Deus Ex: Human Revolution | PC

Releasedatum: 26 augustus 2011
Door Eke Bosman  22 augustus 2011 om 18:00 | PC, 360, PS3

Deus Ex: Human Revolution

Deus Ex: Human Revolution belooft groots te worden. Na twee impressies lijkt het er op dat het spel misschien wel het beste van het jaar wordt. Maar ja, wat zijn impressies? Een recensie, daar gaat het pas om.

Opvallend is dat Deus Ex: Human Revolution niet zo’n grote hype is, terwijl het die titel eigenlijk wel verdient. Maar nee, games als Gears of War, Uncharted en Skyrim krijgen de meeste aandacht. Misschien is dat wel goed geweest voor Eidos Montreal, de ontwikkelaar van het spel. Daardoor heeft het bedrijf in de afgelopen maanden met een gerust hart de puntjes op de i kunnen zetten.

De wereld van augmentations
Voor de mensen die de laatste tijd onder een steen hebben gelegen, is het wel aardig van de schrijver van deze recensie om uit te leggen waarover precies Deus Ex: Human Revolution gaat. Het spel neemt je mee naar 2027, 25 jaar voor de gebeurtenissen van het eerste Deus Ex spel. Je kruipt in de huid van Adam Jensen, hoofd beveiliging van Sarif Industries. Dat bedrijf is vooral bezig met het ontwikkelen van nanotechnologieën en de zogenaamde augmentations.

De ontwikkeling van augmentations is mede tot stand gekomen door de groeiende angsten in de samenleving. Niet alleen de angst voor het kwaad, maar elk kwaad heeft weer angst voor vele andere soorten kwaad. Daarom zijn er verschillende organisaties begonnen met het ontwikkelen van dat soort technologieën, om er zo voor te zorgen dat jij de sterkste blijft. Augmentations zorgen ervoor dat lichaamscellen versterkt worden. Adam Jensen heeft er niks mee, totdat…

…de hel uitbreekt in het hoofdgebouw van Sarif Industries. Een onbekende organisatie dringt het gebouw binnen. Adam Jensen probeert de boel, en vooral zijn ex-geliefde Megan, te redden. Helaas lukt dat niet en wordt hij zelf slachtoffer van de invasie. Einde spel? Nee. Jensen wordt gered, maar dan wel door augmentations. Zijn hele lichaam zit eronder. Ze nemen de leiding over zijn leven over. Wat moet hij ermee doen? Wel, erachter komen wie dit allemaal heeft gedaan.

Supersoldaat
Even terug naar die augmentations. Deze zorgen ervoor dat Adam een soort van supersoldaat wordt. Hij kan ineens door muren kijken, hele zware dingen optillen, noem maar op. Deze eigenschappen komen goed van pas, zeker in een wereld als die van Deus Ex: Human Revolution. In het toekomstige Detroit loop je rond en zie je van alles gebeuren. Maar dan ook echt alles. De wereld is groot en je merkt dat je nadrukkelijk onderdeel bent  van de samenleving. De meest nutteloze dingen zijn aanwezig, wat juist het spel zo mooi maakt. Zoals er achter komen dat een collega van je vreemdgaat, of te horen krijgen dat je de dames-wc hebt bezocht. En dan voel je je nog betrapt ook.

Het maakt helemaal niet uit wat je allemaal doet in het spel. Eidos Montreal wil je vooral de vrijheid geven. Wil je liever een slechterik zijn? Dat kan. Ben je liever diplomatiek en wil je alles oplossen? Dat kan ook. Of ben je slim, en vermoord je alleen de slechteriken? Ook dat is mogelijk. Maar ja, hoe wil je dat doen? Gewoon keihard knallen, of lekker sluipen? Aan jou de keuze. Wil je eerst die ene missie doen, of juist die andere waardoor je daarvoor extra informatie krijgt? Ook hier mag jij zelf kiezen.

