Spec Ops: The Line | 360

Releasedatum: 29 juni 2012
Door Wouter Greveling  25 januari 2012 om 10:16 | PS3, 360, PC

Spec Ops: The Line

Gespeeld - Nadat Spec Ops: The Line was aangekondigd, raakte deze game al gauw in de vergetelheid. Inmiddels hebben wij de game gespeeld. Met Uncharted 3: Drake's Deception achter de rug hebben we eindelijk het zand uit onze schoenen gekregen, maar binnenkort is het tijd opnieuw een grote zandbak in te duiken. Deze keer met iets meer stijl...

We worden tegenwoordig doodgegooid met shooters. Of het nu third-person of first-person is, ze hebben allemaal één ding met elkaar gemeen en dat is zoveel mogelijk actie op je scherm toveren. Op de tijdsperiode en setting na is hier niet veel verschil in terug te vinden. Met Spec Ops: The Line wil ontwikkelaar Yager een heel ander soort shooter creëren, namelijk een met een diepgaand verhaal, een dat je aangrijpt en een dat je altijd bij zal blijven. Spec Ops: The Line haalt zijn inspiratie voornamelijk uit de filmklassieker Apocalypse Now en het boek Heart of Darkness. Beide verhalen zijn erg aangrijpend, maar of Spec Ops: The Line dit ook gaat klaarspelen, is nog maar de vraag.

Een groot zandkasteel
Oké we geven het toe: niet alleen het verhaal, maar ook de setting is enigszins apart te noemen in Spec Ops: The Line. Je bevindt je namelijk samen met twee mede-militairen in een met zand overgoten Dubai. Ja, je leest het goed. Een serie aan zandstormen heeft de complete stad Dubai bedolven en zo teruggebracht naar de oertijd. Water en eten zijn schaars en iedereen denkt aan zichzelf. Wat hebben drie goed getrainde Amerikaanse soldaten daar dan in hemelsnaam te zoeken vraag je je af. Nou heel simpel, gewoon een ander groepje van goed getrainde soldaten.

Toen de eerste zandstormen verschenen, die het begin van het einde aankondigden voor Dubai, stuurden de Verenigde Staten een bataljon aan militairen. Dit bataljon, geleid door kolonel John Konrad, had als taak om te assisteren bij de evacuatie van Dubai. Deze groep, die de bijnaam de Damned 33rd heeft, werd echter weer terug geroepen toen de situatie verloren leek. De Damned 33rd zag het niet zitten om al die onschuldige mensen over te laten aan hun lot en besloot dus te blijven. Naarmate de zandstormen erger werden verloor de buitenwereld contact met het bataljon. Maandenlang bleef het stil tot er ineens een radiobericht opdook van John Konrad. Hier begint het spel. Je kruipt in de huid van Martin Walker die op bevel van het Amerikaanse leger afreist naar Dubai om op zoek te gaan naar overlevenden.

Woeste inwoners
Eenmaal aangekomen in Dubai stuit je al snel op wat inwoners die vrijwel direct het vuur openen. Deze hebben het niet zo op Amerikaanse soldaten en zullen alles op alles zetten om jouw missie te dwarsbomen. Waarom zij zo vijandig zijn en waar in hemelsnaam John Konrad met zijn Damned 33rd is blijft een mysterie. Maar een ding is duidelijk: er is heel wat meer aan de gang in Dubai dan Martin Walker aanvankelijk te horen kreeg. Naarmate hij verder de ruïnes van de verloren stad induikt, aanschouwt Walker meer en meer gruwelen die het daglicht niet kunnen verdragen.

Ontwikkelaar Yager probeert met Spec Ops: The Line een aangrijpend oorlogsverhaal neer te zetten. In de game zul je meerdere keren in contact komen met zaken die balanceren tussen wat goed is en wat slecht. Je kunt dan wel raden waar ‘The Line’ voor staat. Je zult geregeld een keuze moeten maken tussen wat verantwoord is en wat niet. Wie laat je sterven om zo velen te kunnen redden? Dat soort vragen maken het verhaal van Spec Ops: The Line.

