Band Hero
Gespeeld - Eerder dit jaar kondigde Activision het spel Band Hero aan. Al gelijk was de vraag wat het verschil zou zijn met Guitar Hero, omdat er geen nieuwe soorten instrumenten zouden komen. Weet Activision met Band Hero toch een compleet nieuw spel neer te zetten, of lijkt het meer op uitmelken?
Guitar Hero voor iedereen
Het principe van Band Hero is redelijk simpel. Het is namelijk hetzelfde als Guitar Hero in de opzet, maar in de detail is het voor een veel breder publiek. Het spel moet namelijk iedereen aan gaan spreken. Dit merk je dan ook gelijk als je de demo opstart, want je wordt niet verwelkomt door een harde rocktune, maar door veel meer top 40-achtige muziek.
In de demo zijn maar drie nummers speelbaar die op twee manieren benaderbaar zijn. De eerste is via het in Guitar Hero 5 gepresenteerde party mode systeem. Je kunt dan namelijk gelijk het nummer spelen wat op de achtergrond draait. De andere manier waar je voor kunt kiezen is Sing-a-Long. Zoals de naam het al zegt is dit bedoeld voor zingen, maar je kunt ook met de instrumenten spelen.
Singstar en Lips in het kwadraat
In de Sing-a-Long modus kun je dus zingen, maar dit keer is het anders dan dat je gewend bent uit de Guitar Hero games. Zo kun je namelijk zingen, zoals dat ook in Lips en Singstar gaat. Je kunt tegen elkaar zingen maar ook met elkaar. Een leuke optie, maar natuurlijk niet iets totaal nieuws.
Verder zijn er helaas weinig tot geen nieuwe opties in het spel terug te vinden, waardoor veel gamers mogelijk toch niet tevreden gaan zijn met het spel. Ook zijn er maar 65 nummers in het spel aanwezig, wat een stuk minder is dan gebruikelijk in de Guitar Hero games. Twee pluspunten die we straks nog wel kunnen gaan zien, is de roadie modus voor de Wii en het nieuwe drumstel dat een hoop fysieke verbeteringen kent.
Te rustig, te moeilijk
In vergelijking met de Guitar Hero games is de muziek in dit spel een stuk rustiger. Hierdoor zal het Guitar Hero publiek minder snel worden aangesproken dan eerst. De casual gamers daarentegen zullen juist toch best wel wat moeite hebben met de moeilijkheid van het spel. De besturing is namelijk zoals altijd, met dezelfde niveaus. Hierdoor worden beide doelgroepen maar voor een deel aangesproken.
Het geluid en de graphics zien er daarentegen, net als altijd, heel goed uit. De bandleden passen een stuk beter bij de muziek dan in Guitar Hero 5. Of dat voor alle muziek geldt zien we natuurlijk pas op het moment dat het spel uit gaat komen in november.
Toch niet onaardig
Activision weet met Band Hero weliswaar geen compleet nieuwe game neer te zetten, maar dit houdt niet in dat het een slechte game gaat worden. Waarschijnlijk gaat Band Hero door de net iets te hoge moeilijkheid niet alle casual gamers aanspreken en door het ontbreken van de vele rocknummers zullen ook de Guitar Hero fans goed nadenken voordat ze deze game halen. Maar als je niet van de harde Guitar Hero rock houdt, dan zijn de top 40 nummers uit Band Hero misschien jouw ding.






Bekijk de videorecensie van The Darkness II
Hollywood-sterren verzorgen stemmenwerk in Syndicate
Demoversie Driftmoon nu beschikbaar
Sony geeft lijst Vita-compatible PSP-games vrij
CD Projekt: 'The Witcher II meest complexe verhaal op Xbox 360 ooit'
Namco Bandai gaat Star Trek uitgeven
Reacties (13)
2.658 XP
16:11, 18 okt
2.932 XP
16:13, 18 okt
2.990 XP
16:36, 18 okt
2.897 XP
17:57, 18 okt
1.248 XP
20:39, 18 okt
Als ze nou 20 euro kosten, maar ze kosten meteen 60 euro. Dat vind ik teveel voor een game die eigenlijk hetzelfde is als zijn voorgangers maar dan met andere nummers!
3.376 XP
00:23, 19 okt
2.570 XP
01:01, 19 okt
5.862 XP
05:03, 19 okt
9.347 XP
10:17, 19 okt
4.243 XP
11:31, 19 okt
3.381 XP
12:08, 19 okt
3.501 XP
23:26, 19 okt
Ik zeg: "Breng die troep uit als DLC!"
4.243 XP
19:46, 1 nov
had ook gekunt ja , ze gaan alleen voor het geld