Merk je de vreugde die je nu ineens voelt? Of blijf je nog sceptisch, omdat in menig artikel over Fable III en Dragon Age 2 gepraat werd? Ja, dan is je scepsis wel terecht. Maar maak je geen zorgen. Hier is je vrijheid ongekend. De keuzes die je krijgt, hebben zó’n grote impact op het verdere verloop van het spel, dat je het niet eens doorhebt. Kijk, dat is nou net zo als in het echt.

 

Gevechten
Is het een soort Second Life, of zoiets? Nee. Natuurlijk zit in een spel als Deus Ex: Human Revolution de nodige actie. Genoeg zelf. Maar het maakt dus niet uit of je de actie opzoekt. Het kan ook anders. Door de punten die je verdient kun je beslissen welke kant je op wilt gaan. Zo is het mogelijk om een ster in het hacken te worden, maar je kunt ook je zogenaamde adelaarsoog verbeteren waarmee je de tegenstander op briljante wijze kunt verrassen. Maar voor de mensen die actie willen, is er gelukkig een geruststelling: lekker knallen mag ook in dit spel.

Wel jammer dat je erg snel dood kunt gaan in het spel. Lekker gaan knallen à la Bulletstorm gaat niet echt lukken, want na vier kogels door je hart ben je er toch écht wel geweest. Een beetje jammer, want voor de mensen die geruisloos willen knallen is het behoorlijk pittig. Maar het kan wel, zolang je maar behendig bent en over veel concentratievermogen beschikt. Dan kun je in feite een echt goede speler worden. Je merkt ook al gauw wanneer je beter wordt.

Geen L.A. Noire
Om even terug te komen op het gevoel dat je op geweldige wijze in het spel wordt gezogen. Het is niet altijd zo dat je je in de zevende hemel bevindt. Weliswaar zitten de dialogen goed in elkaar, toch hebben ze niet het niveau van L.A. Noire. Bij menig game is dat niveau te veel gevraagd, maar Deus Ex: Human Revolution had zeker de potentie om dat te benaderen. Soms komen de personages wel eens wat té voorspelbaar over en weet je al gauw welke kant ze op willen gaan.

 

Als een film
Gelukkig wordt dit minpunt gecompenseerd door de goede voice-acting van onder andere tv-acteur Elias Toufexis, die al vaker in andere games de stem van verschillende personages deed. Hetzelfde geldt voor andere personages in Deus Ex: Human Revolution. Daarnaast is ook het geluid, en met name de soundtrack - die wat doet denken aan de film Requiem For A Dream - prachtig.

Wat te denken  van het grafische gedeelte? Ook dat ziet er verbluffend uit. Detail na detail, het is allemaal prima uitgewerkt. Het toekomstige Detroit ziet er grimmig, maar wel ontzettend mooi uit. Van binnen zijn de gebouwen geweldig, je zult zelfs op enkele bureaus in een kantoor gemorste koffievlekken ontdekken. Het zit ‘m in de kleine details die het spel zo compleet maken.

Game van het jaar?
Deus Ex: Human Revolution neemt een grote voorsprong op al haar andere concurrenten. Mede dankzij de vroege releasedatum zal het spel ongetwijfeld vaak over de toonbank gaan, en dat is geen wonder. Het is een topspel. Vooral die kleine, maar toch geweldige details  zorgen ervoor dat Deus Ex: Human Revolution als een hele prettige ervaring voelt. Dat heb je niet vaak bij games. Dit spel speel je niet alleen voor je vermaak, maar ook voor een ervaring. Een ervaring die Deus Ex: Human Revolution heet. Wát een spel. Tot nu toe het spel van het jaar.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »
  • Vrijheid, blijheid
  • Zit ontzettend goed in elkaar
  • Je mag écht doen wat je wilt
  • Conversaties konden beter
9,6Essentieel

Reacties (44)

