Sony CEO teleurgesteld, maar niet verrast door multiplatform Final Fantasy XIII
Eén van de grootste aankondigingen op de E3 van dit jaar was de Xbox 360 versie van het dertiende deel in de Final Fantasy serie. Sony reageerde hier nu op.
Maandag kwam naar buiten dat Final Fantasy XIII op de Xbox 360 gaat verschijnen, tegelijk met de PlayStation 3 versie in Europa en Noord-Amerika. Dit was een grote klap voor de PlayStation, dat sinds jaar en dag Final Fantasy als een exclusieve franchise had. CEO van Sony Computer Entertainment America, Jack Tretton, is echter niet heel verrast.
"Ik denk dat teleurgesteld een goede term hiervoor is. Verrast of het zien als iets dat voorkomen had kunnen worden? Niet echt."
Daarna gaat hij verder door te zeggen dat Sony zich nu vooral richt op eigen exclusives. Vanaf het begin van PlayStation is Sony nooit echt gezien als een software bedrijf, maar nu wordt er veel geïnvesteerd in de interne ontwikkeling van games. Microsoft daarentegen, geeft vooral haar geld uit aan third-party ondersteuning, aldus Tretton.
"Wij hebben de beslissing genomen om veel te investeren in interne ontwikkeling van games, het overgrote deel van ons budget en meer dan de helft van onze medewerkers over de hele wereld. We hebben onze basis opgebouwd en dat is waar wij ons geld aan uitgeven.
"Ik denk dat Microsoft het grootste deel van hun geld hebben besteed aan het in goede aard komen bij de third parties. Ik denk echter dat software bedrijven naar de situatie kijken en zeggen 'Er is geen bedrag groot genoeg om ons exclusief te laten ontwikkelen voor een platform.' In de toekomst denk ik dat dat nog moeilijker gaat worden, om third-party exclusives veilig te stellen. Bij exclusiviteit denk ik aan Resistance 2, LittleBigPlanet en Motorstorm."
Die laatste titels zijn allemaal games die door Sony zelf ontwikkeld worden en hoog op de verlanglijstjes van PlayStation 3 bezitters staan.



Mass Effect 3 demo vroeger beschikbaar met Facebook app
Ridge Racer Unbounded uitgesteld, krijgt speciale day-one editie
Vijf Vita games inmiddels beschikbaar op PSN
Volgende Xbox moet tien keer krachtiger zijn om Epic's Samaritan te draaien
DLC-lijst Street Fighter X Tekken al bekend voor release
Rick Astley op Valentijnsdag naar Rock Band
Reacties (17)
7.131 XP
09:01, 17 jul
2.921 XP
09:05, 17 jul
16.075 XP
09:32, 17 jul
4.041 XP
15:25, 17 jul
4.354 XP
09:06, 17 jul
4.846 XP
09:12, 17 jul
338 XP
09:19, 17 jul
Zo denkt MS er niet over... die denkt alleen maar aan exclusiviteit exclusiviteit... geld .. geld.. geld
16.075 XP
09:32, 17 jul
942 XP
09:54, 17 jul
Zonde maar oke. Je moet toch blijven leven in de wereld en denken aanjezelf dus $$$
1.010 XP
10:22, 17 jul
1.419 XP
11:05, 17 jul
5.063 XP
11:37, 17 jul
655 XP
13:34, 17 jul
wel jammer dat ie naar MS gaat, stelletje prutsers verdienen ons babytje niet *snif* mischien is een beetje concurentie idd wel goed, maar ze verdienen het gewoon niet
1.534 XP
15:42, 17 jul
773 XP
16:37, 17 jul
3.514 XP
19:43, 17 jul
529 XP
18:18, 13 aug