Halo: Reach | 360

Releasedatum: 14 september 2010
Door Limpie, 3 mei 2010 om 15:05 | 360

Halo: Reach

Gespeeld - In het najaar van dit jaar verschijnt het nieuwe deel in de Halo reeks, de laatste die door Bungie gemaakt wordt. Vanaf vandaag kunnen we al aan de slag met de Halo: Reach multiplayer bèta, maar is dit spel nou echt beter, of kijken we uit naar een tegenvaller?

Een opbouwende beta
De Halo: Reach bèta draait dus volledig om de multiplayer. Vanaf vandaag is een groot gedeelte van de multiplayer modi al beschikbaar, en de komende week zullen ook de laatste twee modi aan de bèta worden toegevoegd. Die twee kunnen we dus nog niet behandelen.

Om iedereen maar gelijk gerust te stellen kunnen we zeggen dat de graphics een heel stuk beter zijn dat in de voorgaande Halo games. Iedereen die trailers heeft gezien, ging hier waarschijnlijk al wel vanuit, maar het is toch fijn om dan ook te zien dat dit daadwerkelijk zo is. Wat vooral opvalt, is de echtheid van de omgevingen en de details die erin te vinden zijn. Alles is een stuk mooier en aangekleder dan bijvoorbeeld de zeer saaie stad uit Halo 3: ODST.

Gelukkig is er ook een heel hoop andere vernieuwing te vinden, zodat de game interessant blijft. Wat belangrijk is om te weten, is dat je dit keer niet te maken hebt met een vervolg op de Halo serie, maar dat het een op zichzelf staand verhaal is. Je speelt namelijk op de basis Reach die voor de mensheid ten tijde van het spel heel belangrijk is. Dit is namelijk een grote militaire basis, die centraal staat in de verdediging van de mensheid tegen de vijandige Covenant. Ook wordt deze basis gebruikt als tussenstation op weg naar de aarde, onze thuisplaneet. Het verdedigen van Reach is dan ook van groot belang.

Halo: Reach Screenshot 142252 Halo: Reach Screenshot 142256 Halo: Reach Screenshot 142251

De multiplayer
Het echte verhaal van Halo: Reach staat echter los van de bèta, want zoals eerder al aangehaald, hebben we hier te maken met alleen de multipayer. De enige overeenkomsten zijn de werelden waar je vecht en de wapens waarmee je schiet. Omdat Reach zich wat eerder dan de vorige Halo delen afspeelt, zijn de wapens net iets anders. Dat houdt niet automatisch in dat ze slechter zijn, maar ze zien er net even anders uit.

Maar goed, genoeg er omheen gepraat, laten we het gaan hebben over de bèta. Dat is nou eenmaal waar we benieuwd naar zijn. Zoals in het begin al verteld werd, zijn er meerdere modi in het spel aanwezig waarvan er twee pas later uit zullen komen. De twee die pas later zullen komen zijn Generator Defense en Invasion. Beide nieuwe modi in de Halo serie.

Iedere modus die je kunt spelen is uiteraard anders en er zullen dan ook een aantal bekende tussen zitten zoals deathmatch en capture the flag. In deathmatch is het de bedoeling dat je gewoon zoveel mogelijk anderen omlegd terwijl jij zo min mogelijk wordt gedood. In capture the flag is het de bedoeling de vlag van het andere team te stelen en naar jouw eigen basis terug te brengen.

Halo: Reach Screenshot 141852 Halo: Reach Screenshot 141847 Halo: Reach Screenshot 142239

Vernieuwingen
Ook zijn er dus een aantal nieuwe multiplayer modi aanwezig waaronder headhunter. Deze modus is zowel speelbaar in teamverband als ieder voor zich. In deze modus is het de bedoeling dat je schedels verzamelt. Deze krijg je door andere spelers te doden. Vervolgens scoor je punten door de schedels op een bepaald punt af te geven. Je kunt er zoveel meedragen als je wilt, maar hoe meer je er hebt, hoe meer mensen op jou zullen jagen. Als je wordt neergeschoten laat je namelijk alle schedels weer vallen. Het is uiteraard de bedoeling dat je tijdens het spelen zoveel mogelijk punten haalt.

Een andere leuke nieuwe modus is stockpile, die verdacht veel weg heeft van capture the flag. Het is namelijk de bedoeling dat je als team een vlag te pakken krijgt om deze vervolgens naar je thuisbasis te brengen. Als deze hier is moet de vlag daar zo lang mogelijk blijven om punten te scoren. Deze modus is alleen speelbaar als team. Het verschilt dus per modus of je deze als team of alleen kunt spelen. Sommigen zoals headhunter zijn in beide varianten speelbaar.

Zeker is in ieder geval dat Bungie goed heeft nagedacht over de nieuwe modi, en dat er zeker vernieuwing te zien is. We zijn dan ook heel benieuwd of de andere twee modi ook zo lekker spelen.

Een tipje van de sluier
Ondanks dat de multiplayer bèta van Halo: Reach pas een tipje van de sluier is als het gaat om wat we kunnen verwachten, hebben we nu al zeker een aantal zeer mooie dingen gezien. De verwachtingen lijken waar gemaakt te worden en wij zijn dan ook heel benieuwd naar het uiteindelijke resultaat. Mocht je ook echt heel graag aan de bèta deel willen nemen dan moet je voor 19 mei Halo 3: ODST aanschaffen om toegang te krijen, want na deze datum loopt de bèta af.

