Need for Speed The Run | 360

Releasedatum: 18 november 2011
Door Rox van der Helm  17 november 2011 om 17:38 | 360, PS3, PC

Need for Speed The Run

Weg met Skyrim, weg met alle shooters. Het is tijd voor een arcade racetitel: Need for Speed The Run. Een racegame die iets nieuws probeert te doen. Hoe en wat, dat lees je hier. Geef dus snel gas om naar de volgende alinea te racen!

Het zal je maar overkomen: ben je een jonge vent die alles voor elkaar heeft, maar door een overdosis zelfvertrouwen en arrogantie valt alles in het niets. Schulden kun je niet afbetalen, maar nog erger: de maffia zit achter je aan. Kruip in de schoenen van dit ‘slachtoffer’, genaamd Jack Rourke.

In Need for Speed The Run ben je dus het haasje. Maar gelukkig ken je iemand uit het verleden, Sam Harper. Zij wil je wel helpen om het geld bij elkaar te krijgen dat je nog verschuldigd bent aan diverse mensen, zodat er aan al je zorgen een einde komt. Eén ding kun je als geen ander: racen. In Need for Speed The Run ga je daarom meedoen aan een wedstrijd die je meeneemt van San Francisco naar New York. De hoofdprijs is om je vingers bij af te likken: tien procent van 25 miljoen!

Actieve cutscenes
De opening van de campaign is meteen spectaculair en filmisch. Het laat zien dat Need for Speed The Run iets nieuws doet in de raceserie. Je bent namelijk vastgebonden aan een stuur in een auto die op het punt staat compleet verwoest te worden. Twee schurken kijken toe, grijnzend, ze kunnen niet wachten tot jouw noodlot toeslaat. Maar jij neemt het heft in eigen handen. Je weet namelijk te ontsnappen, middels quick time events.

Die quick time events zijn nieuw. Waar je in de gemiddelde game passief naar cutscenes zit te kijken, word je in The Run meteen de actie ingezogen, omdat je zelf moet meedoen. De gehele game zit vol met dit soort momenten; momenten waarop Jack uit de auto is en jij via quick time events hem moet helpen. Doet het afbreuk aan de game zelf? Absoluut niet. Het wordt er juist filmisch van, een stuk intenser en het ondersteunt het verhaal. Daarnaast vullen de quick time events nog geen tien procent van de game, wat betekent dat alles nog steeds draait om het racen zelf. En zo hoort het ook.

Korte, maar intense campaign
Need for Speed The Run beslaat tien stages die voltooid moeten worden. De geruchten die eerder opdoken op het internet kloppen: de campaign is kort. Maar in twee uur de campaign uitspelen zoals eerdere berichtgeving aangaf, blijkt klinkklare onzin. Want het verhaal is leuk om te volgen en de cutscenes moet je gewoon bekijken. Het is zonde om die te negeren. Daarnaast race je altijd wel een keer fout, want zonder kleerscheuren voltooi je die campaign zeker niet. Simpelweg omdat deze uitdagend is.

Wat je doet verschilt per keer. De hele campaign zit namelijk vol met diverse races. Zo is er bijvoorbeeld de inhaal-race, een race die bestaat uit het inhalen van diverse tegenstanders. Dus haal bijvoorbeeld tien tegenstanders in voordat je de finish bereikt. Dit is niet altijd eenvoudig, want er kan zomaar een race zijn waarbij de politie je op de hielen zit en ook moet je goed uitkijken voor naderend verkeer als je aan het spookrijden bent. De politie zal niet altijd achter je aangaan, naderende auto’s zoef je daarentegen steeds voorbij. Het is jammer dat alles nogal voorgeprogrammeerd zijn, de politie altijd achter jou aankomt en nooit de rest van de auto’s, maar desondanks blijft het uitdagend. Dus, houd altijd goed je ogen op de weg, want voor je het weet, rijd je je bak total loss.

