Battlefield: Bad Company 2 | 360

Releasedatum: 5 maart 2010
Door Timo  2 maart 2010 om 23:20 | PS3, 360

Battlefield: Bad Company 2

Bijna twee jaar geleden kwam ontwikkelaar DICE met Battlefield: Bad Company, een nieuwe game in de Battlefield-franchise die voor het eerst een volledige singleplayer bevatte. Echter was dit geen regelrechte topper. De vier mannen van de B-company zijn dit jaar weer terug in hun nieuwste game. Maar wordt Battlefield: Bad Company 2 dit jaar wel een absolute topper?

B-Company is back!
B-company, waar al het uitschot van het leger in geplaatst wordt, is terug, wat serieuzer geworden en weer klaar zijn voor een uitdaging. Sergeant Redford, Sweetwater, George Haggard Jr. en jij als Preston Marlowe gaan opnieuw de oorlog in. Dit keer zul je op veel verschillende, diverse locaties de strijd aangaan. De B-Company is nu achter een superwapen aan dat in de handen is van de Russische Federatie, en zoals gewoonlijk worden de vier mannen als eerste er op afgestuurd voordat de dure delta forces worden uitgezonden.

Echter heeft de commandant meer vertrouwen in de vier bad guys gekregen en heeft de B-Company dit jaar gepromoveerd. Je wordt nu op een speciale missie gezet om te voorkomen dat de Russen dit superwapen niet nog een keer gebruiken. Je kunt de singleplayer goed vergelijken met die van Modern Warfare 2. Het is kort maar intens, en de actie is van het begin tot eind goed.

Echter voelt het niet altijd als één groot, epische actie aan. Dit komt mogelijk door de tussenfilmpjes. De overgang tussen de gameplay en de filmpjes is namelijk niet al te best. Als je bijvoorbeeld naar een bepaald punt moet en je nog vol aan het knallen bent om je een weg naar dat punt te banen, zal iedereen, als het tussenfilmpje begint, weg zijn en is het in één keer helemaal rustig. Maar gelukkig is de actie vrij divers. Je zult moeten racen, snipen, uit een vliegtuig springen en uiteraard veel knallen. De gehele singleplayer duurt maar rond de zeven uur. Dit is echter helemaal niet erg, want dan kun je tenminste beginnen met de geweldig uitgebreide multiplayer.

Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 85482 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 124864 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 130683

Defining. Online. Warfare.
De multiplayer van Bad Company 2 bestaat simpelweg uit de vier verschillende modi: Conquest, Rush, Squad Rush and Squad Deathmatch. Zoals je in onze eerdere impressies kon lezen, waren we al erg onder de indruk van de multiplayer, en hier is weinig aan veranderd. Het is uitgebreid, actievol en bovendien goed uitgebalanceerd. Zoals je al weet, bevat Bad Company 2 voertuigen en als je denkt dat de balans hierdoor vestoord wordt, heb je het mis. Oké, je bent in een tank voor kogels beter beschermd dan te voet, totdat er echter iemand met een RPG komt aanlopen.

Hoewel Battlefield natuurlijk bekent staat om haar grootschalige gevechten online, bevat Bad Company 2 nu ook, zoals je eerder kon lezen, de modi Squad Rush en Squad Deathmatch, waarin het spelen als een team nog belangrijker is. In Squad Deathmatch heb je niet twee teams die tegenover elkaar staan, maar zijn er vier squads van vier die tegen elkaar strijden op wat kleinere mappen. En in Squad Rush zijn er twee teams van vier die om twee wapenkratten zullen vechten. Dit zijn twee interessante, nieuwe toevoegingen, vooral omdat het afwijkt van de grootschalige gevechten. En omdat er in Squad Deathmatch maar één bepantserd voertuig in het spel beschikbaar is.

Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 131128 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 133446 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 135663

Maar hier houdt de multiplayer nog niet mee op. Je hebt namelijk nog de vier klassen waar je uit kunt kiezen: de Medic, Engineer, Recon en Assault klassen. Je kunt per klas kiezen uit totaal 46 verschillende wapens en pistolen, vijftien gadgets en dertien karakter specificaties. Dit houdt in dat je bijvoorbeeld bij Assault een XM8 als hoofdwapen kiest, een M9 als pistool, een 40mm grenade launcher voor je XM8 als gadget, en dan nog drie karakter specificaties, zoals een betere bescherming, een spuitje waardoor je langer overleeft en bijvoorbeeld lichtere bescherming waardoor je sneller kunt rennen.

