Wat heeft Capcom ons allemaal te bieden in 2008?
Special - Ook deze week hebben we een nieuwe special voor je. Deze week is de Japanse ontwikkelaar Capcom aan de beurt. Wat hebben zij ons het aankomende half jaar te bieden?
Lost Planet: Colonies
Platform: Xbox 360
Release: 6 juni 2008
Lost Planet: Colonies gaat geen geheel nieuwe game worden. Het wordt namelijk een remake van het eerste deel. Wel krijgt Lost Planet: Colonies een hoop nieuwe toevoegingen. Wat kunnen we allemaal verwachten in deze remake? Ondermeer tien nieuwe wapens, een aantal nieuwe multiplayer modi, vier compleet nieuwe maps, nieuwe personages en als laatste de mogelijkheid om tegen PC-gebruikers te kunnen gamen.
Of Capcom nog meer leuke toevoegingen in deze remake stopt is niet bekend. Helaas lijkt het erop dat het meer geldklopperij is dan dat het een volwaardige game gaat worden.
Okami
Platform: Wii
Release: 13 juni 2008
Okami is een game die op de PS2 verrassend door de bocht kwam. Het verhaal van zonnegodin Amaterasu, die de vorm aanneemt van een wolf, om de wereld van het kwaad te redden was erg origineel en meeslepend. Helaas verkocht de game niet zo goed als Capcom had gehoopt. Met het succes van de Wii probeert Capcom het opnieuw.
Toch is Okami, dat ondertussen al enkele dagen in de winkels ligt voor de Wii, geen gewone port. De game krijgt een aantal leuke features mee. Zo wordt de Wiimote uitbundig gebruikt om aan te vallen en te tekenen. Met het tekenen wordt gebruikt om puzzels op te lossen, aangeleerde technieken te gebruiken en nog een aantal leuke acties. Dit alles gaat veel makkelijker dan op de PS2, daar moest dit alles met de analoge stick gebeuren.
Meer als de hierboven genoemde toevoegingen zijn er helaas niet. We moeten het dus doen met het al reeds bekende verhaal zonder extra questen, opdrachten of personages.
Plunder
Platform: Xbox 360 en Playstation 3
Release: Q3 2008
Bijzonderheden: Xbox Live Arcade, Playstation Store
Altijd al gedroomd om piraat te zijn? Dan komt er binnenkort een droom voor je uit. In Plunder mag jij als piraat zo snel het land veroveren, dit gaat allemaal door middel van het RTS (Real-Time Strategy) systeem. Dit houdt in dat je om de beurt een aantal “passen” kan doen, daarna is de andere speler.
In de game moet je je eigen gewassen en goederen moet onderhouden. Deze zijn namelijk van groot belang voor het veroveren of verdedigen van je stad en land. Capcom vertelde dat de game erg simpel maar toch heel erg leuk is. Mensen die bijna tot nooit een computer hebben aangeraakt zullen Plunder binnen de kortste keren spelen als een echte gamer.
Naast de bijgeleverde mappen word er ook een map-editor meegeleverd waarmee je vrienden of familie op je eigen mappen kan verslaan. Wat is er nou leuker dan dat.
1942: Joint Strike
Platform: Playstation 3 en Xbox 360
Release: 2008
Bijzonderheden: Playstation Store, Xbox Live Arcade
In 1984 bracht Capcom ons 1942. 24 jaar later krijgen we een remake voorgeschoteld van deze topdown shooter. In 1942: Joint Strike neem je plaats in een cockpit van een vliegtuig om vervolgens alles wat op jouw pad komt af te knallen. Dit allemaal gaat gepaard met mooie en flitsende 3D-graphics.
Naarmate je verder komt in het spel krijg je nieuwe wapens en upgrades omdat je vijanden ook steeds sterker en sneller worden. Wat vooral opvalt aan 1942: Joint Strike is dat de game uitermate moeilijk is. De game is dan ook gemaakt om met twee spelers te spelen. Mocht je alleen willen spelen, dan past de game zich automatisch aan.
Wanneer we deze downloadbare game kunnen verwachten, is helaas nog niet bekend. Vooralsnog staat 1942: Joint Strike voor de zomer van 2008 bekend.