Als dit gebeurt is er geen man overboord, want in de game beschik je over requests. Afhankelijk op welke moeilijkheidsgraad je speelt (eenvoudig tot aan extreem), beschik je over meer of minder requests. Door deze te gebruiken kun je een stukje opnieuw proberen en hoef je dus niet de hele race vanaf de start over te doen. Maar laten we nog even teruggaan naar de races zelf.

Niet altijd zul je bezig zijn met het inhalen van tegenstanders, een andere race die je tegen zult komen, is de controlepost-race. Deze races zijn puur bedoeld voor het inhalen van tijd. Elke keer moet je binnen een X-aantal seconden controleposten bereiken, bijvoorbeeld vijf in een rit. Het zijn slechts twee voorbeelden van races die verwerkt zitten in Need for Speed The Run. Ook heb je bijvoorbeeld nog de battle-race of rivaal-race. In elke stage zit in ieder geval genoeg uitdaging en saai wordt het dan ook nooit. Stuk voor stuk zijn ze leuk.

Yes, autolog en nitro vrijspelen
Wat ook leuk is, is dat je in de game al snel Autolog inschakelt. Via deze optie kun je tijden bijhouden en vergelijken met vrienden. Je kunt dus steeds zien of je beter bent dan je vrienden of juist niet. Jij wilt natuurlijk als eerste in New York aankomen en als je ziet dat je slomer bent dan iemand uit je vriendenlijst, kun je een race-traject opnieuw doen. Een ander element dat je snel vrijspeelt, is een typisch Need for Speed element: nitro. Een power-boost die maar al te handig is om te gebruiken in de diverse trajecten. Deze power-boost kun je op diverse manieren aanvullen, denk aan driften, sluiproutes nemen, rakelings langs verkeer racen en meer van dat soort gevaarlijke actie. Maar het voordeel van nitro maakt het dat je die risico's graag neemt.

Complimenten voor de grafische pracht
Hoewel de campaign van korte duur is, is het een intense filmische ervaring waarbij je je ogen uit zult kijken. Wat The Run grafisch neer weet te zetten is prachtig. Een ondergaande zon die fel in je ogen schijnt, het lijkt zo ontzettend echt. Elke omgeving kent veel details en je doet nogal wat omgevingen aan. Zo zul je rijden in zandstormen, door sneeuw met vallende rotsblokken, door straten middenin de nacht, door grind, in de bergen en veel, veel meer. Het is jammer dat de game puur om snelheid draait en snel finishen, want het is de moeite waard om op de omgevingen te letten. Een pluim daarvoor, zo simpel is het.

Toffe multiplayer
Dat neemt niet weg dat de campaign behoorlijk faalt in de lengte, na vijf a zes uur heb je het spel al wel uitgespeeld. Eerdere Need for Speed games kenden behoorlijk langere uitdagingen in de campaign, maar eigenlijk moet je The Run daar niet mee vergelijken. Want het is een nieuwe Need for Speed game, beter vergelijkbaar met het principe als een Call of Duty: die campaign is leuk, maar daarna begint pas het echte werk. De reden waarom je nachten doorhaalt: de multiplayer.

In Need for Speed The Run kun je in de multiplayer met acht mensen los gaan. Een wedstrijd zit zo vol met mensen en het speelt allemaal dan ook heerlijk soepel weg. Er zijn zes modi in de multiplayer en de replaywaarde is groot. Bij elke wedstrijd heb je diverse onderdelen die je kunt halen, en als je dit haalt, krijg je experience points. XP krijg je ook in de campaign, die van de multiplayer wordt daar gewoon bij opgeteld. Erg fijn en het gaat ook nog eens tien keer sneller. Zo krijg je bijvoorbeeld XP door de meeste mensen met nitro in te halen, het langste spook te rijden of gewoon eerste worden. Het enige nadeel wat aan de multiplayer kleeft, is dat je wel echt goed op de weg moet blijven. Ga je te snel van de weg af, terwijl je denkt nog makkelijk erop te komen, word je teruggezet naar het laatste controlepunt. Soms gebeurt dit iets te snel en dat werkt vervelend. Need for Speed The Run is soms te geprogrammeerd waardoor je net niet het gevoel hebt alles compleet in eigen hand te hebben. Dat is jammer.

