deze stad, en dat geeft een meer open gevoel in de hele game.

Skate 3 Screenshot 139963 Skate 3 Screenshot 141551 Skate 3 Screenshot 141549

Kleine toevoegingen
In Skate 3 leer je skateboarden bij de school van Coach Frank. Coach Frank is een lekker opgefokte dertiger die in zijn pubertijd is blijven steken. Maar hij kan wel iedereen leren skateboarden. De game maakt hier gebruik van door alles op een rustig tempo uit te leggen, waarbij de aanwijzingen duidelijk worden gegeven.

Natuurlijk zijn er ook nog wat extra tricks aan de game toegevoegd, en dus kan je goed zien dat ontwikkelaar EA Black Box constant probeert om mee te gaan met de tijd. Echter zijn het vooral kleine toevoegingen, en wordt er niets revolutionairs gedaan. De game zit nog steeds volgepakt met uitdagingen, je kunt bijna elke trick van jezelf in slow motion terugkijken, en er zijn nu meerdere moeilijkheidsgraden, maar echt vernieuwend is het niet.

Skate 3 Screenshot 133923 Skate 3 Screenshot 137782 Skate 3 Screenshot 137778

Skateboarden doe je samen
In Skate 3 hoef je niet alleen te skaten. Er is namelijk een uitgebreide multiplayer modus, waarin de nadruk op het teamverband ligt. Je kunt met groepen van drie skaters tegen elkaar strijden. Door met je team alle uitdagingen zo snel mogelijk te voltooien, win je het potje. Dit werkt erg lekker en zal waarschijnlijk ook een populaire modus in de uiteindelijke game worden.

Technisch niks veranderd
Naast toevoegingen aan de gameplay, moet elk nieuw deel er natuurlijk ook weer wat beter uitzien. Op dat punt lijkt ontwikkelaar EA Black Box echter te falen. Vergeleken met Skate 2 is er niet zoveel verbeterd, en dat is toch wel jammer.

Geen genadeklap, wel weer wat beter
Skate 3 biedt enkele welkome vernieuwingen, maar bevat helaas geen revolutionaire toevoegingen. Hierdoor voelt het spel vooralsnog aan als een Skate 2.5 in plaats van een volwaardig nieuw deel. De genadeklap voor Tony Hawk blijft nog even uit, maar evengoed loopt Skate nog wel een stuk voor. Hopelijk bevat de volledige game wat meer nieuws, want anders lijkt EA stil te staan met de serie. En dat is juist iets dat Tony Hawk eerder overkwam en die serie veel fans gekost heeft. Op 12 mei zullen we erachter komen, dan ligt Skate 3 in de winkels voor de PlayStation 3 en Xbox 360.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »

Reacties (10)

  1. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    19:06, 2 mei
    Kga hem toch niet kopen.
  2. Darkness's avatar
    Darkness
    4.813 XP
    19:07, 2 mei
    heb deel 2 nog niet gespeeld dus misschien is het beter om met deel 3 te beginnen
  3. Freddy-Krueger's avatar
    Freddy-Krueger
    92 XP
    19:12, 2 mei
    Ik sla deze game ook zeker over.
  4. sjeun's avatar
    sjeun
    2.593 XP
    20:04, 2 mei
    ook ik sla deze over.
  5. Cooky's avatar
    Cooky
    9.351 XP
    21:23, 2 mei
    Ik hoef hem ook niet,misschien dat ik wel uit de budgetbak haal.
  6. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.681 XP
    22:21, 2 mei
    Lol skategames ik heb ooit eens een tony hawk game gekocht en was wel leuk voor ff maar ik heb geleerd er geen meer te kopen
  7. Alyss's avatar
    Alyss
    3.024 XP
    13:30, 4 mei
    De oude skateboard games waren nog leuk. Dit laat ik liggen.
  8. dark-lord-11's avatar
    dark-lord-11
    988 XP
    10:28, 5 mei
    Skaten? Niks voor mij.
  9. AssassinsCreedII's avatar
    AssassinsCreedII
    1.410 XP
    15:08, 5 mei
    ziet er gaaf uit, maar haal hem denk ik niet, misschien als die in de budgetbak ligt of via bol.com ofzo Wink
  10. eriken1's avatar
    eriken1
    3.021 XP
    15:28, 5 jun
    nee sorry niks voor mij
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.