Is een overname van EA door Disney een mogelijkheid?
Gerucht - Electronic Arts probeerde de laatste tijd zelf nog andere grote uitgevers over te nemen, maar de laatste tijd gaat het niet zo goed met EA zelf. Volgens The Wall Street Journal zou Disney nu met gemak de bekende game uitgever over kunnen nemen.
Electronic Arts heeft het afgelopen jaar zonder succes gepoogd meerdere bedrijven over te nemen. In het eerste en tweede kwartaal van het fiscale jaar maakte EA ook nog flink verlies. Na het eerste kwartaal stond het bedrijf al ruim 74 miljoen euro in de min en hier is het tweede kwartaal nog eens 244 miljoen euro bovenop gekomen.
EA was enkele jaren geleden nog 19 miljard dollar waard, maar op dit moment nog maar 7,3 miljard dollar. Volgens The Wall Street Journal zou het gewaagd zijn voor Disney om in deze onzekere tijden een bedrijf over te nemen, maar absoluut beter dan de volle mep te moeten betalen.
Daarnaast zou Disney volgens The Wall Street Journal wel de meest geschikte kandidaat zijn om EA over te nemen. Disney heeft namelijk ESPN, een Amerikaanse sportzender, in handen. Dit zou mooi combineren met de sportgames die EA op haar naam heeft staan. Hierdoor zou Disney ook de gelegenheid krijgen om games en TV beter met elkaar te combineren en er zou genoeg potentie zijn voor in-game advertenties. Verder zou Disney grofweg 200 miljoen dollar per jaar kunnen besparen, een bedrag wat nu naar de ontwikkeling van haar eigen games gaat.
Analist Michael Pachter van Wedbush Morgan Securities ziet voorlopig in ieder geval nog geen overname plaatsvinden, en ook de bedrijven zelf laten niets los. Het blijft bij speculatie, maar als het ooit zou gebeuren, zou een dergelijke overname voor flink wat ophef kunnen zorgen in de gamesindustrie.
Hugo pakt de PlayStation Vita perskit uit
Allen voor één in de multiplayer trailer van Binairy Domain
Mass Effect 3 demo vroeger beschikbaar met Facebook app
Ridge Racer Unbounded uitgesteld, krijgt speciale day-one editie
Vijf Vita games inmiddels beschikbaar op PSN
Volgende Xbox moet tien keer krachtiger zijn om Epic's Samaritan te draaien
Reacties (9)
4.669 XP
12:29, 5 nov
3.700 XP
12:32, 5 nov
1.362 XP
13:00, 5 nov
Dat zeker!! Disney heeft alleen de naam voor Kinderfilms, maar ze gaan uitbreiden!!
3.501 XP
15:38, 5 nov
2.658 XP
16:50, 5 nov
1.207 XP
18:00, 5 nov
377 XP
18:48, 5 nov
1.198 XP
23:12, 5 nov
Denk het wel!! Komt puur door de crisis!!
229 XP
00:11, 6 nov
ik zit juist ieder jaar met smart te wachten op een nieuwe fifa, zeker nu de serie zoveel beter dan pes geworden is.