Gerelateerd


Afbeeldingen

Bekijk alles »

Laatste video's

Bekijk alles »

Reacties (19)

  1. assaultpr0's avatar
    assaultpr0
    2.937 XP
    15:13, 3 mei
    nog 4 uur en de beta begint!
  2. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    15:17, 3 mei
    Word gewoon een ongelofelijk gave game.
  3. Cooky's avatar
    Cooky
    9.347 XP
    15:39, 3 mei
    Ik heb er zoveel zin in.
  4. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    5.862 XP
    16:25, 3 mei
    Joehoe!!!!!!!!!! Kom maar op met die Beta.
  5. Freddy-Krueger's avatar
    Freddy-Krueger
    92 XP
    16:56, 3 mei
    Ik had deze game zo graag op de ps3 gezien he.
  6. the-stupido's avatar
    the-stupido
    307 XP
    16:56, 3 mei
    Wanna Play this 4 life!!!
  7. q4roel's avatar
    q4roel
    3.501 XP
    18:04, 3 mei
    Het ziet er in ieder geval goed uit.
  8. JCVito1989's avatar
    JCVito1989
    2.897 XP
    19:20, 3 mei
    Ik voel mij verplicht om hier op te reageren. Same shit, diffrent day. Ze rippen een paar gamemodi van Time Splitters, Mariokart (jawel) en Unreal Tournament, maken de wapens "net wat anders" en ze poepen een nieuwe Halo uit. En de fans wachten met veel ongeduld en onwetendheid tot ze het naar binnen mogen werken.

    Het is erg triest dat dit blijkbaar is wat mensen willen hebben. Een eindeloos gerecycled concept met kleine vernieuwingen die eigenlijk niet nieuw zijn.

    Het is jammer dat de gemiddelde Halo fan blijft steken in deze troep waardoor games die echt de aandacht verdienen (zoals Hydrophobia binnekort bijvoorbeeld) ondergesneeuwd raken.

    Het is misschien maar goed dat bepaalde games niche zijn, dan worden ze tenminste niet uitgemolken en versimpeld.
  9. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    19:23, 3 mei
    Haha, waarom zoek je geen producer etc. en begin je je eigen cabaret show?? Want iedere keer dat ik jouw reacties bij Halo en 360 games/hardware lees moet ik echt zo hard lachen!
  10. Vexusz's avatar
    Vexusz
    2.658 XP
    19:23, 3 mei
    De beta staat online !
  11. marcusabu XBL's avatar
    marcusabu XBL
    1.228 XP
    20:19, 3 mei
    maar je kan dus alleen die beta spelen als je ODST heb ?
  12. Fido's avatar
    Fido
    2.000 XP
    23:08, 3 mei
    A je kan hem alleen via de campaign disc openen
  13. InStaKiLL's avatar
    InStaKiLL
    3.149 XP
    23:58, 3 mei
    Oorspronkelijk geplaatst door JCVito1989
    Ik voel mij verplicht om hier op te reageren. Same shit, diffrent day. Ze rippen een paar gamemodi van Time Splitters, Mariokart (jawel) en Unreal Tournament, maken de wapens "net wat anders" en ze poepen een nieuwe Halo uit. En de fans wachten met veel ongeduld en onwetendheid tot ze het naar binnen mogen werken.

    Het is erg triest dat dit blijkbaar is wat mensen willen hebben. Een eindeloos gerecycled concept met kleine vernieuwingen die eigenlijk niet nieuw zijn.

    Het is jammer dat de gemiddelde Halo fan blijft steken in deze troep waardoor games die echt de aandacht verdienen (zoals Hydrophobia binnekort bijvoorbeeld) ondergesneeuwd raken.

    Het is misschien maar goed dat bepaalde games niche zijn, dan worden ze tenminste niet uitgemolken en versimpeld.


    Dus jij bepaalt wat mensen spelen? Als wij een gruwelijke shooter willen spelen, kopen wij halo reach. Je doet net alsof iedereen die MW2, Halo en Gears of war leuk vinden achterlijk zijn. Alleen omdat jij geen 360 exclusives kan spelen? Triest.
  14. luc89's avatar
    luc89
    1.730 XP
    08:01, 4 mei
    nice!

    OT ik heb de bèta gespeeld, echt gruwelijk!!!
  15. Chillah's avatar
    Chillah
    362 XP
    10:47, 4 mei
    Ik speel em vanavond hoop ik xD

    Tja @ JCVito, je speelt dus alleen maar nieuwe IP's en raakt geen sequel aan (want die zijn meestal meer van hetzelfde, goh wat verassend eigenlijk). Spellen die een idee "jatten" van een ander zul je dus ook nooit spelen?...yeah right.
  16. Kapitein Koek's avatar
    Kapitein Koek
    505 XP
    11:16, 4 mei
    Dan mogen we geen spellen spelen waar je kan springen! want dat is gejat van Mario! en alle racers zijn gestolen van Wacky weels, en let's face it, eigenlijk is Halo gewoon een fancy versie van Duke Nukem!

    Maargoed, Halo is niet mijn ding maar dat betekend niet dat mensen niet van UT clones houden Tongue
  17. InStaKiLL's avatar
    InStaKiLL
    3.149 XP
    13:34, 4 mei
    Die ''Tongue'' kun je weg halen want niemand lacht erom.
  18. Kapitein Koek's avatar
    Kapitein Koek
    505 XP
    14:39, 4 mei
    Niet zo zeveren jij. Ik heb zelf ook een Xbox en natuurlijk is HALO afgeleid van UT dat kan iedereen zien, maar dat betekend niet dat je t geen leuk spel kan vinden, ik zelf hou meer van spellen met minder herhaling, daarom hou ik over t algemeen niet van shooters, alleen Gears vind ik wel vet.
  19. zzzzzmura's avatar
    zzzzzmura
    5.862 XP
    15:50, 4 mei
    Jc Vito de roepende in de woestijn.
Je moet ingelogd zijn om te reageren. Log in of registreer.