Door Tristan Brinkman  1 juli 2009 om 14:35 | PS3

Slechts één PS3 first-party titel meer dan een miljoen keer verkocht

De PlayStation 3 doet het niet bijster goed, maar goed genoeg om verschillende exclusieve games te krijgen. Maar één titel van Sony zelf daarentegen heeft meer dan een miljoen verkochte exemplaren op zijn naam staan in de Verenigde Staten.

De first-party game Resistance: Fall of Man is de enige titel van Sony die meer dan een miljoen exemplaren verkocht heeft. De opvolger van Resistance: Fall of Man deed het minder goed en verkocht tussen de 500.000 en 750.000 exemplaren. Het betreft losse verkopen en niet de gebundelde exemplaren en het zijn de cijfers uit Amerika:

Matt Matthew, woordvoerder van de website GameSetWatch, heeft laten weten dat hij denkt dat Sony waarschijnlijk geen nieuwe series meer gaat ontwikkelen tot de verkoopcijfers beter zijn. In plaats daarvan kunnen ze zich beter richten op sequels.

Op de E3 werd de tweede Uncharted game met veel bombarie uit de doeken gedaan en kondigde Tretton aan dat de Uncharted: Drake’s Fortune meer dan 2.6 miljoen keer verkocht is. Volgens Matthew kan dat goed kloppen, maar volgens hem zijn de games die gebundeld waren met een PlayStation 3 daarbij meegeteld.

Matthew had het ook nog even over de verkoopcijfers:

“Mensen kunnen misschien zeggen dat het niet eerlijk is om de cijfers van de PlayStation 3 te vergelijken met die van de Xbox 360 of de Wii. Maar het is heel simpel: Sony is een van de grootste software ondernemingen van de afgelopen drie jaar, maar zijn ze net zo succesvol als die van Microsoft of Nintendo? (…) De titels van Sony zijn simpelweg niet zo aantrekkelijk als de games op de Xbox 360 of de Nintendo Wii,” aldus Matthew.

Het is erg jammer dat Sony zulke verkoopcijfers haalt, want titels als Killzone 2 en MotorStorm: Pacific Rift zouden toch vele malen meer moeten kunnen verkopen.

Reacties (15)

  1. Cooky's avatar
    Cooky
    9.347 XP
    14:41, 1 jul
    Daar komt inFamous ook nog wel bij te staan.Very Happy
  2. InStaKiLL's avatar
    InStaKiLL
    3.149 XP
    14:43, 1 jul
    Erg lage verkoopcijfers. Halo 3/gears of war 1,2/left 4 dead/ninja gaiden 2. Hebben zelfs meer dan 1 miljoen verkochte exemplaren.
  3. Skire's avatar
    Skire
    1.559 XP
    17:43, 1 jul
    hmm dit is alleen amerika. overall, dus met Europa erbij, verkopen first party titles juist erg goed!

    check www.vgchartz.com !
  4. Maarteuh_BE's avatar
    Maarteuh_BE
    1.030 XP
    15:14, 1 jul
    Bijna Allemaal launch tittels
  5. Azzwanker's avatar
    Azzwanker
    4.669 XP
    15:19, 1 jul
    Hmm begrijpenlijk. Install-base was niet hoge Smile maar toch prima cijfers.

    X360 heeft niet eens zoveel first-party titels Smile haha dus bij elkaar opgeteld toch gtoed Smile
  6. Teuszje's avatar
    Teuszje
    645 XP
    15:29, 1 jul
    LBP was te verwachten, had wel boven de miljoen verwacht eigenlijk...
  7. ArjenS's avatar
    ArjenS
    857 XP
    16:12, 1 jul
    Killzone 2 staat best laag...
  8. Y-lo's avatar
    Y-lo
    2.502 XP
    16:42, 1 jul
    dit bericht is ook al bij ps3 focus te zien en deze cijfers zijn gebaseerd op amerikaanse cijfers.. en de cijfers kloppen wereldwijd zowieso niet want gt prologue 5 is al een paar miljoen keer verkocht. En de makers van motorstorm zijn toen door sony gekocht omdat motorstorm meer dan een miljoen had verkocht als launchgame. deze cijfers kloppen zeker niet.. zo kan ik wel doorgaan
  9. troy007's avatar
    troy007
    669 XP
    16:48, 1 jul
    Zoals hier boven wordt gezegd het zijn alleen de verkopen van de VS en niet van Europa en Japan. Dus er zijn nog veel meer verkochte exemplaren.
  10. black2death's avatar
    black2death
    2.362 XP
    17:05, 1 jul
    is alleen NA en niet EU en JP klopt niets van deze cijfers want gt prologue 5 is zeker zoals y lo zegt al meer dan een miljoen keer verkocht

    "Het betreft losse verkopen en niet de gebundelde exemplaren en het zijn de cijfers uit Amerika" dit zegt het zelf
  11. ComEpsilon's avatar
    ComEpsilon
    5.063 XP
    17:19, 1 jul
    Niet zo goed, maar tel er idd EU en Japan bij op en je krijgt hoge cijfers hoor
  12. TmoomT's avatar
    TmoomT
    2.064 XP
    18:16, 1 jul
    Hot Shots Golf is ook zeker een mooie toevoeging.
  13. SyncPeter's avatar
    SyncPeter
    394 XP
    00:53, 2 jul
    Killzone gaat het zeker nog halen Wink.
  14. Cris's avatar
    Cris
    528 XP
    10:57, 2 jul
    Ja, hallo... het is krisistijd. Beetje voorzichtig aandoen met kopen. M'n laatste aanschaf was LittleBigPlanet.
  15. monoliet's avatar
    monoliet
    1.727 XP
    19:28, 2 jul
    men bekijkt dit verkeerd : xbox excluzieves zijn er minder maar als er een is dan vliegd iedereen er op af. meer ps3 excluzieves + minder ps3 verkocht = meer versprijd over de games = minder verkoop. res1 verkocht goed = er was niks anders op dat moment
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.