We Love Golf
Platform: Wii
Release: 12 september 2008
De afgelopen paar jaar zijn er veel games langsgekomen met als thema een sport met daarin personages van bekende uitgevers. Een paar goede voorbeelden zijn Mario Kart en Sega Superstar Tennis. Om niet achter te blijven bij deze trend, heeft Capcom We Love Golf op de lijst staan.
In deze game kun je met de meest bekende personages van Capcom een balletje slaan. Zo kun je als Ken en Balrog, uit de Street Fighter serie, ditmaal een balletje aan gort meppen. Uiteraard wordt de Wiimote als club gebruikt om de bal een klap te geven. In We Love Golf kunnen we naast singleplayer en lokaal multiplayer ook online gaan spelen, deze zijn speciaal voor de westerse release toegevoegd. We Love Golf verscheen in december van 2007 namelijk al in Japan
Moto GP ‘08
Platform: Xbox 360, Playstation 3 en Wii
Release: Nog niet bekend
Brullende motoren laten veel mannen en vrouwen hun hartje sneller kloppen. Voor deze mensen is Moto GP ’08 een must have. In Moto GP ’08 speelt, zoals de titel al aangeeft, motoren de grootste rol. Over deze game valt weinig te vertellen.
De bedoeling is om als eerste over de finish te rijden op jouw motor. Vind jij een Honda beter dan een Kawasaki? Geen probleem, alle grote merken zijn in de game verwerkt. Ook zijn er 18 circuits waar je je motor op kan laten brullen. De game verschijnt op alle drie de consoles.
Dark Void
Platform: Xbox 360 en Playstation 3
Release: Nog niet bekend
Over Dark Void is nog niet veel bekend. Wat kunnen we wel verwachten van Dark Void? Het afknallen van Aliens zowel in de lucht, als op de grond. Jouw personage is namelijk uitgerust met een hoverpack. Deze hoverpack stelt je in staat om over barricades heen te springen en een kleine periode in de lucht te vliegen wat kan resulteren in een onverwachte aanval tegen het gespuis dat jij mag afknallen.
Ook bevat Dark Void veel elementen van andere games. Zo kan je aan randen van rotsen hangen zoals we al eerder tegenkwamen in Assassin's Creed en de Prince of Peria games. Ook het schuilen achter objecten en om een hoekje schieten is er ook bij.
Helaas kent Dark Void alleen een singeplayer modus. Een multiplayer optie was van ons betreft van harte welkom geweest.
Eindwoord
Capcom komt dit jaar niet met het grootste aantal titels, maar er zitten zeker enkele interressante games tussen. Waarschijnlijk wordt MotoGP '08 wederom een game die de motorfans in huis moeten halen, en Okami, wat op de PlayStation 2 al een pareltje was, krijgt nieuw leven op de Wii. Ook Dark Void lijkt een hele goede titel te worden, waar helaas nog maar weinig over bekend is.



















Allen voor één in de multiplayer trailer van Binairy Domain
Mass Effect 3 demo vroeger beschikbaar met Facebook app
Ridge Racer Unbounded uitgesteld, krijgt speciale day-one editie
Vijf Vita games inmiddels beschikbaar op PSN
Volgende Xbox moet tien keer krachtiger zijn om Epic's Samaritan te draaien
DLC-lijst Street Fighter X Tekken al bekend voor release
Reacties (16)
7.131 XP
16:42, 15 jun
1.953 XP
17:06, 15 jun
2.419 XP
18:49, 15 jun
1.706 XP
19:12, 15 jun
3.641 XP
19:20, 15 jun
4.354 XP
22:19, 15 jun
1.953 XP
00:08, 16 jun
1.419 XP
07:50, 16 jun
531 XP
09:46, 16 jun
Devil may cry multiplatform.
Okami porten naar de Wii.
Games maken op het makkelijkste platform ( monster hunter 3 ps3 > Wii.
1.953 XP
16:50, 16 jun
1.706 XP
17:51, 16 jun
773 XP
18:50, 16 jun
Zit niets voor mij tussen.
4.846 XP
20:40, 16 jun
1.953 XP
19:16, 17 jun
1.953 XP
19:20, 17 jun
217 XP
14:56, 9 nov