Door Tristan Brinkman  25 januari 2012 om 16:00 | Alg

Europa zet morgen handtekening onder ACTA

SOPA, PIPA, ACTA. Allemaal verdragen die de vrijheid van de burger inperken wat betreft internetgedrag. Het lijkt erop dat, ondanks dat SOPA en PIPA niet geaccepteerd werden, we alsnog een dergelijk verdrag gaan krijgen.

Het Anti-Counterfeiting Trade Agreement, kortweg ACTA, wordt namelijk morgen door heel Europa ondertekend. Het verdrag houdt in dat producten van ondermeer merkartikelen niet meer nagemaakt mogen worden en dat downloaden van auteursrechtelijk beschermd materiaal niet lang toegestaan wordt. Aangezien XGN een gamingwebsite is, zullen wij het in dit artikel alleen hebben over het internetgedeelte.

Het verdrag schrijft namelijk voor dat als een burger meer dan drie keer betrapt wordt op het downloaden van muziek, games of ander auteursrechtelijk beschermd materiaal, hij dan zonder pardon van internet wordt afgesloten. Daarnaast zijn internetproviders verplicht privégegevens af te staan als een rechthebbende daarom vraagt, zonder tussenkomt van een rechter. Ook zou bij de douane je MP3-speler, mobiele telefoon en alle andere elektronische apparatuur gecontroleerd kunnen worden op illegaal materiaal.

Inmiddels hebben Polen en België toegezegd het verdrag te ondersteunen, maar naar onderzoek van de website 4gamers.be is bekend geworden dat heel Europa het verdrag gaat ondertekenen, waaronder ook Nederland.

Het is de vraag hoelang het dan nog gaat duren voor de wet hier ook echt van toepassing is aangezien die nog naar Nederlandse maatstaven moet worden aangepast.

Reacties (26)

  1. doedelmax's avatar
    doedelmax
    592 XP
    16:16, 25 jan
    Ik heb hier geen woorden voor..
  2. svenysven's avatar
    svenysven
    538 XP
    16:17, 25 jan
    Ze moeten juist alle sites sluiten waar je dingen kan downloaden en niet de mensen die downloaden, dan kan je half Europa wel van internet afsluiten. Want zeg nou zelf wie download er nou niet een keer een liedje???
  3. Julian's avatar
    Julian
    5.876 XP
    16:18, 25 jan
    Ik.
  4. Vuule's avatar
    Vuule
    58 XP
    16:18, 25 jan
    It's all about the money.. Dadadamdamdadadadam.
  5. BeVa's avatar
    BeVa
    282 XP
    16:18, 25 jan
    ACTA richt zich wel op individuen, terwijl SOPA en PIPA gevolg had voor iedereen op het internet!
  6. MrSoKoLoV's avatar
    MrSoKoLoV
    4.608 XP
    16:23, 25 jan
    Volgens mij gaat het hier wel voornamelijk om sites als Megaupload, Piratebay en dergelijke en die 1ste is al gesloten trouwens. Daarnaast gok ik op Kazaa, Limewire en andere download programma's die men in de gaten gaat houden.

    Ik wil maar zeggen dat als je muziek download via Firefox Add-ons als "Youtube Downloader" enzovoort gaan ze dat niet weten denk ik. Alleen heb ik geen flauw idee hoe het gaat veranderen omtrent series online bekijken op Videobb, Inturpo en andere.

    Tenslotte zit je nog met dat gedoe van "Voor eigen gebruik" dus zolang je zelf niets upload dat illegaal is en je niets gaat verkopen, zit je denk ik best safe. Niet dat ik deze wet goedkeur integendeel maar er zijn denk ik wel "gaten" te vinden in de wet eens ze er is.
  7. jappie112's avatar
    jappie112
    659 XP
    16:28, 25 jan
    idiots, ik bepaal zelf wel wat ik blijf doen etc
  8. MrSoKoLoV's avatar
    MrSoKoLoV
    4.608 XP
    16:29, 25 jan
    Belangrijk feit over ACTA:

