Capcom: 'Survival-horror markt te klein voor Resident Evil'
Naarmate de Resident Evil-franchise vorderde, werden de games steeds meer actie-georiënteerd. De reden hiervoor is volgens Capcom dat de markt voor survival-horror games te klein is.
Capcom krijgt in dat genre gewoonweg niet de verkoopcijfers die de ontwikkelaar wil zien. Vooral in de Verenigde Staten is dit het geval. Sinds Resident Evil 4 werden de delen in de franchise met steeds meer actie gevuld. Masachika Kawata, producent van Resident Evil: Revelations, zegt er het volgende over in een interview:
"Als we kijken naar de marketingdata van survival-horror games zien we dat de markt klein is vergeleken met Call of Duty en al dat soort actiegames. Een survival-horror Resident Evil kan dat soort verkoopcijfers niet behalen."
Kawata gaat verder door te zeggen geen afstand te willen doen van survival-horror. De ontwikkelaar hoopt buiten de genummerde delen in de Resident Evil franchise nog te experimenteren met verschillende genres. Voorbeelden hiervan zijn de recente spellen Resident Evi: Operation Raccoon City en Resident Evil: Revelations.
Ook is het volgens Kawata nog niet zeker of Resident Evil 6 de actie-georiënteerde trend van zijn voorgangers gaat voortzetten. Er is dus nog hoop voor de mensen die hopen op weer een survival-horror deel in de serie.
Resident Evil: Operation Raccoon City is de meest recente game in de Resident Evil franchise. Het is een spin-off die spelers een kijkje geeft achter de schermen bij het slechte farmaceutische bedrijf Umbrella. Verwacht hier binnenkort de recensie van.


DLC en Season Pass voor Metro: Last Light bekendgemaakt
Uitslag: Win 4x Metro: Last Light
Free Record Shop failliet
Eerste screenshots God-sim Skyward Collapse onthuld
Destiny onthult de 'Law of the Jungle' trailer
MotoGP 13 laat nieuwe Grand Prix circuit zien
Reacties (1)
2.361 XP
12:44, 24 mrt