Maar over het algemeen zijn we dus zeer tevreden over de multiplayer. Iets wat we absoluut niet onbesproken mogen laten is een ander nieuw element in de game, de uitdagingenreeks. Er zijn maar liefst elf uitdagingen te spelen, waarvan zes vrijgespeeld moeten worden. Flink wat werk aan de winkel dus om dat voor elkaar te krijgen, want makkelijk zijn ze niet. Zeker als je de hoogste medailles wilt halen. Daarom blijf je de uitdagingen keer op keer opnieuw proberen. Het verlengt absoluut de replaywaarde en laat de korte campaign verbleken.

En de minpunten dan?
Tot zover eigenlijk flink wat lovende woorden voor de game. Zijn er dan geen minpunten? Weinig. Wel krabben we ons achter de oren, wetende dat EA een flink budget te besteden heeft en het dan voor elkaar krijgt om een dt-fout te maken in een tekst. ‘Wordt je’ eindigend op dt, kan toch echt niet. Verder zijn de opties voor sommige raceliefhebbers wat beperkt. Er is geen ruimte om je wagens aan te passen, iets dat in oudere delen van de serie wel kon. De diepgang mist op dat gebied, maar daar staat tegenover dat Need for Speed The Run de ultieme racegame is om in te stappen, erg gebruiksvriendelijk en niet te veel poes pas.

Dé arcade racegame van dit moment
Sommigen zullen denken: wat wordt die Need for Speed serie toch uitgemolken, is er nu alweer een nieuw deel? Die gedachte is absoluut begrijpelijk, maar geef The Run een kans. De game laat je op het puntje van je stoel zitten omdat je zo intens de actie wordt ingezogen. Gooi alle games maar aan de kant waarbij je naar cutscenes kijkt, in The Run beleef je alles zelf: het racen, maar ook het verhaal. Jammer dat de campaign van korte duur is, wel is het er een die je meeneemt langs prachtige locaties en een die je genoeg afwisseling biedt. Daarnaast kun je nog vele nachten doorhalen met de uitdagingen en de multiplayer. Zoek je een arcaderacer en vergeef je dat je soms net niet genoeg vrijheid hebt, dan is The Run zeker jouw game op dit moment. Vooral niet wegrennen voor de game, maar mét de game.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »
  • Voelt aan als een Hollywood film
  • Grafisch erg mooi
  • Tof autolog-systeem
  • Soms te voorgeprogrammeerd
  • Te korte campaign
8,0Geweldig

Gespeeld op: Xbox 360

Gespeeld met: Powered by Epson

Reacties (30)