  1. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.015 XP
    18:08, 22 aug
    Een 9.6?!? WTF! NERDGASM Tongue Hebben, hebben, hebben! Very Happy
    Nog maar een paar nachtjes te gaan Very HappyVery Happy
  2. OwningJigsaw's avatar
    OwningJigsaw
    1.449 XP
    18:09, 22 aug
    9,6 is een heel mooi cijfer.
    Ik zit er nog over na te denken om hem te kopen maar ik denk dat ik hem ruil voor een ander spel die ik in 2012 uitgespeeld heb ofso.
  3. Alteriss's avatar
    Alteriss
    585 XP
    18:22, 22 aug
    Ok, ik ben er uit. Ik ga deze kopen :O
  4. Musti's avatar
    Musti
    2.149 XP
    18:46, 22 aug
    Denk dat het net zoals Crysis 2 zal uitpakken: Groots over gesproken maar uitendelijk bleek het crap te zijn. Ik hoop natuurlijk niet dat dit ook gebeurt met Deus Ex.
  5. hostal's avatar
    hostal
    17 XP
    21:34, 22 aug
    Jij bent veel te pessimistisch.
  6. Alteriss's avatar
    Alteriss
    585 XP
    18:52, 22 aug
    Reactie van Musti

    Denk dat het net zoals Crysis 2 zal uitpakken: Groots over gesproken maar uitendelijk bleek het crap te zijn. Ik hoop natuurlijk niet dat dit ook gebeurt met Deus Ex.



    Ik vond Cysis 2 campaign anders best wel epic ;P Ik vond de multiplayer wel tegenvallen maar dat had ik ook verwacht.
  7. kuroda's avatar
    kuroda
    60 XP
    18:53, 22 aug
    Ik ben heel erg enthousiast over deze game maar toch houdt iets me tegen... Hoe zit t nou eigenlijk met de camera? Is alles first person? Ik lees het namelijk nergens, en in de screens zie ik alleen een gun maar als je melee acties in de filmpjes ziet zie je het in third person, hoe werkt dat?
  8. cas_09's avatar
    cas_09
    378 XP
    18:58, 22 aug
    Oh...OH...Oehhh...AH!!!
    You like me playing with my joystick? Yeah, I like playing you too...
    *dr00lz*
  9. pimonpon1's avatar
    pimonpon1
    2.488 XP
    18:59, 22 aug
    Wat een 9.6 ???? Ik had hem toch al besteld dus dit maakt het een goeie keuze ;-)
  10. mathy 16's avatar
    mathy 16
    2.471 XP
    19:08, 22 aug
    Reactie van kuroda

    Ik ben heel erg enthousiast over deze game maar toch houdt iets me tegen... Hoe zit t nou eigenlijk met de camera? Is alles first person? Ik lees het namelijk nergens, en in de screens zie ik alleen een gun maar als je melee acties in de filmpjes ziet zie je het in third person, hoe werkt dat?



    Als je gewoon rondloopt is FPS en als je cover neemt is het TPS
  11. Chekelucky's avatar
    Chekelucky
    1.011 XP
    19:51, 22 aug
    jammer genoeg Sad
  12. l3ulletBoy's avatar
    l3ulletBoy
    3.587 XP
    20:06, 22 aug
    Aight, lekkere eindbeoordeling. Zeker een game die ik ga aanschaffen.
  13. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.015 XP
    20:34, 22 aug
    Reactie van Musti

    Denk dat het net zoals Crysis 2 zal uitpakken: Groots over gesproken maar uitendelijk bleek het crap te zijn. Ik hoop natuurlijk niet dat dit ook gebeurt met Deus Ex.



    Dit is echt belachelijk. Crysis 2 werd echt overhyped door die kloten graphics... Spel zat vol met buggs en het verhaal was niet echt boeiend. De multiplayer van Crysis 2 is al helemaal te triest voor woorden...
    Deus Ex wordt totaal niet gehyped, terwijl Deus Ex het verdient!
  14. Musti's avatar
    Musti
    2.149 XP
    20:47, 22 aug
    Reactie van ID a n ii e Lz

    Reactie van Musti

    Denk dat het net zoals Crysis 2 zal uitpakken: Groots over gesproken maar uitendelijk bleek het crap te zijn. Ik hoop natuurlijk niet dat dit ook gebeurt met Deus Ex.



