Door Max van Zeeland, 26 februari 2010 om 14:23 | PS3

PlayStation 4 pas in verre toekomst

Er wordt alweer een aardige tijd gespeculeerd over wat de opvolger van de PlayStation 3 allemaal wel en niet kan, maar volgens Jack Tretton, de algemeen directeur van Sony Computer Entertainment America, is het nog lang geen tijd voor de PlayStation 4.

Toen de PlayStation 3 werd aangekondigd heeft Sony gezegd de console minimaal 10 jaar lang te willen gebruiken voordat het tijd werd voor iets nieuws. Als het aan de directeur van Sony Computer Entertainment America Jack Tretton ligt gaat dat misschien nog gehaald worden ook.

"We hebben zojuist het derde jaar van de PlayStation 3 afgesloten. Ik denk niet dat er iemand is die momenteel denkt, 'dit duurt maar vijf jaar, wat ligt er in het verschiet?' Ik kan me niet eens bedenken wat er technisch mogelijk is na de PlayStation 3 in een nabije toekomst.

Een vraag die mij vaak gesteld wordt is wanneer we de PlayStation 4 gaan zien. Als iemand de technologie kan creëeren die overtreft wat we nu op de PS3 kunnen, terwijl we die nu pas beginnen te benutten.

We zitten nu in de eerste 25 tot 30 procent van deze generatie. Ik hoop dat iemand in 2015 nog kan zeggen dat dat het jaar van de PlayStation 3 gaat worden. Dat we het er dan nog steeds over hebben," aldus Jack Tretton.

Er is dus nog geen PlayStation 4 te zien aan de horizon, en misschien wachten we over 5 jaar nog steeds op een aankondiging. In ieder geval blijkt maar weer dat Sony het volste vertrouwen heeft in haar eigen werk.

Reacties (26)

  1. IDWGROEP's avatar
    IDWGROEP
    2.726 XP
    14:36, 26 feb
    Sony hoeft ook nog niks nieuws te maken de PS3 kan nog wel een tijdje voor uit en dat weten ze ook wel.
  2. VunceMeister's avatar
    VunceMeister
    1.944 XP
    14:55, 26 feb
    dat zeggen ze toch ook!
  3. the_stigo55's avatar
    the_stigo55
    2.024 XP
    17:01, 26 feb
    Niet gelezen zeker.
  4. Darkness's avatar
    Darkness
    4.786 XP
    14:49, 26 feb
    beter duurt het nog lang voor er een nieuwe komt want ik heb mijn ps3 pas een jaar
  5. DaVe295's avatar
    DaVe295
    2.543 XP
    15:04, 26 feb
    Er is nog lang geen ps4 nodig de ps3 kan nog wel een tijd door.
  6. Jesse.B's avatar
    Jesse.B
    2.921 XP
    15:07, 26 feb
    ik denk niet dat iemand in 2015 zal zeggen "het jaar van de ps3" er dan al nieuwe consoles
  7. keon's avatar
    keon
    583 XP
    15:17, 26 feb
    Ik hoop het ook! Natuurlijk zit ik niet te wachten op weer een nieuwe console. De PS3 is bovendien lang niet uitontwikkeld.
  8. gamer_PS3's avatar
    gamer_PS3
    1.951 XP
    15:33, 26 feb
    Van mij hoeft het ook niet al te komenSmile
  9. OldskoolRikkie's avatar
    OldskoolRikkie
    3.505 XP
    15:33, 26 feb
    de ps3 kan nog een hele tijd mee.
    maar dat ze nu pas op 25 tot 30 procent zitten,is ook wel wat overdreven

    denk dat er over 5 jaar toch echt wel weer iets nieuws op de markt moeten komen van sony
  10. Hitman-Diesel's avatar
    Hitman-Diesel
    780 XP
    16:04, 26 feb
    goed zo, het wordt nu steeds meer duidelijk hoe krachtig de ps3 wel niet is. Zo zonde zijn als ze nu al over zouden schakelen op de ps4
  11. Frenzel94's avatar
    Frenzel94
    1.106 XP
    16:05, 26 feb
    idd de ps3 is nog lang niet op!
  12. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.680 XP
    16:36, 26 feb
    jua ps3 kan nog lang mee maar de x box daarintegen...
  13. kinghim's avatar
    kinghim
    851 XP
    17:20, 26 feb
    de xbox zouden ze inderdaad eens moeten gaan bekijken