  1. Redfire18's avatar
    Redfire18
    749 XP
    17:46, 17 nov
    Cijfer is te hoog als je hey aan mij vraagt...
  2. l3ulletBoy's avatar
    l3ulletBoy
    3.587 XP
    17:49, 17 nov
    Cijfer te hoog? Ik heb de game sinds vanmiddag en moet gewoon eerlijk toegeven dat het toch wel echt een awesome game is. Hij heeft dan wel een korte sp maar dat maakt totaal niet uit. Het rijd lekker, toffe auto's, de sp is wel bruut. Als de sp langer was geweest had het sowieso een hoger cijfer gehad.
  3. G.A.M.E.B.O.Y's avatar
    G.A.M.E.B.O.Y
    3.244 XP
    17:48, 17 nov
    Heb 'm gelijk gelezen toen ik hem zag staan op de homepage,want ik twijfel heel erg of ik hem zal gaan kopen.. en heb besloten het NIET te doen.. Ik "moet" nog heel veel kopen dit najaar,en als de campange echt zo kort is als iedereen zegt koop ik 'm niet hoor Wink
  4. son of a xgn gun's avatar
    son of a xgn gun
    808 XP
    18:09, 17 nov
    ik ga hem ook nu nog niet kopen ik moet ook nog zoveel games kopen en uit spelen zoals mw3,skyrim,ac revelutions meschien ga ik Need for Speed The Run halen over een jaartje ofzo als hij heel goedkoop is maar dan heb je het probleem dat veel minder mensen op de multiplayer zitten dan nu
  5. monsternon's avatar
    monsternon
    2.837 XP
    18:40, 17 nov
    ik vind zo izo goede game
  6. Cooky's avatar
    Cooky
    9.507 XP
    19:11, 17 nov
    Leuke game voor de budgetbak.
  7. BengiePS3's avatar
    BengiePS3
    296 XP
    19:40, 17 nov
    Deze game haal ik volgend jaar uit de budgetbak.
  8. Arcadia's avatar
    Arcadia
    772 XP
    20:29, 17 nov
    "Weg met Skyrim" :'Wink, beetje overdreven voor een openingstekst, niet?
  9. WasabiInJeOor's avatar
    WasabiInJeOor
    2.902 XP
    21:20, 17 nov
    Lijkt me ziek maar jammer inderdaad van de campaign
  10. filmswilco's avatar
    filmswilco
    29 XP
    22:10, 17 nov
    "Maar het voordeel van intro maakt het dat je die risico's graag neemt."
    bedoelen jullie niet nitro?
  11. WasabiInJeOor's avatar
    WasabiInJeOor
    2.902 XP
    23:40, 17 nov
    Gaat hier ook een nieuw binnen van komen?, en dan heb ik het niet over de voorgaande demo.
  12. flipse's avatar
    flipse
    1.862 XP
    01:33, 18 nov
    Krijg hem morgen, mooie review trouwens, ik heb er zin in..Smile
  13. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    2.361 XP
    07:28, 18 nov
    Sorry, maar hoe gruwelijk een game ook is, als de campaign maar 2 uur duurd zou ie nooit hoger dan een 6 of 7 mogen krijgen.
    Jullie gaan er vanuit dat iedereen alle Multiplayer leuk vind maar ikzelf speel die van race games nooit (omdat het altijd beuken is)
  14. Gamegirl's avatar
    Gamegirl
    2.998 XP
    08:17, 18 nov
    Ik beweer nergens dat die campaign twee uur duurt. Wink
  15. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    2.361 XP
    08:31, 18 nov
    Reactie van Gamegirl