    Dit is echt belachelijk. Crysis 2 werd echt overhyped door die kloten graphics... Spel zat vol met buggs en het verhaal was niet echt boeiend. De multiplayer van Crysis 2 is al helemaal te triest voor woorden...
    Deus Ex wordt totaal niet gehyped, terwijl Deus Ex het verdient!



    Ah nee? Het wordt totaal niet gehyped? Een 9,6 en enkel maar hoge verwachtigen van het spel. Dat heet dus een hype. Ik hoop dat het spel daadwerkelijk die 9,6 waard is want heb hem zelf ook besteld.
  15. G.A.M.E.B.O.Y's avatar
    G.A.M.E.B.O.Y
    3.241 XP
    21:20, 22 aug
    Jongen,wat heb jij toch met Hype's?! Jij denkt dat ALLES een hype is!! Eerst is het de XGN kroeg,omdat ze vragen of Je Battlefield op CoD haalt,nu is het Deus Ex,omdat het een hoge recensie heb gekregen uit impressies.Wat is het volgende?!
  16. B--T--B-8's avatar
    B--T--B-8
    7.230 XP
    00:38, 23 aug
    Reactie van Musti


    Ah nee? Het wordt totaal niet gehyped? Een 9,6 en enkel maar hoge verwachtigen van het spel. Dat heet dus een hype. Ik hoop dat het spel daadwerkelijk die 9,6 waard is want heb hem zelf ook besteld.



    Ten eerste snap ik niet hoe deze game precies gehyped is.
    Maar als een gehypte game uiteindelijk niet zo goed is beinvloed het de score juist alleen maar negatiever.
  17. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    2.357 XP
    20:58, 22 aug
    Reactie van Musti

    Ah nee? Het wordt totaal niet gehyped? Een 9,6 en enkel maar hoge verwachtigen van het spel. Dat heet dus een hype. Ik hoop dat het spel daadwerkelijk die 9,6 waard is want heb hem zelf ook besteld.



    Sorry, maar weet je uberhaubt wel wat een hype is? Dus in jouw hoofd is een spel al gehyped als ie een hoge recensie score krijgt? Serieus....
    En het hebben van hoge verwachtingen van een spel staat ook niet gelijk aan een hype.
  18. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.015 XP
    21:02, 22 aug
    Reactie van Musti

    Reactie van ID a n ii e Lz

    Reactie van Musti

    Denk dat het net zoals Crysis 2 zal uitpakken: Groots over gesproken maar uitendelijk bleek het crap te zijn. Ik hoop natuurlijk niet dat dit ook gebeurt met Deus Ex.



    Dit is echt belachelijk. Crysis 2 werd echt overhyped door die kloten graphics... Spel zat vol met buggs en het verhaal was niet echt boeiend. De multiplayer van Crysis 2 is al helemaal te triest voor woorden...
    Deus Ex wordt totaal niet gehyped, terwijl Deus Ex het verdient!



    Ah nee? Het wordt totaal niet gehyped? Een 9,6 en enkel maar hoge verwachtigen van het spel. Dat heet dus een hype. Ik hoop dat het spel daadwerkelijk die 9,6 waard is want heb hem zelf ook besteld.



    Ik heb het over hypen in het algemeen.
    XGN geeft Deus Ex een 9.6 dat noem ik niet meteen hypen... Ze beoordelen gewoon een game... In het algemeen wordt Deus Ex totaal niet gehyped en Crysis 2 helaas wel.
  19. BreakawayWouter's avatar
    BreakawayWouter
    1.087 XP
    21:15, 22 aug
    ECHT een mooi cijfer ik krijg hem bijna kan niej wachten manVery Happy En dan In Weekend Kapot Spelen Samen met ID a n ii e Lz Very Happy Word een chill weekend
  20. Musti's avatar
    Musti
    2.149 XP
    21:24, 22 aug
    Dudes, met jullie kinderen valt er gewoon niet te praten.
  21. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.015 XP
    21:31, 22 aug
    Reactie van Musti

    Dudes, met jullie kinderen valt er gewoon niet te praten.



