Door Rob Ottens  1 mei 2008 om 18:33 | Alg

Crytek gaat geen PC-exclusives meer maken wegens piraterij

De president van ontwikkelaar Crytek, Cevat Yerli, liet weten dat we geen titels meer van de studio kunnen verwachten die exclusief op de PC uitkomen.

Yerli legde uit dat PC ontwikkelaars tegenwoordig veel problemen hebben doordat mensen hun games illegaal downloaden in plaats van kopen. Hij bracht hun meest recente PC game, Crysis, erbij als voorbeeld:

"We leiden op dit moment aan enorme piraterij problemen rondom Crysis. Het lijkt erop dat wij de toplijsten in illegale downloads aanvoeren met een enorme voorsprong, een plek die niet wensbaar is. Ik denk dat dat het grootste probleem van PC gaming is, piraterij.

"Het was voor ons een grote les en ik denk niet dat we in de toekomst nog PC exclusives, zoals we deden met Crysis, zullen hebben. We blijven de PC ondersteunen, maar niet meer exclusief."

Dit is natuurlijk een vervelend probleem voor ontwikkelaars, maar voor console gamers is het stiekem toch wel wat beter nieuws. Dit betekent namelijk dat we toekomstige games van Crytek ook op de consoles zullen terugzien, en de kans dat Crysis ooit nog naar de PlayStation 3 en Xbox 360 zal komen, is nu ook weer een stukje groter geworden.

Reacties (10)

  1. mortification's avatar
    mortification
    85 XP
    18:42, 1 mei
    Ik ben wel blij dat hun games dan naar de consoles toekomen, maar om de piraterij niet. Zelf ben ik ook niet heilig, maar games die ik echt leuk vind koop ik. Heb dan een keer rainbow six vegas gedownload. Die vond ik zò leuk dat ik hem gekocht heb.

    Games komen later uit op pc, als het geld er enigzins mee terug is verdient. Halo, Gears of War etc. Maar het is toch zonde, pc was een goed platform, maar met kapers is het niet meer leuk. Daarom Mac 8) die heeft toch geen games, dus piraatje spelen gaat moeilijk Tongue
  2. q4roel's avatar
    q4roel
    3.581 XP
    19:18, 1 mei
    Zo, heeft piraterij toch nog een doel.. Crysis 2 voor PS3..anyone?
  3. nightwatcher's avatar
    nightwatcher
    4.354 XP
    20:55, 1 mei
    Hun volgende titel zal farcry 2 worden. Deze kwam toch al uit op de consoles dus dat maakt me niet uit. Maar ik heb laatst nog tegen iemand hier gezegd dat dit ervan komt met piraterij.
    Ik ben eigenlijk erg nieuwsgierig hoeveel een game als crysis uit de ps3 kan halen aangezien er nog steeds geen game is die de machine volledig benut.
  4. Xian's avatar
    Xian
    2.831 XP
    21:15, 1 mei
    Ik snap hem volkomen maar helaas kun je tegenwoordig ook al de hedendaagse consolegames illegaal downloaden dus veel verschil gaat het niet zijn.
  5. Murello's avatar
    Murello
    351 XP
    23:16, 1 mei
    ikzelf heb 1x een spel gekocht voor de pc en dat was Farcry voor 5eu, voor de rest heb ik nooit meer spellen voor de pc gekocht omdat je ze altijd al kan downloaden of kopieren (console vind ik ook fijner), maar beter voor de consolegamers want die kunnen nu ook zeker vette titels als Crysis spelen
  6. Murello's avatar
    Murello
    351 XP
    23:18, 1 mei
    Xian, voor de 360 kun je spellen downloaden, maar als je een omgebouwde 360 hebt kun je tog niet meer online spelen ofzo??(heb ik gehoord)
    kheb een ps3 dus is voor mij niet van belang
  7. Bunghole's avatar
    Bunghole
    942 XP
    00:00, 2 mei
    Dat is goed nieuws want er komen altijd dikke spellen uit die Crytek Engine!
    Kom maar op met Crysis und der nieuwe titels die er gaan komen.. ooit? Smile
  8. Jan Hoos's avatar
    Jan Hoos
    573 XP
    11:06, 2 mei
    Crysis gaat nooit draaien op de consoles zoals ie op de pc draaid. Je krijgt dan een uitgeklede versie. Zelfde verhaaltje als wat wij wiigamers krijgen met ports van andere consoles Wink Dat heb ik gister gelezen op een engelse site waar dit nieuws opstond. Dat komt omdat crysis dx10 gebruikt en de consoles dit niet aankunnen. Dat hebben de ontwikkelaars zelf gezegd.
  9. Dordt-Elite's avatar
    Dordt-Elite
    7.131 XP
    16:02, 2 mei
    Ja idd ben het met Bunghole eens, laat maak komen dan die Shijt. beter hor.... eerst Crysis dan Maar Very Happy
  10. Placebo's avatar
    Placebo
    4.863 XP
    21:35, 4 mei
    geef mijn portie maar aan fikkie
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.