Door Theo Weber, 26 november 2009 om 11:05 | PS3

Games in doosjes blijven bestaan volgens Sony

Tegenwoordig is het mogelijk om games te downloaden op je console. Deze digitaal gekochte games worden dan niet in de kast, maar op de harde schijf van de console gezet. Toch verdwijnen de games niet uit de schappen volgens Sony.

We kunnen al een tijdje games digitaal aanschaffen, om ze vanuit de harde schijf van de console te spelen. Dit heeft natuurlijk zo zijn voordelen, maar al die leuke doosjes in de kast zouden hierdoor wel eens kunnen verdwijnen.

Volgens Andrew House zal dit voorlopig echter nog niet gaan gebeuren. Sony gaat namelijk gewoon door met het uitbrengen van games op een schijfje. Dit zou volgens House voorlopig ook niet anders kunnen, daar het formaat van de games nu al redelijk groot is.

"Vergis je niet. Als je naar PlayStation 3 games kijkt en het formaat wat ervoor beschikbaar is ziet, is het duidelijk dat de verpakte games voorlopig nog nergens naartoe gaan," aldus House.

Uiteindelijk zit het er natuurlijk dik in dat we games alleen nog maar via het internet kunnen kopen, maar voorlopig hoeven we ons over de PlayStation games dus geen zorgen te maken.

Reacties (26)

  1. oRiginal_G's avatar
    oRiginal_G
    2.990 XP
    11:10, 26 nov
    vind digitaal ook wel wat hebben
    geen dvd of blue ray in stoppen als je wil gamen
  2. flipse's avatar
    flipse
    1.861 XP
    11:17, 26 nov
    jA IDD voor de gemakzuchtige mens als ik....
  3. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    2.897 XP
    11:23, 26 nov
    Kleine games downloaden, grote games op schijfjes kopen. Zo moet het zijn volgens mij want ik ga echt geen 40Gb downloaden, dan is mijn PS3 na 5 spellen vol.
  4. Julian's avatar
    Julian
    5.538 XP
    12:16, 26 nov
    In die tijd hebben we al veel grotere HDD's.
  5. Julian's avatar
    Julian
    5.538 XP
    12:15, 26 nov
    Kunnen ze wel zeggen, maar ik zie het al wel snel gebeuren.
  6. Robin's avatar
    Robin
    2.055 XP
    12:42, 26 nov
    Ik zie het niet snel gebeuren en vind het ook een logische uitspraak gezien de verkoopcijfers/recensies van de PSP GO!
  7. gamefreak046's avatar
    gamefreak046
    458 XP
    12:46, 26 nov
    liever niet doosje vind ik zelf beter en je schijf raakt toch dan sneller vol ?
  8. Deznia's avatar
    Deznia
    642 XP
    12:47, 26 nov
    ik hecht niet zoveel waarde aan een doosje. je gooi het toch maar in je kast en kijkt er nooit meer na, tenminste zo gaat het bij mij.plus me kast staat helemaal vol met die hoesjes , ken inmiddels wel een bibliotheek beginnen .Tongue

