Ubisoft kondigt een nieuwe Tom Clancy game aan: H.A.W.X.
De Franse uitgever Ubisoft heeft vandaag een nieuwe game aangekondigd in de Tom Clancy serie. Het spel heeft de naam H.A.W.X. gekregen en zal een gevechtsvliegtuigsimulator worden.
Tom Clancy's H.A.W.X. was eerder bekend als 'Tom Clancy's Air Combat,' maar heeft nu dus een andere naam aangenomen. De afkorting H.A.W.X. staat voor 'High Altitude Warfare,' waar de X voor staat is nog niet duidelijk. Wat we wel weten, is dat de game verschijnt op de PC, Xbox 360 en Playstation 3. Tom Clancy's H.A.W.X. wordt ontwikkeld door Ubisoft Boekarest, het filiaal wat verantwoordelijk was voor onder andere Blazing Angels.
Het verhaal gaat zich afspelen in 2012 en simuleert een dreigend wereldwijd conflict. De dreiging wordt veroorzaakt door de toename van onafhankelijke militaire bedrijven, en wanneer zoveel organisaties toegang hebben tot wapens gaat er natuurlijk iets mis.
Als speler zijnde kun je aan de slag met 50 verschillende vliegtuigen, die allemaal het 'Enhanced Reality System' (ERS) zullen bevatten. ERS zal over verschillende functies beschikken, waaronder verschillende radars, detectie van inkomende raketten, een anti-crash systeem, een damage control systeem en meer.
Zoals in de delen van Blazing Angels, is het ook in deze game mogelijk een heel squadron vliegtuigen te commanderen. Voor de beginnende piloten kan het wat moeilijk zijn om je op zoveel verschillende dingen te richten, dus is er een 'Assistance Mode,' een modus waarin alle veiligheidsprotocollen worden geactiveerd. Je kunt 'Assistance Mode' ook uitschakelen voor meer vrijheid, maar dan is er wel een groter risico dat er wat mis gaat.
Zoals verwacht zal de game wat invloeden kennen uit voorgaande Tom Clancy's games. Het spel heeft bijvoorbeeld een 'tactical map,' die we allemaal kennen uit de game Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter. De Ghosts zullen zelf ook voorkomen in de game, want soms moet jij hen van luchtondersteuning voorzien.
Tom Clancy's H.A.W.X. krijgt een coöperatieve vierspeler modus. Ook ondersteunt de game een competitieve multiplayer modus, die te spelen is via Xbox LIVE en het PlayStation Network, en deze zal met 16 spelers tegelijk te spelen zijn. In de multiplayer modus is er de mogelijkheid om ervaringspunten te verdienen, om bijvoorbeeld een hogere rang te behalen. En er is natuurlijk ook geld te verdienen om betere wapens aan te schaffen.
De game wordt dit jaar nog in de winkels vewacht, maar een precieze datum gaf Ubisoft nog niet.
Update: We hebben de eerste screenshots van de game.



De Vrijdagavondshow - Aflevering 57: WIN 3x Dragon's Dogma
Brute actie in nieuwe trailer Sleeping Dogs
MMO The Secret World met twee weken uitgesteld
Ghost Recon: Future Soldier lanceert met nieuwe trailer
Minecraft bijna meest gespeeld op Xbox Live, nieuwe content onderweg
Civilization V gratis speelbaar dit weekend
Reacties (14)
2.679 XP
17:51, 3 apr
1.536 XP
17:54, 3 apr
73 XP
17:55, 3 apr
1.638 XP
18:06, 3 apr
632 XP
18:18, 3 apr
2.831 XP
18:31, 3 apr
1.181 XP
19:38, 3 apr
2.274 XP
19:53, 3 apr
2.274 XP
19:53, 3 apr
1.030 XP
20:34, 3 apr
3.641 XP
23:33, 3 apr
7.131 XP
07:07, 4 apr
1.797 XP
12:16, 4 apr
3.514 XP
00:19, 5 apr