    want die gaat niet echt veel jare meer mee helaas
  14. Cooky's avatar
    Cooky
    9.347 XP
    17:38, 26 feb
    De ps3 heeft nog zoveel potentie,dus voorlopig is het ook niet nodig.
  15. ActionWaction's avatar
    ActionWaction
    2.371 XP
    20:31, 26 feb
    2015 is een deal voor mij, genoeg tijd om nog te genieten van de ps3
  16. assaultpr0's avatar
    assaultpr0
    2.937 XP
    21:34, 26 feb
    lol, ik denk dat ms in 2012-13 wel komt met een nieuwe xbox, en dan heeft sony een verouderde console ten opzichte van ms, en hebben ze weer een grote voorsprong, way to go sony!
  17. Hitman-Diesel's avatar
    Hitman-Diesel
    780 XP
    14:08, 27 feb
    weet je hoeveel het kost een console te maken? En het zou wanbeleid van ms zijn als ze in 2012 al een nieuwe console uitbrengen. Het ontwikkelen van de xbox360 heeft enorm veel gekost, dat geld hebben ze nog lang niet ontvangen in de verkoop van de xbox360 console, games, accesoires etc. Het zal nog wel 5 jaar of langer duren voordat ze dat geld hebben terugverdiend. Triest dat jij met conclusies komt die nog geen eens waar zijn. Ik schat dat jij ongeveer 11 jaar bent gezien jouw lompe reactie(s)
  18. IDWGROEP's avatar
    IDWGROEP
    2.726 XP
    10:29, 27 feb
    Oorspronkelijk geplaatst door assaultpr0
    lol, ik denk dat ms in 2012-13 wel komt met een nieuwe xbox, en dan heeft sony een verouderde console ten opzichte van ms, en hebben ze weer een grote voorsprong, way to go sony!

    Dan moeten jullie duur betalen Nieuwe techniek kost veel en daar komt Microsoft niet onder uit. Jullie lopen nu al te klagen dat de PS3 duur is wacht op een nieuwe Xbox dan gaan we lachen.
  19. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    5.862 XP
    12:50, 27 feb
    Ja idd want dan heb ik een nieuwe console.
  20. aniss-j's avatar
    aniss-j
    460 XP
    11:24, 28 feb
    ik vind dit helemaal geen slecht idee van sony tuurlijk ik wil ook dat de ps4 komt maar jah de technology bestaat niet eens want de ps3 bijv draait al op FULL-hd en hoger kan nu nog niet.trouwens de ps3 doet het goed een prachtige console
    en jah de meeste vinden hem nu al duur laat staan want er dan voor prijskaartje staat bij de volgende generatie
  21. ComEpsilon's avatar
    ComEpsilon
    5.063 XP
    13:12, 28 feb
    Is goed da ze nog niet van plan zijn met de PS4 te komen, want PS3 kan zeker nog tijdje mee en ik heb echt geen zin om weer een nieuwe console te kopen
  22. ghalid18's avatar
    ghalid18
    3.882 XP
    15:04, 28 feb
    van mij mag PS4 komen binnen 3 jaar ofzo
  23. inva1337's avatar
    inva1337
    2.932 XP
    15:32, 28 feb
    Als je om de 5 of 6 jaar gewoon 600,- neer moet leggen dan word het weer bijna voordeliger om een pc te kopen. Er vanuit gaande dat de pc voor veel meer inzetbaar is en de games van 20/25 euro per game goedkoper te krijgen zijn Smile. En bij de xbox heb je ook nog 5 jaar lang een abbo waar je flink voor betaald.

    Als je een beetje zelf pc's in elkaar kan knutselen dan kun je voor dat geld een prima pc neerzetten die over de kwaliteit van een console heen gaat.
  24. Hitman-Diesel's avatar
    Hitman-Diesel
    780 XP
    18:50, 28 feb
    mooi om te horen, in de ps3 zit nog genoeg potentie
  25. pir's avatar
    pir
    3 XP
    15:36, 26 mei
    Sony wil tussen eind dit jaar en zomer volgend jaar een 3D functie voor PlayStation 3 maken beschikbaar voor de daarvoor gemaakte TV's ik dacht dat Sony er zelf al een of twee Full HD 3D TV's op de markt had gebracht Smile
  26. yevve's avatar
    yevve
    1.378 XP
    18:58, 24 jan
    Khoop dat ps 3 nog even blijft. Heb absoluut geen zin om nog een 4 te kopen :p.
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.