    Jullie kinderen? Gozer zal ik eens ff kinderachtig gaan doen...
    Google wat een hype nou daadwerkelijk inhoudt en kom dan terug, want met jou valt nu gewoon niet te praten.
  22. G.A.M.E.B.O.Y's avatar
    G.A.M.E.B.O.Y
    3.241 XP
    21:56, 22 aug
    Tss,het is niet voor het eerst Rolleyes
  23. grangeke's avatar
    grangeke
    3.572 XP
    18:07, 24 aug
    Ik ben met hem ook al een discussie aangegaan (musti) en hij sprak zichzelf altijd tegen.

    Ik ownde hem zal ik maar zeggen, in alles wat ik zei.
  24. Sabro's avatar
    Sabro
    3.545 XP
    22:05, 22 aug
    Een game is gehyped als er een paar maanden voor de release al heel hoge verwachtingen worden gekweekt en er veel nieuws over een game vrijkomt. (BF EN COD). Op Wikipedia staat: (Ik zeg niet dat dit een goede bron is maarja ik heb geen zin om verder te zoeken Tongue)

    Een hype is een verschijnsel dat tijdelijk bovenmatige media-aandacht krijgt en daardoor belangrijker lijkt dan het in werkelijkheid is.

    Deus ex was weinig in het nieuws en werden ook geen "te hoge" verwachtingen gekweekt, omdat die verwachtingen gewoon allemaal waar zijn (gezien het cijfer). En ik zie cod nog geen 9,6 krijgen.
  25. 007troy's avatar
    007troy
    1.568 XP
    22:50, 22 aug
    Idd. ik heb ook geen intentie gehad om deze game te volgen. Omdat ik verwacht had dat het een middelmatig game zal gaan worden. En dan komt die uit onverwachtse hoek met een 9,6. Voor mij is deze game te weinig in de spot lights gezet. Dus precies het tegenover gestelde van een "hype". Als ik Wikipedia moet geloven tenminste Tongue.
  26. killuminati's avatar
    killuminati
    761 XP
    22:54, 22 aug
    ben benieuwd had em al ge pre orderd

    en vrijdag komt ie als het goed is uit
  27. B--T--B-8's avatar
    B--T--B-8
    7.230 XP
    00:33, 23 aug
    Ik kijk echt al zo lang zo erg uit naar deze game, blij om dan ook superpositieve reviews te lezen nu. Ik kan eigenlijk niet meer wachten nu. Gelukig heb ik een introductieweek als afleiding Tongue
  28. Joey Lathouwers's avatar
    Joey Lathouwers
    31 XP
    01:21, 23 aug
    ik twijfelde om hem te halen dus voor het eerst ben ik blij dat die in usa eerder uitkomt nu ga k hem halen :d
  29. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    2.357 XP
    09:34, 23 aug
    Door alle commotie rond het "Hype" verhaal van Musti vergeet ik bijna even dat jullie iets zijn vergeten duidelijk te maken in jullie recentie: Het is GEEN shooter!!
    Ik denk namelijk dat juist omdat deze game bij niemand op de radar staat dat er veel mensen nu op de frontpage kijken, recensie Deus Ex zien, kijken naar de screenshots: zien first person, scrollen snel naar beneden: zien een 9,6 en denken: HOLY SHIT beter dan CoD!!
    Die mensen komen dan van een koude kermis thuis...
  30. BramG44's avatar
    BramG44
    342 XP
    09:43, 23 aug
    hype of niet ik vind deze recensie wel heel erg beperkt voor een game als dit en een cijfer als dit...ik word er niet echt wijzer van, nu snap ik dat er geen spoilers in moeten zitten maar dan nog, maakt ook eigenlijk niet uit want the pre order komt vrijdag binnen als het goed is...
  31. MichelHzen's avatar
    MichelHzen
    21 XP
    10:45, 23 aug
    Jezus wat heb ik zin in deze game. Ik heb hem al in februari ge pre-ordered en ik werd helemaal gek toen bekend werd gemaakt dat die pas eind augustus zou uitkomenTongue
  32. svenknaepen's avatar
    svenknaepen
    797 XP
    11:54, 23 aug
    ga ik wel hale, bezigheid tot battlefield 3 en haha die man doet me denken aan wesker van resident evil 5
  33. son of a xgn gun's avatar
    son of a xgn gun
    808 XP
    12:20, 23 aug
    voor dat ik deze rescensie las dacht ik dat het echt een slechte game zou zijn maar nu denk ik er hellemaal anders over.
  34. Ubiytsa's avatar
    Ubiytsa
    7.707 XP
    12:49, 23 aug
    Ik kijk al zolang uit naar deze game. Goede recensie.
  35. svenknaepen's avatar
    svenknaepen
    797 XP
    13:13, 23 aug
    idd
  36. Musti's avatar
    Musti
    2.149 XP
    15:24, 23 aug
    Wat een meute hier. Leer lezen jullie ****. Ik zei gewoon dat men te hoge verwachtingen heeft en dat ik hoopte dat het niet zou uitpakken zoals Crysis2.
  37. Sabro's avatar
    Sabro
    3.545 XP
    15:36, 23 aug
    als ik zo naar die recensie (en vooral het cijfer) kijk, dan lijkt het me duidelijk dat al die hoge verwachtingen ook uitkomen. toch? Tongue
  38. MisterMP1996's avatar
    MisterMP1996
    1.537 XP
    19:36, 23 aug
    Reactie van Musti