    Uit gelekte concepten blijkt dat gesproken wordt over 'graduated response' regels voor Internet service providers(ISP's) als gevolg waarvan de internetverbinding van overtreders na drie waarschuwingen uiteindelijk afgesloten wordt. Ook zouden ISP's verplicht worden om zonder tussenkomst van een rechter de identiteit van overtreders prijs te geven. Daarnaast wordt gesproken over douanecontroles van MP3-spelers, mobiele telefoons, camera's en laptops
  9. DominusNL's avatar
    DominusNL
    3.578 XP
    16:30, 25 jan
    iPod controles? Het moet niet gekker worden.
  10. Masaki180's avatar
    Masaki180
    243 XP
    16:37, 25 jan
    Heel gek dat er zo'n ophef was over SOPA en PIPA maar dat je hier nauwelijks iets van tegenkomt op internet.
  11. ricyosma's avatar
    ricyosma
    645 XP
    16:48, 25 jan
    ok als het doorgaat massa protest. zo suc6
  12. Pancrasser's avatar
    Pancrasser
    112 XP
    16:51, 25 jan
    Ik vind dat het internet vrij moet blijven!
  13. 007troy's avatar
    007troy
    1.463 XP
    16:56, 25 jan
    Gatver, kan je ook niet meer "normaal" liedjes downloaden. Maar dan moet je naar "onhandige" alternatieven gaan zoeken.
  14. pimonpon1's avatar
    pimonpon1
    2.455 XP
    17:08, 25 jan
    Tjonge het moet niet gekker worden ;-)
  15. Bert94's avatar
    Bert94
    462 XP
    17:22, 25 jan
    allé, allé... hoe is dat nu mogelijk Sad
  16. PS3TheBest's avatar
    PS3TheBest
    2.257 XP
    17:33, 25 jan
    Neeeeeeeeeeeeeee! Sad
  17. Neos2010's avatar
    Neos2010
    897 XP
    17:40, 25 jan
    Hahahahahha
    SUPER VET. Keep 'm coming!

    Dit is goed nieuws =3
  18. Belgium-GanGsta's avatar
    Belgium-GanGsta
    112 XP
    18:39, 25 jan
    Allee de mensen zijn aan hier zijn aan het klagen over het feit dat europa dieven straft. Muziek downloaden is diefstal maar wat de winkels vragen voor een cd is dat ook. films downloaden is ook diefstal. ik vind dat de wet er moet komen. tenminste niet zo erg als sopa
  19. G.A.M.E.B.O.Y's avatar
    G.A.M.E.B.O.Y
    3.018 XP
    18:48, 25 jan
    Godverdomme.. Heb er geen woorden voor.. kan wel een hele pagina vol typen,maar dan zou 't toch alleen maar gescheld worden..
  20. WasabiInJeOor's avatar
    WasabiInJeOor
    1.526 XP
    21:13, 25 jan
    SOPA weg, welkom ACTA?

    Waar slaat dat nou op
  21. dutch-eddy's avatar
    dutch-eddy
    1 XP
    21:27, 25 jan
    dit is echt eliminatie ze zijn lekker bezig hier in de werldTongue
  22. dsmaster's avatar
    dsmaster
    339 XP
    22:21, 25 jan
    dus ik moet nu alle muziek van me telfoon gaan gooien?XD
  23. monoliet's avatar
    monoliet
    1.789 XP
    07:01, 26 jan
    dus als ik thuis mijn originele cd muziek op een mp4 zet gaat men mij tegen houden en straffen = tegen de wet !!!! = je mag van je originele 1 kopie maken voor je zelf .
  24. Majestik's avatar
    Majestik
    2.472 XP
    12:20, 26 jan
    Sterker nog, je mag van de CD van je buurman een kopie maken. Zolang de echte eigenaar, je buurman in dit geval, er maar geen geld aan verdient.
  25. monoliet's avatar
    monoliet
    1.789 XP
    07:09, 26 jan
    Oorspronkelijk geplaatst door svenysven
    Ze moeten juist alle sites sluiten waar je dingen kan downloaden en niet de mensen die downloaden, dan kan je half Europa wel van internet afsluiten. Want zeg nou zelf wie download er nou niet een keer een liedje???


    ik ook , al mijn games films en muziek = origineel
    mensen moeten leren dat niks gratis is ! en die gratise games op gsm die luizen info af .
    deze wet ging er kommen als ge kijkt hoeveel verlies men maakt door ik kan het toch op internet gratis vinden mentaliteit . ( men moet wel degene die op internet deze zaken zet straffen , maar dat is het probleem van die gasten heeft men schrik van zoals politie schrik heeft van bandieten )
    dat men muziek en film prijzen gewoon wat normaler maakt bende geld varkens.
  26. hiementho's avatar
    hiementho
    355 XP
    10:04, 27 jan
    met muziek blijft maar game en zo dat moet gewoon weg dat zorgt voor problemen
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.