    ik vind het wel flex in ieder geval digitaal kopen.
  9. wolfsran's avatar
    wolfsran
    84 XP
    12:58, 26 nov
    Ik denk wel dat fysieke mediadragers altijd wel zullen blijven bestaan. Waarschijnlijk wel minder en duurder. Alleen voor de echte verzamelaars die graag iets in hun kast hebben staan en voor wie gamen als hobby net dat ietsje meer betekent.
  10. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    2.897 XP
    13:23, 26 nov
    Ja zat ik ook aan te denken, dat je in de toekomst alles kan downloaden en maar een select aantal games op schijf kan kopen (soort collectors editions) met extra's enzo.
  11. Cooky's avatar
    Cooky
    9.347 XP
    13:33, 26 nov
    Ik heb liever mijn games in een doosje met handleiding helemaal kompleet.
  12. vdskull's avatar
    vdskull
    92 XP
    13:43, 26 nov
    Ik denk dat dit nog wel even duurt! Geef mij maar een hoesje, boekje en disk. Trouwens als je alles moet downloaden en opslaan op je console zit ie uiteindelijk ook vol en dan...
  13. monoliet's avatar
    monoliet
    1.727 XP
    14:14, 26 nov
    ben voorstander van disk . heb ik controlle over en niet de uitgevers . als servers plat ligen kan je met disk spellen met hd die informatie vraagt aan servers wegens controlle, kan je niets doen .
  14. Campagne84's avatar
    Campagne84
    571 XP
    14:16, 26 nov
    ik hou wel van doosjes, je ziet je collectie groeien. maar ik moet zeggen dat ik die arcade spellen wel goed vind om te downloaden.
    maar misschien wil ik wel over 50 jaar een toekomstige old school game spelen kan je hem niet meer downloaden. en voor de luiheid is het wel lekker om geen schijfjes te verwisselen.
  15. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    14:29, 26 nov
    Natuurlijk blijft dat bestaan.
  16. luc89's avatar
    luc89
    1.730 XP
    14:55, 26 nov
    Ik vind het ook wel een mooi gezicht zo'n hele rij met doosjes naast elkaar
  17. Darkness's avatar
    Darkness
    4.786 XP
    15:20, 26 nov
    ik heb liever een doosje met boekje in de kast staan
  18. ThumbsUp's avatar
    ThumbsUp
    878 XP
    16:27, 26 nov
    Ik heb ook veel liever het doosje in de kast staan. Heb je nog eens wat beweging als je een ander spel wilt spelen! Tongue

    En het geval van trage playstations omdat de schijven vol staan heb je dan ook geen last van.
  19. DraG's avatar
    DraG
    48 XP
    16:42, 26 nov
    Doosjes zullen waarschijnlijk nog wel even mee gaan, maar wie weet over 50 jaar?
  20. inva1337's avatar
    inva1337
    2.932 XP
    17:08, 26 nov
    En wat als ze gewoon doosjes verkopen met codes er in? Dat bestaat al langer en dan heb je gewoon het doosje en boekje maar zit je niet te klooien met een disc. En ze zullen altijd in winkels blijven verkopen dus iets tastbaars zal voorlopig wel blijven bestaan.

    Nog lang niet iedereen is er klaar voor om alles online aan te schaffen.
  21. DominusNL's avatar
    DominusNL
    3.376 XP
    17:09, 26 nov
    Ik heb liever de game op een disk. Mocht mijn console het ooit begeven, dan heb ik in ieder geval de game nog. Ik hoorde namelijk dat een gebruiker nu aan zijn console verbonden is en dus niet op een andere console in kan loggen om daar verder mee te gaan. Geen idee of dit waar is.
  22. Dravir's avatar
    Dravir
    7.587 XP
    19:25, 26 nov
    harde schijf kan je er altijd vanaf halen en op een nieuwe console doen !
  23. Dravir's avatar
    Dravir
    7.587 XP
    19:25, 26 nov
    ik heb liever een doos of map vol met games dan een 0,5tb harde schijf waarop ze staan Wink
  24. Dordt-Elite's avatar
    Dordt-Elite
    7.131 XP
    20:03, 26 nov
    zoals we al eens eerder hebben gezegd, geloof zelfs dat dit onderwerp al eens was aan gesneden op het forum
  25. Deznia's avatar
    Deznia
    642 XP
    11:33, 27 nov
    @DominusNL

    je ben wel verbonden met console maar als je nieuwe console koop omdat je ouwe verrot is ken je gewoon je profiel recovere . daar op woord ook bij gehouden wat je allemaal heb gedownd dus ken je altijd alles gratis weer downloaden .

    zou anders idd best wel gaar zijn.
  26. stephanj10's avatar
    stephanj10
    4.243 XP
    19:06, 27 nov
    ik heb liever het doosje want ik heb nooit genoeg ruimte op me schijf.
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.