    Wat een meute hier. Leer lezen jullie ****. Ik zei gewoon dat men te hoge verwachtingen heeft en dat ik hoopte dat het niet zou uitpakken zoals Crysis2.



    Dan rot je toch gwn lekker op man. Iedereen is hier heel vriendelijk naar elkaar wat XGN tot een echte leuke community maakt en jij doet alsof iedereen hier kinderen zijn. Nou heb je in mij toevallig een 'kind' maar ik durf te wedden dat een redelijk deel van de leden ouder zijn dan jij! (ik weet niet hoe oud je bent maar aan je gedrag te zien kan het niet ouder zijn als een jaartje of 18) Dus doe eens aardig en anders moet je gwn een forum zoeken waar iedereen elkaar in de haren vliegt!!!!
  39. assaultpr0's avatar
    assaultpr0
    3.793 XP
    00:31, 24 aug
    Reactie van MisterMP1996


    Dan rot je toch gwn lekker op man. Iedereen is hier heel vriendelijk naar elkaar wat XGN tot een echte leuke community maakt en jij doet alsof iedereen hier kinderen zijn.



    lol/
  40. RuudOoij's avatar
    RuudOoij
    174 XP
    02:36, 24 aug
    lijkt me een soort van Crysis 2, ga m wel halen
  41. Zombr3x's avatar
    Zombr3x
    3.015 XP
    09:48, 24 aug
    Reactie van TheLegendOf1977

    Ik denk namelijk dat juist omdat deze game bij niemand op de radar staat dat er veel mensen nu op de frontpage kijken, recensie Deus Ex zien, kijken naar de screenshots: zien first person, scrollen snel naar beneden: zien een 9,6 en denken: HOLY SHIT beter dan CoD!!
    Die mensen komen dan van een koude kermis thuis...



    Hahahaha gelijk heb je Tongue
  42. svenknaepen's avatar
    svenknaepen
    797 XP
    23:54, 25 aug
    ja geef mij toch maar bf3 maar heb deze nu ook liggen, goede game, maar niet super
  43. ThijSShjit's avatar
    ThijSShjit
    198 XP
    08:58, 29 aug
    prachtige game!
  44. johanneslol's avatar
    johanneslol
    3.542 XP
    00:09, 4 sep
    Klinkt een apparte game. Jammer dat er geen demo is..
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.