Kortom, de multiplayer is nog groter en beter dan deel één. Veel feedback van het eerste deel heeft DICE verwerkt in de multiplayer van deze nieuwste titel. De balans is beter, er zijn meer wapens en voertuigen, en er zijn meer interessantere modi toegevoegd. Dit alles bij elkaar zorgt ervoor dat, als je eenmaal deze online oorlogsvoering in stapt, je er voorlopig niet mee zal willen stoppen.

Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 136713 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 136711 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 135661

Realisme ten top...
Battlefield: Bad Company 2 ziet er niet alleen realistisch uit, maar speelt ook realistischer dan menig andere shooter. Je wapen staat namelijk niet stil midden in het scherm, maar beweegt realistisch mee met het lopen, rennen en springen. Voor veel mensen zal dit even wennen zijn en zal het richten wat moeilijker gaan, maar uiteindelijk kom je er achter dat het juist lekker en bovendien realistischer werkt. Alleen is online het spelen als een sniper soms wat onrealistisch. De scope staat namelijk stil en dit maakt het richten en schieten dus wel erg makkelijk. Enkel wanneer jij een kogel afvuurt, zal de scope alle kanten opvliegen.

Het realisme zie je ook weer terug in de geweldige destructieve omgevingen. Met de geüpgradete Frostbite Engine van DICE ziet de game er op grafisch gebied over het algemeen echt geweldig uit. Van dichtbij zien objecten er slecht gedetailleerd uit. Maar je kunt in de levels wel ongelofelijk ver kijken en de gebouwen storten ook weer geweldig mooi in. Gebouwen kunnen nu volledig met de grond gelijk gemaakt worden, echter zul je daar natuurlijk wel iets voor moeten doen.

In tegenstelling tot deel één, staan er niet bij elk gebouw toevallig een paar rode tonnen die je kapot kunt knallen waardoor het hele gebouw instort. Een muurtje gaat ook niet meer zo makkelijk kapot als in deel één, maar een gebouw stort wel veel beter in. Dit is niet alleen mooi, maar biedt uiteraard ook een tactisch voordeel en zorgt dan ook voor een belangrijk en misschien wel uniek gameplay element.

Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 135659 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 133450 Battlefield: Bad Company 2 Screenshot 137241

…ook qua geluid
Niet alleen ziet en speelt de game realistisch, het geluid is ook nog eens uitermate goed verzorgd. De wapens reageren ongelofelijk lekker en klinken overweldigend goed. Als je bijvoorbeeld in een gebouw zit, klinkt een wapen anders dan dat je buiten bent. Aan alles is gedacht, en natuurlijk voelt het ook geweldig aan om vanuit een tank een paar huizen met de grond gelijk te maken, terwijl de epische, herkenbare Battlefield-muziek door je speakers blaast.

Natuurlijk is het niet perfect, en kun je gaan mierenneuken over enkele geluidjes die heel soms missen of niet precies op het juiste moment te horen zijn. Maar al met al klinkt het geluid in Battlefield: Bad Company 2 overweldigend goed en realistisch. Het is misschien wel het beste geluid dat we ooit in een shooter hebben gehoord.

Zelfde formule, maar dan beter
Battlefield: Bad Company 2 bevat precies dezelfde formule als zijn voorganger, maar dan beter. De singleplayer is kort maar intens. Daartegenover staat echter een geweldige, uitgebreide mutliplayer. Hierin is de destructieve omgeving uniek en een belangrijk gameplay element. Door de goed doorgedachte modi, de vier zeer uitgebreide klassen en vette mappen, zul je waarschijnlijk nog lang de multiplayer van het spel blijven spelen. Op grafisch gebied ziet de game er ook nog eens geweldig uit. Het geluid in het spel is tevens zo goed dat het misschien wel het beste is dat we ooit in een shooter gehoord hebben. Het is een geweldige game, die je echter niet moet halen voor de singleplayer maar om de fantastische multiplayer.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »
Battlefield: Bad Company 2 is een geweldige shooter en behoort tot de top van deze tijd. De multiplayer alleen al is een reden om deze game aan te schaffen.
9,0Essentieel