Bekende actie
Zoals het er naar uitziet komt het wat betreft het verhaal wel goed met Spec Ops: The Line, maar hoe zit dat met de actie? Zoals jullie eerder lazen is het een third-person shooter en jammer genoeg blijft het ook daarbij. Spec Ops: The Line doet op dit gebied namelijk niet veel anders dan andere shooters. Je kunt dekking zoeken achter muurtjes en je hebt de mogelijkheid om je mede-militairen te commanderen. Voor de rest is het schieten op alles wat beweegt. Het dekking zoeken verloopt dan wel redelijk soepel, maar het commanderen van je mede-militairen laat te wensen over. Je kiest namelijk een vijand uit die je teamgenoten vervolgens proberen uit te schakelen. Omdat zij zelf bepalen met welk wapen en op welk moment zij dit doen, is het vrij lastig om een groepje vijanden tactisch uit te schakelen. Deze functie voegt daarom amper wat toe. Je bent dan ook beter af als je teamgenoten gewoon hun eigen ding doen, in plaats van dat ze jacht moeten maken op een enkele vijand.

Waar de gameplay zich tenminste nog een beetje onderscheidt is in het gebruik van de omgeving. Wanneer je bijvoorbeeld achter een raam een hoop zand ziet, kan het kapot schieten daarvan resulteren in een zandlawine. Doe dit op het juiste moment en de lawine zal een hoop vijanden bedelven onder het zand. Jammer genoeg dook tijdens onze speelsessie zo'n mogelijkheid maar twee keer op en dat zagen we ook nog eens te laat. Het is dus te hopen dat dit soort kansen zich in de uiteindelijke game meer voordoen.

Een aangrijpend oorlogsverhaal
Het lijkt erop dat Spec Ops: The Line een erg zware en aangrijpende shooter gaat worden. De gamers die van een goede oorlogsfilm kunnen genieten op zijn tijd, moeten zeker Spec Ops: The Line in de gaten houden. Wat betreft de gameplay is het nog afwachten wat ontwikkelaar Yager ons precies gaat brengen, maar zoals het ernaar uitziet is dit niet echt bijzonder. Het is daarom te hopen dat het verhaal de verwachtingen waarmaakt. Als dat gebeurt zal Spec Ops: The Line zeker zijn mannetje staan tussen alle andere hedendaagse shooters.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »

Reacties (5)

  1. BramG44's avatar
    BramG44
    172 XP
    10:34, 25 jan
    waarom moet die gameplay altijd super origineel zijn, als ik dit zie dan heeft het goed gekeken naar GoW (dekking, finish moves etc) maar is dat erg? Ik vind het een erg coole setting en als het verhaal klopt / goed is dan lijkt me dit een prima game. alle games die hoog scoren (terecht of niet laat ik ff in het midden) staan meestal ook niet stijf van de originaliteit (COD bijv.)
  2. Darkness's avatar
    Darkness
    4.813 XP
    20:42, 25 jan
    Misschien dat het niet duidelijk naar voren komt, maar het punt is dat de gameplay niet echt bij het spel/verhaal past. Je bent special ops, maar het enige dat je doet is er wild op los schieten. Het aansturen van je teamgenoten zou een geweldige toevoeging zijn ware het niet dat het slecht is uitgewerkt. Buiten dat ziet de game er veelbelovend uit.
  3. TheLegendOf1977's avatar
    TheLegendOf1977
    1.656 XP
    17:01, 25 jan
    Toch maar even afwachten.. is altijd raar als een bepaalde game weer opduikt na bijna een jaar van de radar te zijn verdwenen. Hou ook nog steeds mijn vingers gekruisd voor The Last Guardian.
  4. Bert94's avatar
    Bert94
    462 XP
    17:24, 25 jan
    aardige game!
  5. Dravir's avatar
    Dravir
    7.636 XP
    11:51, 27 jan
    Ziet er zeker goed uit!!!
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.