    Ik beweer nergens dat die campaign twee uur duurt. Wink



    Dat hoeft ook niet, ik lees ook recensies van andere sites. En gemiddeld zeggen ze dat ie 2 a 3 uur duurt (en dat is gewoon echt te kort)
  16. Gamegirl's avatar
    Gamegirl
    2.998 XP
    08:56, 18 nov
    Je kunt de moeilijkheidsgraad instellen. Als jij op je eigen niveau speelt, ben je sowieso langer bezig doordat je niet alles in 1x zult halen. En de game heeft ook cutscenes. Ik ben voor de game naar Londen geweest, daar hebben we met diverse journalisten die campaign een paar uur gespeeld, niemand die de game uitspeelde in die tijd. Wink Ja, de campaign is kort, maar zeker geen 2 uur!
  17. l3ulletBoy's avatar
    l3ulletBoy
    3.587 XP
    14:03, 18 nov
    Hier ben ik het helemaal mee eens. Ik deed er op het niveau onder expert, ongeveer toch wel een kleine 4 uur tot 5 uur over voordat ik het allemaal gehaald had.
  18. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    2.361 XP
    14:11, 18 nov
    Natuurlijk kun je de moeilijkheids graad instellen (ik speel al jaren alles meteen op hard) maar dan nog... 9 van de 10 keer als er in de recensies word gezegd: singleplayer duurd 8 a 9 uur, dan doe ik er maximaal 6 over (zelfs op hard)
    Voor iemand die race games dus niet online gaat spelen is zou dus zelfs 5 uur al gewoon te weinig zijn...
  19. Gamegirl's avatar
    Gamegirl
    2.998 XP
    14:28, 18 nov
    Klopt en dat haal ik dan ook aan als negatief punt haha Smile
    En je hebt offline de challenges dus nog
  20. ryxile's avatar
    ryxile
    1 XP
    15:22, 18 nov
    Ik zou de game momenteel nog niet kopen , zitten nog heel veel bugs in.
    Heb em zelf gisteren al binnen gehad en ben tot 2 uur s'nachts bezig geweest
    om hem goed te kunnen spelen zonder positief resultaat.
    de controls zijn niet om te zetten en bij mij kon die zelfs niet doorschakelen
    naar een volgende versnelling.
    Al met al heel veel bugs , ook maar 30 fps max van wat ik heb gelezen.
    Kijk anders maarop het forum van ea naar alle klachten.
  21. RNHH18's avatar
    RNHH18
    68 XP
    16:08, 18 nov
    het is leuk als iemand een game sneller uit kan spelen dan bedoelt maar zo lang je een game leuk lijkt en er van zult genieten boeit het mij niet of hij 2 uur of 200 uur duurt. ik ga voor de game en niet voor de uren. en ik vindt het raar als je zelf een ander cijfer wilt geven aan een game terwijl hier op deze site mensen extreem veel tijd en energie steken in het maken van recensies en leuke filmpjes. als je cijfer niet aan staat dan is dacht vervelend maar ik kom hier voor de recensies van de mensen op deze site en niet voor de beoordelingen van de bezoekers. waarom zou iemand nog moeite doen voor ons als bezoekers als er alleen maar kritiek wordt geven. Rox keep up the good work.
  22. inva1337's avatar
    inva1337
    3.140 XP
    20:18, 18 nov
    Ik speel deze games niet online en hecht veel waarde aan de SP. Most Wanted had bijvoorbeeld een degelijke SP net zoals veel goede NFS titels. Deze laat ik dan ook aan mij voorbij gaan, voor mij persoonlijk zou het dan ook een lager cijfer zijn omdat ik nog steeds vind dat de SP voor dit soort games het belangrijkste is.
  23. Roelof79's avatar
    Roelof79
    3 XP
    21:41, 19 nov
    Over de genoemde minpunten het volgende: 1) De politie gaat wel degelijk achter andere racers aan en niet alleen achter jou. De laatste race in Las Vegas won ik met mazzel doordat de politie 2 racers staande had gehouden en de derde flink bezighield. 2) In de sp word je bij crashes e.d. teruggezet naar het laaste controlepunt; in de multiplayer daarentegen word je even later gewoon teruggezet rond het punt waar je crashte; je verliest alleen tijd. En 3) Mijn totaal gespeelde tijd in de campaign is tot nu toe een klein uur en ik ben net Las Vegas uit. Dat uur is de optelsom van je (snelste) tijden op elk voltooid evenement; de tijd dat je daadwerkelijk gespeeld hebt (dus met al je mislukkingen meegerekend) is vele malen langer. Misschien is de campaign in 2 uur te spelen (zoals in sommige reacties gesuggereerd wordt), maar dan alleen met de nodige opgedane ervaring - zéker niet als je het spel net gekocht hebt.

    Ik vind het een absolute topgame. De "actieve cutscenes" zijn wat mij betreft strontvervelend en van een zelden vertoonde heikneuterigheid (er verschijnt een driehoekje in het scherm: druk op driehoekje. Goed zo!) ; toch verzieken ze het spel niet - je speelt ze 1 of 2 keer omdat het moet, en daarna nooit meer. Je kan ze wel een beetje vergelijken met de Rapid Response-missies in NFS Hot Pursuit: ook hinderlijke onderbrekingen van een verder fantastisch spel. Eén keer een acceptabel resultaat op zo'n missie behalen zodat je verder kunt, en je hebt er verder nooit meer last van.
    Ik denk namelijk dat The Run 1 of 2 keer leuk is als verhaallijn, maar dat je voor de rest gewoon de multiplayer en de Uitdagingenreeks (Challenge Series) speelt - vooral dat laatste is namelijk zwaar verslavend.