Reacties (35)

  1. hondadude's avatar
    hondadude
    941 XP
    23:56, 2 mrt
    nice un 9.0 zo iets at ik wel verwacht of 8.9

    als ik deel een speelde werden soms mun ouders waker door het geschiet door dat het zo realistisch luid kan zijn wrs bij deel 2 ook ! :p
  2. DaVe295's avatar
    DaVe295
    2.559 XP
    00:53, 3 mrt
    Mooie recensie met een erg goed cijfer deze game is zo gruwelijk kan niet wachten om hem te spelen.
  3. stoffie's avatar
    stoffie
    2.578 XP
    01:29, 3 mrt
    goeie recensie en een goed cijfer, nu alleen nog afwachten of hij het kan opnemen tegen mw2.
  4. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    6.113 XP
    05:08, 3 mrt
    Ga deze game absoluut halen.
  5. Ronnie92's avatar
    Ronnie92
    61 XP
    06:45, 3 mrt
    goede recensie, ik hoop dat veel mensen hem gaan halen, anders zal de multiplayer niet alles goed kunnen maken, maar dat komt wel goed, toch? Tongue
  6. anoniem's avatar
    anoniem
    0 XP
    07:29, 3 mrt
    de demo was wel leuk maar ik ga hem laten liggen
  7. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    3.060 XP
    08:41, 3 mrt
    Deze ga ik vandaag of morgen halen! Beter dan MW2? Ja. punt.
  8. IDWGROEP's avatar
    IDWGROEP
    2.762 XP
    08:47, 3 mrt
    Ga vandaag ook even naar deze game kijken goeie recensie en een mooi cijfer.
  9. Cooky's avatar
    Cooky
    9.507 XP
    10:42, 3 mrt
    Goeie recensie,jammer dat de singleplayer kort is.
  10. Dravir's avatar
    Dravir
    8.204 XP
    10:51, 3 mrt
    wel jammer ja, maar mp is ook belangrijk!
  11. Dravir's avatar
    Dravir
    8.204 XP
    10:51, 3 mrt
    goede recensie, al had ik eigenlijk op een cijfer boven de 9 gehoopt Tongue
  12. inva1337's avatar
    inva1337
    3.138 XP
    10:55, 3 mrt
    Speel al een hele tijd de Beta, heb de game namelijk al lang gekocht via Steam voor 49,-. Krijg je de limited edition en direct toegang tot de Beta. En over 15 uur staat die op mijn pc.
  13. okkie toewan's avatar
    okkie toewan
    104 XP
    11:13, 3 mrt
    Klasse spel,maar.......nog een dag wachten.
  14. Mr_Klojjo!!'s avatar
    Mr_Klojjo!!
    2.681 XP
    14:21, 3 mrt
    0.1 punt hoger dan MW2 ik ga em hale maar denk niet dat ik hem nolife online als mw1 ga spele
  15. gamer_PS3's avatar
    gamer_PS3
    1.968 XP
    14:49, 3 mrt
    mooie punt , hen nu geen zin om hem door te lezen
  16. Darkness's avatar
    Darkness
    4.849 XP
    15:31, 3 mrt
    Goed cijfer koop eerst heavy rain en gow3 en daarna ga ik deze halen
  17. dj922's avatar
    dj922
    464 XP
    16:01, 3 mrt
    ik ga deze halen en niet modern warfare 2. dit vind ik veel vetter. onder andere grotere maps en voertuigen, tanks en het is realistischer
  18. Alyss's avatar
    Alyss
    3.024 XP
    18:07, 3 mrt
    Ik gok erop dat deze MW2 zeker wel kan verslaan. Kom maar op met die game!Smile!
  19. Sylar's avatar
    Sylar
    104 XP
    18:48, 3 mrt
    Ik had 'm gekocht als er een goede singleplayer in had gezeten, maar helaas dus...
  20. GKillerX's avatar
    GKillerX
    2.617 XP
    11:12, 4 mrt
    singleplayer zit erin alleen het is niet een singleplayer zoals bij Heavy Rain bijvoorbeeld
  21. makiejh's avatar
    makiejh
    16 XP
    13:31, 4 mrt
    Reactie van DaVe295

