Prince of Persia | PS3

Releasedatum: 4 december 2008
Door Maurice de Boer, 5 mei 2008 om 13:35 | PS3, 360

Nieuwe Prince of Persia krijgt open wereld

Precies een week geleden kondigde Ubisoft officieel een nieuwe Prince of Persia aan. Prodigy, zoals de subtitel heet, wordt gehuld in cartoonachtige graphics en zal, zoals vandaag bekend is geworden, een open wereld bevatten.

Zoals al bekend was wordt de nieuwe Prince of Persia (PoP) gemaakt door Ubisoft Studio's Montreal. Dit is dezelfde studio waar de Sands of Time franchise vandaan komt.

Prince of Persia: Prodigy zal op dezelfde game engine lopen als degene Assassin's Creed gebruik van maakt, de Anvil engine. Toch zal het uiterlijk van de games veel van elkaar verschillen. Terwijl Assassin's Creed meer realistische graphics heeft, ziet PoP: Prodigy er cartoonachtig uit. Deze stijl is geinspireerd uit de Japanse film Princess Mononoke, en de games Okami en Street Fighter.

Producer Ben Mattes vertelt dat de nieuwe PoP game helemaal los staat van de zeer succesvolle The Sands of Time reeks. In Prodigy zul je als speler in een verlaten woestijn beginnen, waar een totaal nieuw verhaal je te wachten staat. Creative director Jean-Christphe Chuyot voegt daar aan toe dat je veel geconfronteerd wordt met fantasiën.

Het verhaal gaat over twee goden welke een conflict met elkaar hebben. Ormazd is de god van het licht, en zijn broer Ahriman is de god van het duister. Deze laatste god verstuurt een infectie wat de hele wereld in zijn greep houdt. Jij als Prince of Persia zult hier iets tegen moeten doen.

In vergelijking met andere Prince of Persia games, is dit deel een stuk opener. Het is geen free-roaming game als bijvoorbeeld Grand Theft Auto IV, maar je hoeft ook niet de ene na de andere missie te spelen, dit resulteert erin dat je als speler meer vrijheid krijgt. Het is een wereld waar je volledig de vrije keus hebt, heb je zin om dié missie te doen? Dan kan dat. Het verhaal zal zich aan jouw speelstijl aanpassen.

Verwacht geen gevechten als in Assassin's Creed, in Prodigy zul je als speler maar tegen één vijand tegelijk kunnen vechten. Dit geeft je meer het gevoel dat je telkens tegen een (eind)baas zit te vechten. Een (eind)baas is niet zomaar te doden, je zult al je ervaring en kracht in het gevecht moeten gooien om verder te kunnen gaan in het verhaal.

Er zal ook iets belangrijks in de game zitten wat betrekking heeft op het hele verhaal. Helaas wil Ubisoft hier tot dusver niks over vertellen. Verwacht Prince of Persia: Prodigy eind dit jaar voor de DS, PC, PlayStation 3 en Xbox 360.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Reacties (12)

  1. Azzwanker's avatar
    Azzwanker
    4.682 XP
    13:39, 5 mei
    ik ben benieuwd ik heb de sands of time helemaal uitgespeeld
  2. Gamegirl's avatar
    Gamegirl
    2.924 XP
    14:02, 5 mei
    Ik ook, ik weet nu al dat dit MIJN favo spel alle tijden gaat worden, kan NIET wachten tot deze uitkomt. Prince of Persia games zijn de enige die ik nooit verder verkocht heb, because I like it so much Very Happy
  3. nightwatcher's avatar
    nightwatcher
    4.354 XP
    14:29, 5 mei
    Ik ben met de eerste pop begonnen en hoop dat deze game daar ook weer wat van weg heeft.
  4. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    15:03, 5 mei
    Als ze de engine van AC gebruiken is het best wel wat jammer te noemen dat ze voor de cartoony graphics gaan en niet voor de meer realistische kant. Alleszins kijk ik toch uit naar een nieuwe Prince of Persia.
  5. bigomiee's avatar
    bigomiee
    219 XP
    15:04, 5 mei
    vind de nieuwe style maar niks dus ik ga hem niet halen
  6. X-Treme's avatar
    X-Treme
    538 XP
    16:07, 5 mei
    De nieuwe stijl heeft het voor mij helemaal verpest. Ik wil geen cartoon prince of persia spelen.
  7. Myst's avatar
    Myst
    1.320 XP
    16:12, 5 mei
    Cartoon lijkt me ook niks, had liever een realistische stijl gezien. Open World is wel leuk. Ben ook ooit begonnen op de SNES met PoP (Super GameBoy) Smile
  8. Placebo's avatar
    Placebo
    4.863 XP
    17:20, 5 mei
    i'm buying!!!
  9. Holderdash's avatar
    Holderdash
    1.419 XP
    18:47, 5 mei
    Cartoony vind ik zonde
  10. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    21:45, 5 mei
    Tja, maar misschien zien sommigen dat cartoony iets te veel als in de richting van kinderachtig. Op die eerste artwork is het best een strakke en een meer artistieke stijl.
  11. q4roel's avatar
    q4roel
    3.581 XP
    21:51, 5 mei
    Cartoony is niet per definitie slecht, neem nu The Windwaker, Okami, Viewtiful Joe.. Need I say more?
  12. Dordt-Elite's avatar
    Dordt-Elite
    7.131 XP
    09:09, 6 mei
    hoop dat ze aan de verwachtingen kunnen voldoen, lijkt me iig lekker om dan weer eens lekker vrij rond te kunnen rennen!!!
    eerdere delen waren door de vaste lijnen van het spel toch allemaal een beetje het zelfde maar dit lijkt me geweldig
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.