    Enige minpunt wat ik persoonlijk kan bedenken is: wat als je alles hebt vrijgespeeld? Nu is het fantastisch om te spelen; elke minuut die je eraan besteedt ontdek je iets nieuws. Op diverse manieren kan je auto's, uitdagingen en extra's vrijspelen. Vooral het idee van de mp is geweldig: een bonuswiel dat bepaalt wat je kan winnen. Maar ik vraag me wel af of het nog leuk blijft als je alles al gewonnen hebt. Hot Pursuit blijft eeuwig leuk online omdat je in teams tegen elkaar strijdt; The Run is online gewoon ieder voor zich racen en waar nodig beuken, en ik moet nog zien of ik dat over een half jaar nog leuk vind.
    Maar voorlopig ziet het ernaar uit dat ik nog maanden zoet ben met dit spel, met als bonus inderdaad de prachtige grafische details - het was een genot om gearresteerd te worden in suburban Las Vegas, met de neonverlichting aan de horizon, en alles verlicht door het typisch zuid-west-Amerikaanse avondlicht. Briljant!
  24. Thom1's avatar
    Thom1
    113 XP
    16:27, 20 nov
    Lijkt me een erg tof spel! Maar nog wel een beetje duur Very Happy
  25. Pancrasser's avatar
    Pancrasser
    248 XP
    15:04, 21 nov
    Het lijkt me en leuk spel, ga het misschien wel spelen!
  26. miccc's avatar
    miccc
    100 XP
    16:24, 21 nov
    weet iemand hoe ik door de laaste uitdaging moet zit steets vast in een metro lijn
  27. davel32's avatar
    davel32
    892 XP
    20:40, 21 nov
    ik ga deze denk ik wat later halen, want ik heb het nu druk met andere spellen.
  28. Pancrasser's avatar
    Pancrasser
    248 XP
    21:32, 28 nov
    Ik heb dit spel nu, maar wel in het Russisch, kan iemand mij helpen?
  29. Roelof79's avatar
    Roelof79
    3 XP
    03:15, 30 nov
    @ miccc Ik neem aan dat je het laatste evenement van The Run (de verhaallijn) bedoelt? Vanaf het punt dat je de metrotunnel inrijdt gaat het als volgt: Neem de rechtertunnelbuis (als je de linker neemt word je onherroepelijk geramd door tegemoetkomende metro's). In de rechterbuis word je nu op de hielen gezeten door een metro (wat zeer realistisch is aangezien je gemiddeld zo'n 150 à 200 km/u zal rijden :-) ). Bij de eerste de beste opening ga je nu terug naar de linkerbuis, en ga je helemaal links rijden; tegemoetkomende metro's schieten nu net langs je. Als je links aanhoudt ga je een stuk tunnel in waar geen metro's rijden, en even later kom je in een metrostation waaraan gewerkt wordt. Even later rij je weer een tunnelbuis in waar een metro je tegemoet komt. Het duurde bij mij ook even voordat ik het door had, maar je moet nu helemaal links "tegen de muur op" rijden (schuin stuk muur) ; je rijdt dan scheef (hou de vaart erin!) en ontwijkt daardoor de tegemoetkomende metro's. Bij het uitgaan van de tunnel, rij helemaal links, en vooral niet te hard, want door de laagstaande zon zie je nauwelijks waar je op af rijdt. Als je rustig links langs de "rijbaanscheiding" rijdt, spring je van het talud en land je even later weer op de weg. Nog een paar km te gaan. Succes!
  30. Roelof79's avatar
    Roelof79
    3 XP
    23:32, 26 dec
    Ik blijf nog zitten met de opmerking over die dt-fout... Ik ben een keiharde taalpurist, maar hij is mij nog niet opgevallen. Je bedoelt toch hopelijk niet die tip onderaan het scherm, "In het klassement van The Run WORDT JE snelste tijd opgeslagen (...)"? Die DT is namelijk volledig correct...
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.