Gameomzet feestdagen 2011 lager dan verwacht
De feestdagen tegen het eind van ieder jaar, staan garant voor de nodige cadeaus die men aan elkaar geeft. Logischerwijs wordt de omzet op het gebied van games in deze periode van het jaar dan ook flink verhoogd. Dit jaar lag het echter anders.
Eind vorig jaar zag de gameomzet een daling ten opzichte van de feestperiode van 2010. Uit cijfers van GfK Retail & Technology, konden we opmaken dat er in de afgelopen kerstperiode ongeveer 28,300 consoles over de toonbank zijn gegaan, ruim acht procent minder dan de verkopen van 2010. Hier werd 5,6 miljoen euro aan uitgegeven, wat maar liefst 17,7 procent minder is dan het jaar daarvoor.
Hetzelfde geldt voor consolegames, waarvan er in de laatste periode van vorig jaar 5,7 procent minder werden verkocht, evenals PC-titels, die een daling zagen van 4,4 procent. Precieze aantallen qua games werden niet vrijgegeven.
Andere cadeau vormen wisten het opvallend genoeg beter te doen. De boekenomzet kwam in de week voor kerst namelijk meer dan 17 procent hoger te liggen en kwam uit op 23 miljoen euro. De muziekverkopen stegen met ongeveer 13,5 procent en resulteerde in 6,4 miljoen euro. Ook films deden het goed en werden 4,5 procent beter verkocht, wat goed was voor ongeveer 10 miljoen euro.
Command & Conquer: Tiberium Alliances vanaf nu speelbaar
Prachtige Ferarri's in de Test Drive: Ferrari Racing Legends trailer
Prijs en releasedatum Resident Evil: Chronicles HD Collection bekend
PlayStation Network game When Vikings Attack in aantocht
Volledige soundtrack Tony Hawk's Pro Skater HD bekend
Dinobots getoond in nieuwe video Transformers: Fall Of Cybertron
Reacties (9)
155 XP
12:22, 8 jan
676 XP
12:27, 8 jan
715 XP
12:59, 8 jan
538 XP
13:30, 8 jan
155 XP
14:07, 8 jan
Aan de andere kant: Kwamen er vorig jaar in december top-games uit?
694 XP
16:40, 8 jan
2.257 XP
16:48, 8 jan
940 XP
22:28, 8 jan
1.789 XP
23:40, 8 jan