    Mooie recensie met een erg goed cijfer deze game is zo gruwelijk kan niet wachten om hem te spelen.



    ik persoonlijk vind MW 2 leuker, omdat de maps daar kleiner zijn. vind ik fijner.
  22. usurper's avatar
    usurper
    567 XP
    13:34, 4 mrt
    Even wachten tot er genoeg reacties van gamers zijn, die hem gespeeld hebben.
    Lijkt me wel een toffe game
  23. IIGCBIIRuthless's avatar
    IIGCBIIRuthless
    3.382 XP
    16:08, 4 mrt
    ik ga hem morgen ophalen bij castlegames jeej

    goeie recensie
  24. disgraziato's avatar
    disgraziato
    6.354 XP
    21:24, 4 mrt
    Goede recenstie Timo! De game lijkt me geweldig, sfeer zit er goed in en geluid lijkt me ook wel mooi (door alle positivie reacties hierover). Ik ga hem zeker weten halen alleen de vraag is nog wanneer.
  25. oRiginal_G's avatar
    oRiginal_G
    2.993 XP
    23:26, 4 mrt
    veels te hoog cijfer

    wel goed recensie timo
    maar heb je niet gestrooid met de score
  26. Denimo's avatar
    Denimo
    3.703 XP
    12:49, 7 mrt
    En waarom denk/vind je dat het een te hoog cijfer is? Je hebt de game al van A tot Z gespeeld?
  27. inva1337's avatar
    inva1337
    3.138 XP
    13:00, 7 mrt
    Ik heb er al redelijk wat uurtjes opzitten en ik vind het cijfer ook iets aan de hoge kant. Een topper is het zeker niet, een 8 misschien. De SP was wel heel erg korter, korter nog dan die van Mw2. En ook de multiplayer is niet je van het, niet goed uitgebalanceerd.

    Een 9 en hoger is voor mij een topper, en dat is deze voor mij zeker niet. Ik had zelf een 8.5 gegeven, subtop. Battlefield 2 bijvoorbeeld vond ik een veel betere multiplayer hebben.
  28. Denimo's avatar
    Denimo
    3.703 XP
    15:14, 7 mrt
    Je vindt de multiplayer niet goed uitgebalanceerd?! Naar mijn mening is het één van de best uitgebalanceerde online multiplayer met voertuigen die er op dit moment bestaat. Natuurlijk is het niet perfect en bevat de game een aantal foutjes. Daarom ook een 9. Het is een topper, dat zeker. Maar het is wel minder dan de crème de la crème, zoals bijvoorbeeld Uncharted 2. Wink
  29. EdjeOwner's avatar
    EdjeOwner
    641 XP
    09:55, 8 mrt
    hahaha dat filmpje met de muziek van andre rieu!
    ziet er goed uit gasten!
  30. the-stupido's avatar
    the-stupido
    307 XP
    20:07, 21 mrt
    wow,is egt een vette game ik ga hem egt direct kopen je moet zeker de gameplay op youtube zien
    http://www.youtube.com/watch?v=0l8kVc0iKZI
    deze link is egt kei goede gameplay
  31. AssassinsCreedII's avatar
    AssassinsCreedII
    1.417 XP
    21:22, 4 mei
    goeie recensie voor een goeie game, maar eerst Lost Planet 2 kopenVery Happy
  32. eriken1's avatar
    eriken1
    3.030 XP
    10:01, 16 jul
    tjaa het is en blijft ook een goede game!Smile
  33. SemeXerraa..'s avatar
    SemeXerraa..
    3 XP
    01:00, 31 jul
    Ik vind het juist leuker als de mappen groter zijn
    En je word ook niet iedere keer in je back geknifed,
    Verder een 9 voor BATTLEFIELD BAD COMPANY 2
  34. reinoutje482's avatar
    reinoutje482
    290 XP
    15:20, 21 sep
    ik vind het nog steeds een top game
  35. svenysven's avatar
    svenysven
    1.105 XP
    19:26, 2 mei
    Nog steeds een aanrader.
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.